Kluby z Premier League budou na schůzi probírat změnu data přestupového období

Všech dvacet klubů z Premier League se sejde na prvním jednání letošní sezony, kde se bude probírat jednak posunutí data konce přestupů, ale také dosavadní fungování systému VAR a změny UEFA ohledně evropských pohárů, které vejdou v platnost v roce 2024. To pro Sky Sports potvrdil i prozatímní šéf anglické nejvyšší ligy Richard Masters.

Embed from Getty Images

Největší pozornost však samozřejmě bude upřena na přestupové období, které letos podruhé Premier League změnila na 8. srpna, čtvrteční den před prvním ligovým zápasem. Dříve velmi vítaná novinka, která měla anglickým klubům pomoci, má podle mnohých přesně opačný efekt.

Největším kritikem posunutí konce přestupové období byl Mauricio Pochettino, který tento krok označil za ohromnou chybu a není se čemu divit.

Tottenham mohl uzavřít krom uskutečněných přestupů ještě několik dalších, kterými by obměnili kádr, jenomže zahraniční týmy vyčkávaly a obchodovaly do posledních možných dnů a to v době, kdy už v Anglii bylo přestupové okno uzavřené.

Velmi pravděpodobně na tuto změnu doplatil především Christian Eriksen, který by velmi pravděpodobně zamířil do Realu Madrid, jenomže v době, kdy se španělský tým ozval, Spurs už neměli možnost přivést adekvátní náhradu za dánského fotbalistu a tak ze všeho sešlo.

Velmi pravděpodobně tak po debatě tohoto a několika dalších věcí proběhne hlasování, které dost možná změní letošní datum přestupového období a opět se vyrovná ostatním top evropským ligám.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?