Reklama

Kolo plné sporných penalt. Stěžovat si vedle Sparty může i Brno nebo Slavia

Vložené 28. kolo nabídlo několik pěkných a gólových zápasů, ale i zajímavých penalt. Nejvíce se na internetu řeší pokutové kopy z utkání Pardubic se Spartou, k zamyšlení jsou ale i fauly proti Slavii a Brnu.

Zdroj: AC Sparta Praha

První sporný pokutový kop přišel v zápase Slovácka s Brnem. Domácí ztratili dvougólový náskok a chtěli ho rychle zpět. Na bránu Brna se řítil Jan Kliment, zastavil jej však Pavel Dreksa.

Byť v souboji obránce hostí použil ruku a Klimenta postrčil, hlavní rozhodčí do hry nezasáhl. Až po přerušení a konzultaci s asistentem se šel podívat na opakovaný záběr a posléze ukázal na bílý puntík. Verdikt si hlavní sudí asi obhájí, přestože odpískání penalty bylo hodně přísné.

Penaltu v zápase Pardubic se Spartou kopaly obě strany. Obě byly hodně kuriózní. V první půli se domácí Cadu při odkopu míče z vlastního vápna napřáhl rukou a nechtěně zasáhl obličej Matěje Polidara. I tento výrok si hlavní rozhodčí obhájí, přestože někteří lidé nechápou, jak to mohla být penalta. K úderu došlo, byť byl absolutně nechtěný.

Pokutový kop na druhé straně byl mnohem spornější a Sparta ho ještě hodlá řešit. Tomáš Weisner ve vápně “srazil” Tomáše Čelůstku a Miroslav Zelinka po chvilce váhání podruhé v zápase ukázal na bílý bod.

Na první pohled to vypadalo na jasný faul, záběr zezadu ale odhalil, že ke kontaktu pravděpodobně nedošlo a pokud ano, tak byl minimální. Pardubice šanci na vyrovnání využily a vyrovnaly na 2:2.

V utkání Slavie se Zlínem odpískal hlavní rozhodčí hned tři penalty, dvě z nich však po konzultaci s videem zrušil (obě pro Slavii). I jediný pokutový kop, který “prošel” přezkoumáním, byl sporný.

Opět to v první moment vypadalo na jednoznačný přestupek, ze zpomaleného záběru však lze vyčíst, že se reprezentační bek sotva dotkl nohy Tomáše Poznara. Ten je navíc proslulý častým simulováním.

Uvidíme, zda se sporným momentům bude věnovat komise rozhodčích, minimálně penaltu v neprospěch Sparty by asi řešit měla.

Zdroj: O2 TV

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Komentovat tuhle slataninu asi není třeba. Všude prý došlo asi k minimálnímu kontaktu, ale někde si ji rozhodčí prý obhaji a jednu asi ne. Za me nebyla ani jedna. Od zacku nás učili, ze fotbal je kontaktní sport a lehký kontakt a patří ke hře. Kdyby nepisknul tu první nesmyslnou, nemusel pískat ani tu druhou. Ale paní u videa asi měla po té první špatné svědomí. Jak jsem dříve horoval pro video, tak teď uznávám chybu a omlouvám se jeho odpůrcům. Byli to vizionáři.

  2. Pekna blbost s tou první v Pardubich pane redaktore Eddie. To si má hráč pred odkopem balonu privazat ruce k tělu? Teď budou hráči zkoušet zezadu nabihat na odkopavajici hráče nebo gólmana, protože penalticka. Používat rozum by to chtělo.

  3. Nevím, ale pokud bychom si odpustili nesmyslnej termín “neúmyslný(á)”, udělali bychom nejlíp. Každej hráč odpovídá za své končetiny, pokud tedy při odkopu (nebo třeba i při střele) trefím nohou, nebo rukou protihráče logicky to MUSÍ bejt faul a nikoho by nemělo zajímat tak nesmyslný slovo jako je neúmyslný. Je to stejně jako v hokeji, každej je odpovědnej za pohyb svý hokejky bez ohledu na to, co hráč chtěl, nebo nechtěl. Pokud tedy zasáhne protihráče, je to jeho chyba a jde ven. Takže, pokud při odkopu hráč zasáhne rukou, nebo nohou protihráče je to faul bez ohledu na to, jak alibisticky to chceme nazvat. Prostě ho trefil a basta. Pokud bychom totiž na tuhle hru o nechtěnosti přistoupili, stalo by se jediné, sprintující hráč by běžěl stylem větrnej mlýn a aby zabránil protihráči jej předběhnout máchal by rukama jak větrnej mlejn. Dnes můžeme vidět hráče, který při běhu automaticky odstrkuje protihráče od sebe. Sudí to nepískají dokud nezasáhne takto běžící hráč rukou protihráče běžícího za ním, nebo vedle něj do obličeje, nebo krku. Pak se píská automaticky faul. Doufám, že toto nebude nikdo z diskutujících rozporovat. Takže už jen z logiky věci vyplývá, že pokud obránce při odkopu nafackoval Polidarovi byl to jednoduše od něj faul, at už chtěl, nebo nechtěl. A protože se tak stalo ve vápně, jinej trest než penalta ani přijít nemóhl. Chápu, že se to některým nelíbí, ale nic jinýho se s tím dělat nedá. Druhá penalta je naopak úplně jinej level, protože tam neexistuje absolutně žádnej důvod jí kopat. Komtakt tam zjevně nebyl, takže pebalta zjevně vymyšlená a
    bohužel dvojice Adámková-Zelinka opět obrali Spatu o dva body. Nikdo Spartě body nevrátí a směšnej trest v podobě jednoho nepískaného zápasu pro oba je demotivující pro všechny. Komise rozhodčích opět ukázala jak zbytečným orgánem je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené