Spojte se s námi

Fortuna liga

Komentář: Chybí Spartě útočník zabiják, nebo ne?

Zveřejněno

dne

Sparta prozatím v tomto přestupovém okně posilovala především na severu Čech a své posily hledala na posty jako jsou záložníci, stoper nebo křídelní hráč. Pražany ale pálí i efektivita v útoku a tam prozatím žádná posila ohlášena nebyla. Vyčkává klub z Letné nebo prostě bude sázet na produktivitu záložní řady nebo dokonce bude sázet na mladé pušky?

Josef Šural patřil k oblíbencům publika. Zdroj: sparta.cz

Sportovní ředitel Sparty a bývalý hráč Arsenalu Tomáš Rosický se na úvod přípravy nechal slyšet, že cizinci mu nevadí a než o to, odkud hráč pochází, mu spíše záleží na tom, jaký postoj má ke klubu. Jestli se s rudým dresem dokáže ztotožnit. Co si ale počít v útoku, když tahle disciplína u českých hráčů není tak silná a nejeden zahraniční útočník v tuzemském specifiku propadl?

Sparta momentálně disponuje Benjaminem Tettehem, který po svém příchodu krátce ukázal, že se prosadit umí, na své výkony navazoval a stal se jedním z tahounů. K němu často nastupoval Matěj Pulkrab. Ten však nesplnil taková očekávání, která do něj fanoušci vkládali a v porovnání s Tettehem, který přišel do nového prostředí, se prosadil ve Fortuna lize pouze dvěma brankami. Tetteh jich zasadil devět. Pokud se nic nestane nebo u útočníka z Ghany nepoklesne forma, svoje místo bude mít v sestavě jisté. To zmíněný Pulkrab bude muset hodně bojovat, protože doba hájení po zranění nebude taky trvat věčně a od vedení Sparty je sympatické, že dostává jejich odchovanec tolik prostoru.

Další zajímavá jména jsou Josef Šural nebo fanoušky oblíbený Václav Kadlec. První zmiňovaný je na odchodu a po velkém výpadku formy se není čemu divit, že nakonec dost možná přeci jen odejde. Šural v této sezóně nebyl tak dravý a sebejistý, jako tomu bylo dříve a Spartě kromě spekulací o jeho nespokojenosti kolem jeho výše platu gólově vlastně ani moc nepřispěl, kromě tří branek. Václav Kadlec pak ukázal několikrát, že se dokáže prosadit. Ale je dlouho zraněný a po jeho návratu na trávník bude viset ve vzduchu velký otazník, zdali se dokáže dostat do vynikající formy, kterou Sparta na jaře bude potřebovat.

Do Václava Drchala vkládá Sparta velké naděje. Zdroj: sparta.cz

Pražané disponují ještě Golgolem Mebrahtu, mladičkým Adamem Hložkem nebo Václavem Drchalem. Africký fotbalista ale nenavázal na formu svého afrického spoluhráče Tetteha. To Adamu Hložkovi i přes jeho obrovský potenciál je stále jen 16 let. V Drchalovi je síla a nachází se ve věku, kdy se dost možná rozhodne o tom, jestli dokáže svůj talent a bojovnost zúročovat. Problémem může být, že Hložek ani Drchal nejsou stále muži, ale spíše děti s nevinným výrazem.

Ať už Sparta přivede dalšího hráče na post útočníka nebo ne, jedno je jisté. Sparta pouze na útok sázet nemusí. V záložní řadě disponují hráči typu Kangy nebo Stancia, kteří jsou góloví a několikrát už zápas ve prospěch rudých rozhodli. I k nim nově příchozí Karlsson ze Švédska disponuje dobrou ofenzívou a stejně tak tomu je i u dalších nových tvářích, kteří na Letnou v rámci přestupů dorazily. To vše nahrává tomu, že se může začít dařit i dalším útočníkům, než jen Benjaminovi.

A taky tu je dost velká šance, že Václav Kadlec po vleklých zraněních bude konečně moci pravidelně nastupovat a pokud mu to půjde jako po boku bývalé hvězdy Sparty Bonyho Wilfrieda, je dost možné, že Sparta nebude mít se svým útokem v lize konkurenci.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama