Reklama

Koeman v Barceloně nejspíš skončil. Vedení už hledá náhradu, Xaviho návrat se ale zřejmě ještě konat nebude

Roberto Martínez za Ronalda Koemana? Tato výměna začíná být každou hodinou stále více reálnější. Ostatně mediální bitva mezi trenérem a vedením ani jinak dopadnout nemůže!

Když Koeman přicházel na konci minulého léta do Barcelony, často opakoval, že je to jeho splněný sen. Právě na tomto příkladu je dokonale vidět, jak se ve fotbale věci dějí velmi, ale opravdu velmi rychle!

Katalánský celek byl nafouknutá bublina, která musela dříve či později splasknout, to bylo jasné každému, kdo se o fotbal trochu více zajímá, ovšem nizozemský kouč jako by to vidět nechtěl.

Určitě se mu nemůže nikdo divit, protože když vám zavolá Barcelona, jestli byste ji trénoval a vy odmítnete, druhá šance už s největší pravděpodobností nepřijde a toho si byl vědom i Koeman.

Po poměrně solidní sezoně ovšem přišlo léto, které obrátilo jeho sen v noční můru a válku s vedením, která se řeší přes média, což prakticky v každém případě končí vyhazovem kouče. Právě tento scénář se dá očekávat v následujících dnech.

Server Goal a další zahraniční média nyní přišla s informací, že se Barcelona začíná vyptávat na dostupnost několika trenérů. První volbou by měl být zřejmě Martínez, jenž aktuálně vede reprezentaci Belgie.

Mimochodem velký oblíbenec Joana Laporta, který o jeho angažování začal uvažovat ihned po převzetí otěží katalánského celku.

Samotný Martínez poté již několikrát avizoval, že u belgické reprezentace hodlá zůstat až do mistrovství světa, které se odehraje příští rok v Kataru. Jenomže podle všeho otočil a po semifinálovém utkání s Francií v rámci Ligy národů, které se odehraje 7. října, případně 10. října po finále či utkání o třetí místo, bude k dispozici.

Kromě Martíneze se ještě mluví o Xavim, ovšem na tuto variantu je zřejmě ještě čas. Narovinu se dá říci, že Martínez přijde udělat černou práci, ze které by měl později těžit Xavi při svém velkolepém návratu.

Zda tomu tak skutečně bude, to ukáží následující dny. Ovšem s tím, že jsou Koemanovi dny sečteny, se dá počítat, ať už to bude na začátku října, v lednu nebo na konci sezony.

Zdroj: Goal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. FC Barcelona má zájem o trenera Sparty p.Vrbu.Už začala jednat s vedením i osobně s Vrbou.
    Zatím bylo předběžně dohodnuto,že odchod Vrby by připadal v úvahu až začátkem příštího roku.
    Sparta proto začala s hledáním nástupce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené