Klid před bouří, nebo cesta Arsenalu? Sparta ohledně posil stále vypouští nepropustnou mlhu

Slavia lovila v Liberci, Plzeň oznámila redukci kádru a avizovala zajímavá doplnění. To Sparta, která skončila v letošním soutěžním ročníku na třetím místě a netají se ambicemi na titul, zatím tápe. Vsadí Sparta pouze na mládí?

Guelór Kanga chce zůstat na Spartě. V cestě má pokračovat za dvouletou smlouvu. Zdroj: sparta.cz

Pražská Slavia doplnila kádr během svého drancování v Liberci. Ondřej Karafiát, Jan Kuchta, Michal beran a Tomáš Malinský. Slušná jména a trenér Trpišovský se sportovním ředitelem Nezmarem liberecké prostředí znají. Není proto divu, že pak Liberec působí jako slávistická farma.

V Edenu ale moc dobře vědí, co chtějí, a stejně tak to vypadá u fotbalové Plzně. Mnoho hráčů odešlo úplně nebo budou na hostování a Adrián Gul’a očividně má představu o budoucí tváři jeho základní jedenáctky a širšího kádru.

To na Letné vyčkávají. Při pohledu na sociální sítě pražské Sparty mi je líto jejích fanoušků. Oznámení o narozeninách hráčů, nový polep klubového autobusu. Informace zajímavé, ale ne ty nejdůležitější. Fanoušci právem žádají vysvětlení, jestli Sparta řeší Kangu, Hancka. Z řad sparťanských přívrženců se snáší kritika na informační mlhu, kterou na Letné vypouštějí. A právem.

Na mě to působí, že Sparta stojí na rozcestí a netuší, jakou cestou se vydat. Informace o šancích pro mladé naděje naznačují, že by se Tomáš Rosický mohl vydat (pro něj známou, ale riskantní) cestou mladého týmu. Z působení v anglickém Arsenalu má v tomhle ohledu zkušenosti. Nesmí ale zapomínat, že za dobu Wengerovy školky kanonýři nevyhrávali trofeje.

Výhod na systému postaveném na mladých (převážně odchovancích) najdeme nespočet. Sparta po působení Andrea Stramaccioniho vynakládala obrovské prostředky na přestupy a následné platy. U hráčů z vlastních řad bezesporu ušetří miliony, možná stamiliony.

Argumentem může být i znalost hráče a potenciál. A opět můžeme dát příklad za působení italského manažera. Dát smlouvu starším hráčům je risk (do teď nechápu, proč Sparta Ben Chaimovi platila takovou luxusní dovolenou), zatímco u mladých (které ještě k tomu znáte díky vlastní akademii) můžete počítat se smlouvou na delší období a ještě k tomu hráče v dobrém věku prodat za adekvátní peníze.

Protiargumentem jsou ale zkušenosti. Kolik hráčů z momentálního kádru má zkušenosti s vítězstvími na mezinárodní scéně (Evropská liga, Liga mistrů). Myslím takové, o které se opřeli v zahraničních angažmá Ladislav Krejčí, Tomáš Vaclík, Pavel Kadeřábek a další?

Pro Kangu a Hancka hraje, že i díky nim si i ostatní hráči v týmu mohli sáhnout alespoň na trofej v poháru. A oba (z dosavadní sestavy) mají pořád co předávat hráčům okolo. Guelór Kanga kromě své kontroverze přístup, kdy se i pět minut před koncem snaží utkání zlomit a nechce odejít s prohrou nebo remízou. Hancko pro změnu po dlouhé době předává obraně Sparty jistotu.

Ale především mají tihle hráči fotbalovou hlavu a v nohách jistotu, kterou bude Tomáš Rosický jako velitel fotbalové Sparty potřebovat při naplnění svých ambicích v honbě za titulem. Proto spíše očekávejme bouři přestupů, při které zavane silný vítr na Spartu zvučná fotbalová jména.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nejde o nový polep, ale o úplně nový autobus. O jednáních, která nejsou uzavřena (Kanga, Hancko, Krejčí, Pavelka, ,,,) není vhodné (naopak je neprofesionální) informovat v jejich průběhu.

