Reklama

Khabib přirovnal život zápasníka UFC k vězení. Zápasení mu však chybí

Zdroj: Bruce Detorres – Public Domain Mark 1.0

V říjnu tomu bude již rok od momentu, kdy Khabib Nurmagomedov oznámil konec své zápasnické kariéry. Šéf UFC jej sice dlouho přesvědčoval, ale marně. Nyní neporažený zápasník promluvil o životě zápasníka UFC i o tom, jak mu zápasy chybí.

Khabib Nurmagomedov absolvoval svůj poslední zápas v říjnu minulého roku. Poté, co porazil Justina Gaethjeho, položil rukavice do středu oktagonu a oznámil konec kariéry.

Nyní si do médií ulevil, když svůj sportovní život v roli zápasníka UFC přirovnal k životu ve vězení.

„Nyní žiji život obyčejného člověka, nikoliv profesionálního sportovce. Jaký je v tom rozdíl? Život sportovce je podobný životu vězně. Každý den musíte dělat to stejné, trénovat, odpočívat, trénovat a zase odpočívat. Jakmile zpomalíš, už nejsi šampion,“ nechal se slyšet Khabib.

„Koncem kariéry jsem se svým způsobem z tohoto vězení propustil. Chybí mi téměř vše, chybí mi soutěžení i duch zápasení, samotné prostředí bojových sportů… Je to nějaká závislost, které se nejde zbavit,“ pokračoval již bývalý šampion lehké váhy UFC.

Vše si ale vysvětluje tím, že v prostředí bojových sportů strávil celý svůj život. I proto někdy zkrátka chce vejít do oktagonu a s někým zápasit. Svého konce ale nelituje. Kdyby to rozhodnutí neučinil nyní, musel by tomu čelit stejně později.

„Pouze čas ukáže, jestli byl správný čas skončit. Můžeme pořád spekulovat o tom, že jsem mohl zápasit s tím nebo tím zápasníkem. Vždy tu budou noví zápasníci, noví šampioni. Mnohem mladší, mnohem hladovější,“ má jasno Nurmagomedov.

Skončit ve správný čas je tedy dle něj důležité. O peníze dle jeho slov nejde. Nejbohatší muž je prý ten, který je soběstačný, smířlivý a má uspořádanou hlavu i myšlenky. Není prý důležité žít nóbl život a mít miliony.

Novináře pak na závěr Khabib překvapil, když prohlásil, že být šampionem UFC nebylo ničím extra: „Samozřejmě je to absolutní vrchol, ale nepociťoval jsem nějaké velké uspokojení. Necítil jsem to, co jsem očekával. Čekal jsem, že mě to bude naplňovat, ale nestalo se tak.“

Zdroj: MMA Fighting

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené