Reklama

Knockout kolenem! NHL zažila hrůzný okamžik, kapitán Toronta Tavares z ledu odvezen na nosítkách

V úvodním zápase série mezi Torontem a Montrealem došlo k okamžiku, na který nebudou hráči ani jednoho týmu vzpomínat v dobrém. Tím spíše ne kapitán Maple Leafs John Tavares.

Zdroj: Fanny Schertzer – Vlastní dílo, CC BY 3.0

Série 1. kola letošního play-off NHL proti sobě postavila týmy Toronta a Montrealu. Dva nesmiřitelné rivaly, kteří si nikdy nic zadarmo nedarují. Nejinak tomu bylo ani tentokrát.

V zápase však došlo k okamžiku, který hráči nepřejí ani odvěkému nepříteli. Odehrána byla zhruba polovina první třetiny úvodního zápasu, když na polovině Torronta došlo k čistému hitu Chiarota na kapitána Maple Leafs, Johna Tavarese. Ten, vychýlen z rovnováhy, poklesl na led. Zákrok, kterých jsou v zápase desítky a zraněním nehrozí.

V okamžiku, kdy se Tavares nacházel na ledě, však kolem něj projížděl plnou rychlostí Corey Perry. Útočník Montrealu nemá bůhvíjakou pověst, své by o tom mohli vyprávět i čeští reprezentanti, kterým provokatér Correy často pil krev.

Correy se dle svých slov snažil Tavaresovi vyhnout, to se mu, nicméně, nepodařilo. Kolenem jej při přeskakování nakopl do hlavy a bylo jasné, že tohle bude mnohem víc než jen tak nějaká bolístka.

Po dlouhém, více než sedmiminutovém, přerušení, byl kapitán Toronta odvezen z ledu na nosítkách a putoval ihned do nemocnice na vyšetření. Tavares komunikoval a byl při vědomí, snad se nejedná o nic vážnějšího než pořádný bolehlav a otřes mozku.

“Snažil jsem se ho přeskočit, ale naneštěstí jsem ho trefil kolenem do hlavy. Nevím, co jsem měl udělat, abych se mu vyhnul. Znám Johnnyho velmi dobře. Pevně doufám, že bude v pořádku,” uvedl Perry.

“Bylo mi z toho zle, když jsem viděl, jak na tom je,” dodal. S tímto vysvětlením se nehodlal smířit hráč Toronta Nick Foligno, který Perryho vyzval k bitce. Tu vyhrál, alespoň tak si mohl vybít frustraci ze zranění spoluhráče.

https://twitter.com/HeresYourReplay/status/1395532161315446789?s=20

Co na to Perry? “Nick ke mně přišel a řekl, ať to jdeme vyřešit hned a nečekáme. Někdy musíte dělat to, co musíte,” řekl k bitce.

“Náš kapitán ležel na ledě. Udělali by to samé, kdyby to byl jejich kapitán. Zásah to od něj nebyl zákeřný, ale souboj vyčistil vzduch,” nelitoval svého rozhodnutí Foligno.

Toronto nejen že přišlo o svého kapitána, ale zápas nakonec prohrálo 1:2. Snad se alespoň nejen jemu, ale i všem ostatním týmům soupeřících v play-off, budou podobná zranění vyhýbat.

Zdroj: NHL

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené