Kolář o překonání rekordu v počtu nul za sezónu: Je to práce celého týmu

Ondřej Kolář v zápase s Jabloncem udržel rekordní 19. nulu, čímž se osamostatnil na čele tabulky brankářů s nejvyšším počtem nul během jedné sezóny. K novému rekordu se vyjádřil pro web Slavie.

Zdroj: Slavia.cz

18 čistých kont během 26 kol je neskutečná bilance. Kolář je zároveň rád, že rekordní nulu udržel v zápase plném gólů. Samozřejmě nezapomněl ani na zbytek týmu.

„Samozřejmě je to nádherný pocit, je to ale práce celého týmu. Proti Jablonci jsme opět hráli zodpovědně dozadu, vygradovalo to krásným výsledkem, dali jsme hodně gólů a žádný neobdrželi. O to větší radost z rekordu mám.”

Největší šanci na odložení tohoto rekordu měl Jan Chramosta. Šel sám na Koláře, který jeho pokus nakonec vyrazil. „To bylo zase takové štěstí, zůstal jsem stát, čímž jsem to střílejícímu hráči moc neusnadnil. Jak ale říkám, je to i o tom štěstíčku.”

Jablonec je neoblíbeným soupeřem Slavie. Právě on jako poslední prvoligový tým vyhrál roku 2018 v Edenu. Tentokrát oslabený Jablonec neměl šanci. „S Jabloncem v posledních zápasech nemáme moc dobrou bilanci a šli jsme proto do zápasu trochu opatrně, báli jsme se, brzo jsme ale dali gól a pak už byl zápas v naší režii.”

Ondřej se obvykle pohybuje skutečně hluboko v poli, často se dostane až ke středovému kruhu, čímž pomůže týmu, ale zároveň riskuje. Je přirovnáván k Neuerovi. „Hraju ještě výše a uvidíme, kam až se to bude posouvat.”

Použitý zdroj: Slavia.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?