Kluby omlouvají své hráče a znehodnocují reprezentaci

Embed from Getty Images

V Česku už se to stává pomalu zvykem. Ať už jde o Mistrovství světa nebo pouze o seriál Euro Hockey Tour, z různých příčin létají k hlavnímu kouči reprezentace omluvenky, proč se jeden nebo druhý hráč nemůže zúčastnit. Ne jinak tomu je i v případě nominace na nadcházející Beijer Hockey Games ve Švédsku.

Miloš Říha jen nešťastně kroutí hlavou. I přesto, že se dříve nechal slyšet, že jej těší zájem hráčů reprezentovat českou zemi, v klíčové části klubových soutěží teď sčítá hlavně omluvenky.

Nebude ale žádným tajemstvím zmínit, že samotní zaměstnavatelé, tedy kluby, své hráče pouštět nechtějí. Samozřejmě už vůbec ne nějakých deset kol před koncem základní části. Před MS to většinou bývají lékařské posudky klubových lékařů v NHL, které nepustí hráče reprezentovat svou zemi.

Ale je to právě česká nejvyšší soutěž, která má tentokrát v omluvenkách nejvíce prstů.

Embed from Getty Images

Nejsmutněji v tomhle ohledu vyčnívá pro nadcházející turnaj ve Stockholmu pražská Spatra. Kádr natřískaný snad nejvíce kandidáty, kteří by oblékli dres s českým lvem na hrudi, prakticky úplně eliminovala fakt, že se v tomto období nějaká reprezentační akce odehrává. Do stejného týdne si domluvila utkání s Vítkovicemi.

Hlavní trenér reprezentace to samozřejmě bere dost nelibě: “Máme reprezentační přestávku a kluby si do ní překládají zápasy, což se mi zdá trošku nevhodné. Chceme se domluvit, ale myslím, že kluby by mohly vyjít reprezentaci vstříc.”

Omluvitelný v dané situaci je snad pouze hradecký Mountfield, kterého čeká finále Champions Hockey League.

Na minulém turnaji to byl právě Miloš Říha, kdo respektoval kluby, které měly své akce na mezinárodní scéně. Záměrně s nimi vůbec nekomunikoval. Ať už šlo o zápasy týmů v CHL, nebo v případě Ocelářů na Spengler Cupu v Davosu.

Dále ho mrzí hlavně předem přislíbená účast nejproduktivnějšího hráče letošní extraligy Milana Gulaše: “Do středy platilo, že přijede, nebyl žádný problém. Po úterním zápase mi volal trenér Plzně, mluvil jsem i s Milanem. Jeho vytíženost je obrovská. Bylo nám sděleno, že je zraněný, sám tvrdí, že má problém s nohou. Nechceme to tlačit na sílu, respektujeme jeho rozhodnutí.”

Milan Gulaš se zatím objevil v této sezóně pouze na jednom utkání v dresu reprezentace, a to na zápase v Plzni. Tudíž si jen odskočil do práce, aby si ťuknul za nároďák a více ho nezajímalo, když už to teda měl prakticky za barákem. Pokud jde o jeho “zranění”, v extralize nastupuje pravidelně, s přesností švýcarských hodinek.

Embed from Getty Images

Je jasné a snad i trochu pochopitelné, že pro kluby je tato část sezóny velmi důležitá, neboť se blíží play-off. Znovu se však vracíme k tomu, co je všem přednější. Tím jsou výsledky. Tak jako v mládežnickém hokeji, o kterém nedávno padlo slov na celou, kvalitně silnou knihu.

Ukazujeme na zámoří, jak nedůstojně se chovají k hráčům, když jim zakazují reprezentovat svou zemi na mezinárodním kluzišti. Přitom následně uděláme úplně to samé. Jeden týden mluvíme o tom, jak moc chceme český hokej posouvat kupředu, abychom v dalším týdnu udělali pro své blaho úplný opak.

Alespoň takhle se to teď celé tváří a zklamání Miloše Říhy je tedy zcela na místě.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Objevil se Covid ve Spartě kvůli hráčům, co vypomohli B-týmu? Jaký má pak smysl odstupování z poháru?

Byl by to velice nemilosrdný scénář. Sparťanské béčko během léta dvakrát putovalo do karantény, po prvních čtrnácti dnech izolace se totiž znovu objevil v kabině Covid. Při pátečním testování se však pozitivní test našel v kabině A-týmu a okamžitě se vyrojilo pár otázek.

Drsný režim slávistické kabiny: Kvůli Lize mistrů všichni obětovali i své rodiny

Ve Slavii se v posledních dnech vše podřizuje klíčovému dvojzápasu sezóny. Již v úterý přivítá Slavie na svém stadionu dánský Midtjylland a vedení klubu z obavy z nákazy koronavirem a následné možné kontumace všechny členy mužstva izolovalo. A to dokonce i od svých rodin.

Na Liberec se “usmálo štěstí”, FCSB hlásí 17 nakažených lidí koronavirem

Rumunský celek FCSB prochází v poslední době velmi těžkým obdobím, když je aktuálně v klubu na 17 nakažených lidí koronavirem. Soupeř Liberce v kvalifikaci Ligy mistrů tak bude muset povolat hráče z nižších věkových kategorií, kteří se porvou o postup, podobně jako v předchozím kole s týmem Bačka Topola.