Více
  Novinky Fotbal Kluby se musí vyhnout bankrotu a hráči by měli být štědří, tvrdí...

  Kluby se musí vyhnout bankrotu a hráči by měli být štědří, tvrdí agent Minguella

  -

  Jeden z nejznámějších fotbalových zástupců hráčů ve Španělsku, Josep Maria Minguella, v interview pro agenturu EFE povykládal o budoucnosti klubu v kontextu s šířením koronaviru. Podle něj by se mimo jiné i jeho klienti měli vzdát velké části svého výdělku.

  Embed from Getty Images

  Je potřeba zanalyzovat situaci týmů a podívat se, jak daleko mohou dojít, nicméně především je zapotřebí se vyhnout bankrotu. Kluby jsou pilířem sportu a proto by hráči měli být štědří a vzdát se svých mezd. Pokud hráč chce vyplatit celou svou gáži, má na to právo, ale dostane jí pozdě a zanechá po sobě špatný dojem.

  Pokud s tím půjde k soudu, pravděpodobně vyhraje, ale odkud ty peníze půjdou? Budou muset kluby prodávat své majetky. Hráči si nyní uvědomují, že situace je komplikovaná a zmražení výplat může přijít jako rozhodnutí z vrchní pater. Stejná situace panuje ve Španělsku, Itálii, Anglii i Německu. Pokud není příjem, nikdo nebude tisknout peníze.

  Jedná se o lekci do budoucna. Jakmile se všechno ustálí, kluby budou i nadále bojovat o nejlepší hráče, které budou vysoce živit a platit za jejich přestupy stovky milionů, které nejde vidět v žádném jiném ekonomickém sektoru na světě. Fotbal je iluze. Někdy se zdá, že pro některé týmy je nejdůležitější přeplatit své rivaly.

  V jiné oblasti nepochopíte platbu ve výši 100 milionů eur, tady tomu tak není. Ve fotbale platíte s nepochopitelnou radostí. Tato situace určitě donutí některé lidi se postavit na zem, nejen ve spotu. Když se kluby dohodnou s hráči, bude to nejlepší. Nevíme, jak dlouho to potrvá, protože jsme neustále na pozoru.

  Na to, co se stane s LaLigou, Ligou mistrů a všemi dalšími soutěžemi, musíme počkat, až bude situace více stabilní. Nebudu po Barceloně požadovat navrácení peněz, jelikož tato situace není způsobená její vinou.“ Připomeňme, že tento agent zastupoval Diega Maradonu, Christa Stoičkova nebo Romária a byl i u příchodu Lionela Messiho.

  1 komentář

  1. Kdy se vzdají 50% platu za měsíce březen duben Květen ty primadony ve Spartě Slavii Plzni včetně sportivních ředitelu treneru asistentu skautu mluvčich ?!!

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Barcelona může v případě krize nasadit do hry mladíky, kterých má...

  Zatímco bulvárněji laděný katalánský Sport přišel s informací o možném posilování Barcelony skrze volné hráče, Mundo Deportivo se domnívá, že až 17...

  Messi potvrdil, že se hráči shodli na snížení platů a nechápe...

  Další maškaráda v čele s Barcelonou. Tentokrát katalánským gigantem začíná omývat skandál týkající se nedávného řešení koronavirové krizové situace, kdy se měl...

  Griezmann: Chtěl bych opět dostat číslo 7 na dresu

  V průběhu živého přenosu hraní hry League of Legends se Antoine Griezmann přiznal k tomu, že by rád obdržel sedmičku na záda,...