Komentář: Jílkovi chybí soudnost, hledat chyby by měl především u sebe

Trenér Jílek se po dlouhé době vyjádřil v rozhovoru pro Olomoucký deník k současné situaci okolo Sparty. “Osobně si myslím, že v herní kvalitě žádný zásadní posun neproběhl. Snížila se chybovost zadních řad, zvýšila efektivita vepředu a s výsledky se dostavilo vyšší sebevědomí. Někdy rozhodují maličkosti” řekl doslova bývalý kouč letenských.

Zdroj: sparta.cz

Hra Sparty se pod vedením nového trenéra Kotala změnila k nepoznání. Z celku, ze kterého měla srandu většina “nesparťanského” národa se stal tým, který jen tak body nerozdává. Rozhodně to ale nebylo mávnutím kouzelného proutku.

Nový trenér se pevně ujal vlády a dokázal tým podržet. Z tragického Štětiny se stal po boku Hancka stejný stoper, který byl v Dukle. Záloha začala šlapat jako hodinky a v útoku se z ničeho nic začalo dařit, na podzim zcela zoufalému, Kozákovi.

Nikdo z lidí, kteří sledují náš fotbal, si ani nepomyslel, že by někdo mohl mít horší výsledky, než Andrea Stramaccioni. To ovšem nevěděli, že přijde “Véna z Olomóca”.

Velmi sebevědomý trenér, pod kterým, objektivně řečeno, hrála Olomouc velmi sympatický fotbal. Zároveň je ale také znám svými výstřelky. Například hádkou s Petrem Radou ohledně údajně nechaného zápasu mezi Slavií a Jabloncem.

Jílek velmi často řeší věci, které nemůže ovlivnit. Kdyby vynaložil tolik úsilí, kolik ho vynaloží do výmluv, lepším směrem, mohlo dopadnout angažmá na Letné výrazně lépe.

Pro Spartu bude důležité, jaké hráče udrží. Velmi zajímavý je názor Josefa Chovance, který řekl o Hanckovi, že to není jeho typ stopera.

Dá se chápat, že když pod ním ve Spartě hrál např. Hainault nebo Hoheneder, tak Hancko je jiným typem. S takovými obránci se totiž vůbec nemůže rovnat, ale roste ve velkého hráče.

Smlouva končí i dalším hráčům. Dá se očekávat konec Nity, protože tři kvalitní brankáře Sparta držet nemůže. Smlouva končí také Kangovi a ani tady není jisté, zda se ho povede udržet pro další rok.

Zdroj: Olomoucký deník

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Osobně se bavím, protože z pravidla kňourají většinou trenéři, kteří nebyli na daném postu úspěšní a pak začnou vyhledávat nejrůznější chyby u všech kolem sebe, jejich představitele v letošní sezóně známe… Pivarník, Hašek, Bílek, Kozel a zpětná vazba jim fakt nic neříká. Každý je strůjcem svého štěstí a budiž obecná pochvala soudným lidem v životě a ve fotbale opravdu zvlášť…

 2. Však se taky o pana Jílka všechny kluby jen perou. Zdechlá ryba má v obličeji víc výrazu, než on a že by ten růst přišel i s ním, kdyby zůstal ?? Asi zapomíná, že trenér Kotal staví hráče, kteří za něj jen seděli…Ale to je pro trenérského mága z Olomóca jen detail…

 3. Pan Jílek názorně ve Spartě předvedl co to je za nadmutého člověka, který toho mnoho neumí a jen hledá chyby u druhých. Pan Kotal mu názorně předvedl, že rozumem a skromným vystupováním to jde.

 4. Článek jsem nečetl, ale ten titulek je úžasnej, trefnej, přiléhavej jako prdýlka na nočníček. Jílek je brebpta, kterej to nezvádnul v první řadě psychicky (legendární je jeho kolaps na wc před zápasem v Liberci, kdy jej duo Malinský – Hoftych resuscitovalo pomocí startovacích kabelů z Karlovy zánovní škodovky). Prostě to nedával mentálně, jak dokazuje balení neurolu, který po ňom zbylo v kanceláři, a z odbronýho hlediska to byla taky bída (nulovej progres, šílený reakce na vývoj v utkání, děsivý střídání, absence taktiky a systému … Ten měl jediný štěstí v tom, že to před ním vedl Ščasnej, takže během Jílkovy krutovlády fungovaly aspoň nějaký mechanismy, který zavedl Zdenek, jinak by to byl boj o holý přežití v první lize.

 5. Jílek je totální a absolutní ubožak, sebestřednej a namyslenej člověk, který si neumí přiznat vlastní chyby a nekvalitu. Ani v Olomouci neměl buhvijake vysledky a vůbec nechápu, jak si ho mohla Sparta vybrat. Jílek je trenér max pro divizi, nebo 3.ligu. Navíc prostě nemá, v Olomouci si všichni přejte, aby mu klub nenabidnul angažmá, to by byla pro Sigmu pohroma !!! Už dle toho jeho vyjádření je jasné, že to není ani dobrý trenér, ani dobrý člověk !!!

 6. Hlavne ze to pisete vy kteri jste nejspis fotbal nikdy nehrali a za dalsi asi zapominate kde olomouc pod vedenim Jilka hrala priklad Sevilla nap. Pritom v te dobe sparta hrala uplny hovno… takze nez zacnete z ust neco vypoustet se zamyslete a az se nebude sparte darit tak to zase budete svadet na trenera jak lehkomyslne…✌️😀

  • Olomouc zahrála 2× proti Seville pěkné zápasy a celkem se jí na podzim dařilo v lize – toť vše . Bohužel T.Rosickému to stačilo aby toho to nýmanda vzal za 18mil.kč za 3 letou smlouvu do Sparty čimž zazdil další sezonu kdy mohl a měl přijíd opravdu kvalitní trenér za kterým by do 3 měsicu byla vidět pozitivní práce a výsledky !!

 7. Davide,pleteš jabka s hruškama.Jedná se o to,že Jílek na Spartu nemá a jeho trénování v Olomouci začalo sestupem.Ano,Sigma potom hrála docela pohledný fotbal,ale nebylo to Jílkovou zásluhou.To se podařilo vhodně doplnit tým.Ve Spartě protěžoval Štetinu,který dělal chyby jak na běžícím pásu.A nakonec ho odstavil a chtěl dokonce,aby Štetina ze Sparty odešel.Netvrdím,že je špatný trenér,ale je neschopný.Nedovede si obhájit svoje proti nýmandům,které tam nasadil Křetínský.A v tom je vlastně zakopaný pes.Nejde v zájmu věci do sporu s vedením,ale poslušně sklopí hlavu.Z tohoto důvodu je považován za špatného trenéra.Já ho tak nevidím,ale jeho neprůbojnost a obavy z vedení ho sráží na nižší patra.

 8. Co Čech,to trenér a velký fotbalový odborník.Podle sebe,soudím tebe.Pochopím nesouhlas fandů s určenou taktikou,střídáním a s kecami po zápase,co dokážou provést a vypustit draze placení “trenéři”.Lidské a osobní urážky,jak k trenérům,hráčům a všem jakkoliv zaníceným sparťanům,jsem ale do diskuse opravdu nepatří.

 9. Jílek je typický teoretik, který nikdy nehrál fotbalové zápasy a proto nemůže pochopit co je smyslem fotbalu.Divím se Tomáši Rosickému,že se nechal nachytat a dal mu možnost ve Spartě,snad si myslel,že mu v krizi bude radit.Jenomže namyšlený Jílek si nevěděl rady,u hráčů neměl autoritu a stálým měněním základní jedenácky hráče nenechal rozehrát a jen potvrdil svoji neschopnost vést Spartu.Kdyby nebyl odvolán tak by jistě skončil u Chocholouška,poslední zápasy už tam měl nakročeno.Kotál předvedl jen to,že vrátil Spartě fotbalovost,že by jako bývalý hráč,věděl co je smyslem fotbalu?

 10. Jílek budu u mladších žáků Sigmy platnej von má Hřebíkovu Sparťanskou školu tudíž budou mít žáčci s geometrie dobrý známky,jak jim ty čtverečky kde se mohou pohybovat nakreslí.Ten je tak progresivní a hlavně perspektivní ,že ho nikdo nechce.Jaký dostal do rukou hráčský materiál?Kolik dostal prostoru s nimi pracovat?Kolik si mohl přivést hráčů do týmu,aby ho v hodně poskládal?Kolik dostal zaplaceno za tu fušeřinu s dvaceti asistenty a výsledek?Škoda mluvit přišel Venca Kotal a se stejnou bandou lemplů na poslední chvíli zachránil co se dalo ovšem český pohár mu vyhrál externí útočník Královec velmi slušný pán,který se dokonce omluvil za svůj náhodný omyl.Vždyť je to jenom člověk a né stroj určitě,kdyby viděl Frýdkův faul(což nemohl stál od toho 10 metrů) a na Varu měl zrovna od prudkého slunce šedý zákal.Přesně tak vydatná podpora chyběla Jílkovi a byl by rovněž slavnej.

 11. Jílek je nemakacenko. Myslel si, že ze Sparty udělá druhou Olomouc a stačí mu se udržet v lize. Žádný progress v mužstvu nebyl, žádná strategie, žádný styl. Ti hráči na hřišti vůbec nevěděli, co mají dělat.
  Proč Jílek nesnizil chybovost v zadních řadách, nezvýšil efektivitu ve předu a nedostavily se výsledky a s nimi sebevědomí? Protože to z hráčů nedokazal dostat, nemá na to koučovat tým, který má vyšší cíle, než se udržet v lize.
  S Chovancem plně souhlasím, Hancko má jen rozehravku, ale obránce je marný. Nestíhá se vracet, nahlídá si hráče, za polovinu gólů může on. Fiorentina ví, proč se ho chce zbavit, to ale český Pepík u televize nevidí.

 12. Jenomže o to jde. Jílek se zabýval vizemi, jak by Sparta měla hrát, a ty detaily, které ale zbytečně stály body, mu utíkaly.

 13. Doufejme, že Kotalem skončila éra mladých trenérů bez schopností (Stramacioni, Jílek, Holoubek atd.), kteří na to prostě nemají. Aspoň ve Spartě.

 14. Jílek si vzal velké sousto jít ze Sigmy rovnou do Sparty. Zaprvé toho moc nepředvedl a jit do nevyrovnané Sparty, kde pár let nic nefunguje byla sebevražda. Najít kvalitního trenéra je velký problém a Kotal na svém postu dlouho také nebude. Stačí dvakrát po sobě prohrát, Rosický řekne že má důvěru a druhý den si přečte v novinách svůj konec. Jediný schopný, kdo by mohl Spartu probudit je Ivan Hašek, jen si nepadl do noty s Křetínským, tak zůstane Kotal a až na podzim vypadne v předkole EL, tak se přesune opět k B týmu.

 15. Úspěšná období Sparty byla odjakživa spjatá s bojovností a nasazením hráčů (typu Řepka), kdy byli hráči srdcaři ochotni padnout na hřišti a jít za vítězstvím jako buldoci (možná to bylo tím, že vznikla v předminulém století jako proletářský klub)… A kdo stál za tímto současným probuzením Sparty, ten je hlavním strůjcem úspěchu…

 16. Jílek absolutní nula,která neměla do Sparty nikdy přijit.Pan Kotal,kovaný spartan tam měl být mnohem dřive.Není namyšlený,ví co chce hrát.dokáže uznat že soupeř byl leckdy lepší,podle mne nejlepší trenér od doby kdy vyhodili Petra Radu,který měl dobré výsledky a svou vizi.Pak už to šlo z kopce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.

Barcelona hladce porazila Osasunu, Messi po gólu sundal dres a vzhlížel k Maradonovi

V předposledním kole loňského ročníku La ligy dokázala Osasunu na liduprázdném Camp Nou zvítězit. Dnes nedali Katalánci soupeři nejmenší šanci.

6 zajímavostí, které ví o Robertu Lewandowskim málokdo

Polského střelce známe všichni moc dobře, v sezóně 2019/20 byl Robert Lewandowski velice blízko zisku Zlatého míče, jenže všechno překazila pandemie koronaviru.