Klíčové souboje pražského derby

Již dnes v 18:30 startuje na Letné derby pražských “S”. Po dlouhých dvanácti letech do něj vstoupí obě dvě mužstva z prvních dvou míst ligové tabulky. Jak tento zápas dopadne bude záležet i na minisoubojích mezi jednotlivými aktéry.

Zdroj: slavia.cz

Florin Nita X Ondřej Kolář

Oba brankáři patří rozhodně k tomu lepšímu, co naše liga na tomto postu nabízí. Kolář kromě skvělé hry nohama předvádí i čas od času důležité zákroky. Nita doslova čaroval na půdě Lille a zdá se být ve výborné formě.

Verdikt: remíza

Andreas Vindheim X Peter Olayinka

Nigerijský křídelník je v posledních týdnech jedním z klíčových hráčů Slavie. Vstřelil vítězné góly proti Leverkusenu i Mladé Boleslavi, neúnavně napadá a snaží se obcházet soupeře. Vindheim s ním nebude mít lehké pořízení.

Verdikt: 1 bod pro Slavii

Matěj Hanousek X Abdallah Sima

Možná ještě jasnější duel, než ten předchozí. Sima je nevídaným úkazem, který vystřelil v několika zápasech razantně vzhůru. Hanouska čeká pravděpodobně těžká šichta, bude asi zaměstnán především směrem dozadu.

Verdikt: 1 bod pro Slavii

Bořek Dočkal X Tomáš Holeš

Sparťanský kapitán je v poslední době často kritizovaný, nutno ale podoktnout, že je stále velice důležitým článkem svého týmu. Jeho přehled a překvapivá řešení mohou být v derby rozhodující.

Holeš je pro Slavii jedničkou na post defenzivního záložníka, ale ubránit Dočkala pro něj nebude snadné.

Verdikt: 1 bod pro Spartu

David Pavelka X Ondřej Lingr

Český reprezentant osciluje mezi pozicí ve středu zálohy a postem stopera, kde spíše zaskakuje. Být proti němu Nicolae Stanciu, přikláněl bych se k bodu pro Slavii. Ale zkušenosti Pavelky versus pohyblivost a dravost Lingra svádějí k rovnému boji.

Verdikt: remíza

Použité zdroje: transfermarkt.de

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Musím se smát komentáři,že Dočkal je těžko ubránitelný.V jeho dnešní formě není nic jednoduššího.

  2. Nevím kdo přišel s tímto srovnáním,kdo sleduje současnou Spartu jen trochu pozorně,tak mu musí být jasné,jak toto srovnání dopadne.Pan Dočkal je dávno za zenitem a mezi špičkovými fotbalisty ho drží jen optimistická vyjádření některých pisálků co hráli nejvýš prales a samozřejmě šílená výše platu.Velmi zajímavé je ovšem vyjádření pana Ing. Kotala,který po včerejším derby zjistil,že se hraje moderní fotbal v rychlosti a výrok o tom,že obsazování hráčů při standartních situacích mají na starosti asistenti,tudíž on neví kdo má koho obsazovat.Pane Rosický pokud jste ve funkci sportovního ředitele skutečně a nejste jen marketingovou loutkou,tak musíte konat.Jinak jde ta nabubřelá přeplacená zrezivělá železná Sparta za Vámi.

  3. Tak to psal skutečně odborník a znalec fotbalu. Ubránit Dočkala je dneska úkol pro dorostence, ale krásně namazal Lingrovi, to bylo mistrovské. Brankář tam stojí proto, aby něco chytil, takže taky nic zvláštního, průměr. Vindheim nula jako všichni ostatní, jediný kdo měl zájem hrát byl Karlsson. Ale sám to asi nedá. A trenér po roce s údivem zjistil, že u fotbalu se musí běhat, a míč se musí přihrávat těm ve stejném triku, to je skutečně odborník na svém místě. Jen tak dál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.