  • Děkuji za opravu toho autobusu. Na videu dělali nový polep – proto jsem zmínil ten polep. Tohle přece není o slušnosti nebo profesionalitě, když třeba někdo z klubu řekne:”Ano, chceme udržet naše nejzkušenější a nejplatnější hráče minulé sezóny”. Pak by fanouškovská obec alespoň věděla, že ta situace okolo “setrvání” a nových posil není vedení lhostejná.

  • Pavelka ani Krejčí nejsou dobré posily pro Spartu ! Pavelku chtějí protože je to kámoš Dočkala a ten má bohužel na Rosického a Křetinského vliv a Krejčiho chtěji protože je odchovanec Sparťan ale v Italii odehrál nula nula prd v podpruměrném klubu a je to stejný připad jako Hušbauer který v Italii byl nulovej a po přichodu zpět do Čr zcela pruměrnej ! Kanga Hancko měla být priorita + na oba kraje obrany výborné kvalitní hráče + výborného rychlého technického klasického krajního záložnika !

   • Millwalle, podle tebe je každý hráč podřadný, i kdyby se měl jmenovat Messi, ty jsi takový Brouk Pytlík (možná jen pytlík), který vše ví, vše zná, všude byl a nikdo tě nechápe, nebo ještě lépe nedocení. Asi čekáš na nabídku ze Sparty na místo po Rosickém, bohužel nic! Co myslí autor pod pojmem zajímavá doplnění u Plzně, toť otázka. Taky Slávie zatím jen vyrabovala Liberec, což není žádný extra kauf. U Kangy a Hancka se jedná o smlouvání, to bývá složité a chce to čas.

    • Každý určitě ne ale k těm dvoum si stojím za tím co jsem napsal na 100% i za tím že ze současného kádru by před 10-12 lety nebyla polovina hodna nosit dres Sparty ! Z Dočkala se dělá zachrance spasitel a pomalu buh ale on není ani jedno to vidí většina lidí kteří fotbal sledují x let nebo ho hráli na třebas okresní urovni a nemají ružové brýle na očich . Sparta kdyby měla kvalitní skauting a kvalitního zkušeného sportovního ředitele tak s těmi možnostmi by musela mít v kádru 2-3 repre hráče 19let minimalně 6 hráču širšiho kádru repre do 21 let 4 hráče A týmu repre a podle toho by ta kvalita a uspěchy měly vypadat a ne tu většinu pruměraku které tam Sparta stále má !

 2. Tak když jsem se teď podíval na twitter Sparty, tak je to článek podle komentářů tam, skoro bych dokázal připsat k částém článku i konkrétní komentáře :D.
  Ano, Slavia má hodně příchodů (z Liberce), ale jaký je teda rozdíl mezi Spartou a Plzní? Ze Sparty odchází poměrně velké množství hráčů, jak drahých cizinců, tak těch nejvěrnějších-Frýdek,Costa.
  Jak psal kolega, informovat o průběhu asi není úplně OK. Pokud se jedná, tak logicky Sparta o udržení zájem má. Pokud by neměla, nevyjednává se. Navíc jde o jedny z nejlepších hráčů Sparty a celé ligy, takže to jsou případně velké “příchody”.
  Do Sparty se také vrátilo velké množství hráčů z hostování a zase jich spousta určitě odejde.

 3. Sparta mlžila vždy, no a co? Kdo je na ni zvědavej! Ty přáteláky co hrála na uzavřeném stadionu aby soupeři neznali sestavu je v našich poměrech opravdu směšné!:-))) A není sama!
  A ten konec naší komické podligy?
  Král střelců se 14 góly? Opravdu “kanonýři”!:-)))

 4. Rosicky je nekompetentní budižkničemu, jeho ego a arogance brzdí Spartu. Nevadí mu rozhazovat za blbý autobus, ale rok navíc Kangovi nedá. Kangovi, který mu zařídil 3. místo v lize a předkola evropské ligy. Kam s tím autobudem chce jezdit, až bude sparta bez Kangy bez pohárů? Příští sezonu je sparta ve druhé polovině tabulky, kvůli aroganci a predimenzovanému egu Rosického. Doufám, že ho Křetinský konečně vyhodí. Nemá na to vést tým, nemá na to, rozhodovat o směru, jakým sparta má jít. Vyhání nejlepší hráče v lize a chlubí se autobusem. Co to ma být? Je to hnusnej neschopnej parazit a brzdí klub.

 5. Už jen z reakcí pod článkem je zřejmé, že v případě Letenských není dobré se vůbec vyjadřovat o případných změnách v kádru a vyčkat až na ukončení přestupového “okna”. Jednak má téměř každý přispěvatel svůj nejlepší názor na stav “mančaftu” a jen on ví, jak nejlépe kádr obměnit, a potom stále platí “mluviti stříbro, mlčeti zlato”. Když začal klub pod vlivem toho Taliána nakupovat, byli všichni unešení z toho, jaký to bude “sukces na jevišti”. Skutečnost byla nakonec úplně jiná a z nadšenců se stali nejvetší kritici …

 6. Nějaký Kub,asi Kuba Kubikula napíše článek,za který mu Luftjarda vyplatí prémie,pár pitomců
  se toho chytí a je o čem blábolit.Že jsou to lži,to je jedno.

 7. Je to pěkné kdo umí fandit a komu
  ,Sparta je Sparta,na Slávii nikdo nekouká.Tak Mívalle asi je podle tebe Slávka lepší(Čina)

 8. Pane Rudolfe, blábolíte hlavně vy.
  Sparta je dnes v podstatě průměrný mančaft.
  Pokud píšete o “Luftjardovi”, tak určitě ten “Kabelkář Křetínský” vyplácí prémie kdekomu (Královec, Berka, Svoboda, Chovanec a další).

  • Vlas no ty jsi truhlik. Ty podrazy co udelal Zloděj Tvrdík nemyslim jen ve fotbale tak tomu se nevyrovna ani Pelta

 9. Zase jsou tady místo komentářů trapné příspěvky.Neustále se obviňuje Sparta s uplácení,ale když ji rozhodčí žezali,jak mohli,tak to byli uplakánci a jiné.O podpoře Slavii ze strany rozhodčích se nemluví,o podpoře Plzně od estébáka také ne,jen je na pořadu Sparta.Jen by mně měli ti znalci o podplácení vysvětlit,kolik stálo Spartu vyřazení Realu,nebo vítězství v Barceloně.Jen pitomé hlášky typu “kdyby nepodplácela,hrála by 3.ligu.A to,že Slavii před likvidací zachránil Řebíček penězi,o než okradl celý národ,o tom samozřejmě sešívaná vemena mlčí.Normální slavista a normální sparťan nemá problém s fandou jiného klubu.Jen tamní gaučoví odborníci mají pořád nějaký problém.Vlas asi chtěl ochránit investice Slavie do rozhodčích,tak vytáhl jména z klobouku.Jen bych od něho rád slyšel,zda nějakou kabelu viděl,když tak zasvěceně mluví!

 10. V nedávné minulosti vyfoukla některé tipy na přestup Slavia a v menší míře i Plzeň, tak se není co divit, že si teď drží tajemství. Nicméně si každý všimne, že Rosický a spol. nestíhá. Proto opory asi všechny odejdou (Kanga, Hancko, Hložek) i někteří další (Frýdek, Nita, Tetteh). I kdyby si stáhli z hostování všechny, nenahradí je kvalitou ani kvantitou. Z dalších posil se do Sparty lidé nehrnou, za zájem jen slušně poděkují (Škrtel, Novák, Petráček), přičemž zaznamenali na přestup šest odchodů, na hostování odešli zatím tři a kariéru ukončili dva. Směrem dovnitř ulovili rovněž jen dva. A to je na tak slavný klub docela málo.

  • No ty jsi dobrý vemeno kdo je Petráček???????? Zase jeden chytrak co sem prisel psat moudra a ani neví o koho se Sparta zajíma. To jsou přesne balíci co jdou dělat chytre na net a v hlavě mají slámu vid Sony PS hráč se jmenuje Petrášek

 11. Hlavní věc je ,že tam máte Královce a Chovance ,tím pádem už na začátek vyhráváte 1:0.
  Bez těchto dvou by jste pohár nevyhráli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.