Reklama

Kolik si účtují za reklamní příspěvek na sociálních sítích největší sportovní hvězdy?

Kolik si vydělávají za reklamní příspěvky ty největší sportovní hvězdy na světě? A kdo je aktuálně na tomto trhu tím nejdražším materiálem? Podívejte se na seznam hvězd a jejich cen za jeden příspěvek, ale pozor! Možná se vám z toho zatočí hlava.

Zdroj: PR Sport – Getty Images

Ještě před 20 lety naprosto nemyslitelná věc! Vydělávání peněz pomocí sociálních sítí bylo doslova nemyslitelné, samotné platformy prakticky ještě nikdo neznal a také neexistovaly technologie, které by masám lidí umožňovaly sledovat jejich oblíbené sportovce, celebrity atd.

Lidé byli zvyklí pouze na reklamu v novinách, časopisech, rádiu či televizi. Jenže nová doba přináší i nové příležitosti a dnešní marketing je silně orientován právě na sociální sítě. Z čehož dokáží těžit především známí lidé a úspěšní sportovci.

Třeba takový Cristiano Ronaldo je na Instagramu v roce 2021 nejsledovanějším člověkem na světě. Aktuálně má 263 milionů sledujících. I díky tomuto počinu má jeho příspěvek na této sociální síti největší hodnotu ze všech sportovců.

Držitel 5 Zlatých míčů se stal vůbec prvním člověkem, který na všech 3 největších sociálních sítích dohromady (Facebook, Twitter a Instagram) překonal hranici 500 milionů sledujících.

Seznam nejhodnotnějších příspěvků na IG mezi sportovci:
  1. Cristiano Ronaldo – $1,247,157 za příspěvek 
  2. Lionel Messi – $873,495 za příspěvek 
  3. Neymar Jr. – $703,649 za příspěvek
  4. LeBron James – $379,485 za příspěvek
  5. David Beckham – $316,399 za příspěvek
  6. James Rodríguez – $226,138 za příspěvek
  7. Kylian Mbappe - $225,167 za příspěvek
  8. Zlatan Ibrahimovič – $225,167 za příspěvek
  9. Marcelo – $224,197 za příspěvek
  10. Gareth Bale – $212,065 za příspěvek 

Mezi 10 nejdražších sportovců na Instagramu se vtěsnal jediný basketbalista, kterým je legendární LeBron James. Na 5. místě je módní ikona a bývalý reprezentant Anglie David Beckham.

V přepočtu na koruny si nejdražší a nejsledovanější sportovec Cristiano Ronaldo za jediný reklamní příspěvek přijde na téměř 27 milionů korun.

Zdroje: bonusfinder.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené