Když válčí fanoušci s vedením klubu, tak to není nikdy dobré pro samotný klub

Tyto problémy „klokanů“ z pražských Vršovic pokračují už od minulého roku. Bohemians sice porazili v prvním jarním kole překvapivě na domácím hřiště vedoucí tým soutěže Slavii Praha. V otázce nového stadiónu se jim také objevila jistá, i když malá naděje. Ovšem spory mezi fanoušky a majitelem klubu, předsedou představenstva a generálním partnerem Dariuszem Jakubowiczem nabírají bohužel na obrátkách.

zdroj: www.bohemians.cz

Prohlášení majitele klubu, kde si stěžuje na fanoušky, kteří mu dávají najevo, že nesouhlasí s nekompetentností, neschopností a nedůsledností řízením klubu ředitelem, kterým není nikdo jiný, než syn majitele klubu Darek Jakubowicz ml., stíhá prohlášení fanoušků.

Majitel Bohemians ve svém vyjádření zmiňuje lásku ke svému klubu, když do něj vložil několik miliónů. Žádné peníze si zpět nevzal, takže jsem toho názoru, že obsazení generálního ředitele klubu je plně v jeho kompetenci a jeho syn dle něho dělá svou práci dobře.

No a že chtěl pouze přemístit transparent fanoušků, který visel na plotě proti hlavní tribuně při posledním domácím utkání s Karvinou. Příznivci Bohemians tímto protestovali proti osobě ředitele svého klubu. Dále tvrdí, že tento transparent chtěl pouze přemístit někde na stranu hřiště, aby nebyla vidět negativistická atmosféra.

Ve své podstatě je to vlastně úplně jedno, kde by ten transparent byl, ale někteří fanoušci prý hrozili vniknutím na hřiště, což by vedlo k přerušení a kontumaci zápasu. Proto pořadatelská služba raději přistoupila k navrácení transparentu.

Fanoušci se svým prohlášením přišli velmi brzy, i když prý neměli v plánu, se k této situaci vůbec vyjadřovat. Ovšem vyjádření faktického majitele klubu jim k tomu prý nedalo žádnou jinou možnost. Když se toto prohlášení shrne, tak se vše točí právě kolem osoby generálního ředitele klubu, majitelova syna.

Ten prý nemá manažerské zkušenosti, nezná dobře fotbalové prostředí, nemá jasnou vizi dalšího vývoje klubu a nemá respekt ve fotbalovém prostředí. To jsou hlavní důvody a ještě se v tomto prohlášení objevují další důvody, proč by syn ředitele neměl vykonávat svoji funkci.

Tato fotbalová válka nebude mít žádného vítěze, jen samé poražené a nejvíce poražený může být samotný klub Bohemians Praha 1905.

Jestli se obě strany „zakopou“ na svých pozicích, tak to vypadá, že dohoda nebude možná. Když majitel klubu svého syna neodvolá z funkce, tak fanoušci budou protestovat dál, což je pro klub nejhorší možné řešení.

V takové situaci přicházejí na řadu vyjednavači, v tomto klubu mě napadají dva. Ikona klubu Antonín Panenka a velký příznivec týmu a herec Ivan Trojan. Co kdyby se oba dva pokusili znesvářené strany dostat k jednacímu stolu a domluvit s nimi kompromis? Možná se jim to nepovede, ale za pokus by to stálo.

Čím déle tento spor bude trvat, tím hůře to bude pro samotný klub. Bohemians Praha je tradiční prvoligový tým s velkou historií a byla by velká škoda, kdyby zmizel z české prvoligové mapy, ne kvůli výsledkům, ale proto, že se rozhádal majitel klubu se svými fanoušky. Negativistická a nervozní atmosféra by se postupně totiž dostala určitě i do hráčské kabiny.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Bundesligové okénko: Ohlédnutí za 28. kolem

Po 28. kole Bundesligy se dá směle tvrdit, že o titulu je prakticky rozhodnuto. Bayern Mnichov má na čele tabulky sedmibodový náskok...

Sparta doplatila na impotentní útok a slabou obranu. Prohra jde ale i za Kotalem

Sparta po koronavirové pauze hostila na svém stadionu plzeňskou Viktorii. Ze začátku utkání byla aktivnější, ovšem byly vidět dlouhodobé nedostatky v zakončení...

Zapomenutá angažmá – Liverpool: hrůzostrašné zranění i neefektivní ukrajinský útočník

Nejsledovanější kluby světa, miliony fanoušků po celém světě, náročný a nabitý program a velká konkurence v týmu. Ne každý fotbalista, i ten...