Reklama

Kolářova chyba? Jednoznačně, ale kritika je přehnaná. Stále je pro Slavii klíčovým hráčem

Ondřej Kolář zažil týden hrůzy. Nejprve zbytečným kličkováním přihrál Teplicím na gól, proti Ferencvárosi mu míč přeskočil nohu na malém vápně. Kritiku si zaslouží, odepsání ale ne.

Když před třemi lety přišel Kolář do Slavie a začal hrát svým způsobem, byl to pro zbytek ligy šok. Extrémně vysoké postavení, dlouhé výběhy, rozehrávání v malém vápně, kličky i klid na míči. Na nic z toho nebyli fanoušci u brankářů v české lize zvyklí.

Po určitých porodních bolestech, který tento styl hry přináší, se stal Kolář naprostou oporou sešívaných. Chvála na něj pršela ze všech stran, například video, ve kterém si zasekl Hakimiho z Dortmundu, obletělo celý internet.

Riskantní styl hry s sebou přináší i nevyhnutelné chyby. Těch Kolář nastřádal už několik, ovšem stále to ve výsledku nezastíní všechny pozitivní stránky.

Je nutno říct, že Kolář má obrovskou podporu. Od trenéra Jindřicha Trpišovského i trenérů brankářů Štěpána Koláře a Radka Černého. Tento styl hry je po něm vyžadován, s chybami se počítá. Rozhodně se tak nestane, že by se na Koláře svalovala vina, což potvrdil kouč Slavie i po zápase s Ferencvárosem.

“Nemyslím si, že jsou to podobné situace. V Teplicích to byla chyba Ondry, přehnal to, prostě jeho chyba. Teď šlo spíš o nešťastnou věc, Taras to odehrával ve skluzu na bránu, to nemohl ovlivnit a Kolimu to zrovna skočilo. Kdyby tam stál kdokoliv, stane se něco podobného,” bránil Koláře v rozhovoru pro Deník Sport Trpišovský.

Ano, Kolář možná prochází slabším období a kritiku si zaslouží. V některých situacích působí až příliš sebejistě, což se mu hned dvakrát za sebou nevyplatilo. Ovšem někteří fanoušci už reprezentačního brankáře odepisují, což rozhodně není na místě.

Rozehrávka po zemi od brankáře je pro sešívané klíčová. Zaměřte se někdy, kolikrát Kolář v těžkých situacích přes presujícího útočníka konstruktivně rozehraje nebo najde krajního beka na polovině hřiště, čímž překoná hned dvě řady soupeře.

Místo odkopů, při kterých by Slavia ztratila míč, se může vydat do útoku a držet kontrolu nad utkáním. V tom je Kolář jedinečný, i díky němu si Slavia v posledních letech podmanila domácí soutěž a došla tak daleko v Evropské lize. I přes občasné chyby.

Kolář opět udělá chybu. Opět mu přeskočí míč nebo špatně vyběhne. Mezitím ale stokrát dobře rozehraje v situaci, kdy si to jiný brankář nedovolí, čímž vznikne dvacet gólových akcí. A proto se na jeho chyby ve Slavii nahlíží s odstupem, protože jeho přínos je stále větší.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. možná by mu neuškodilo pár zápasů na lavičce, aby se trošku vrátila pokora.
    Za takovéto chyby se opravdu gólmani přemisťují na lavičku.
    Kdyby to bylo jednou, ale ono toho nějak přibývá.

    • Asi ano, další chvály trenéra mu moc nepomůže, je to snad dospělý člověk a mělo by mu to pálit….!!!

  2. S Kolářem v brance se Slávie do Evropy neposune.V lize se jeho “kiksy”ztratí,ale Evropa to trestá.

  3. POkud viděl nerovný trávník a tak měl použít ruce s tím, že jednu nohu si dá dozadu, aby mu míč neprošel mezi nohama..S těmi jeho rozehrávjamka – asi jsem slepý, ale nic estra to nikdy nebylo…. A mnoho těch jeho výkopů šlo do autu…Protože už k němu přibíhal hráč soupeře, hrál to ve spěchu….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené