Když si Hadamczik potřeboval honit ego aneb Jak zničil celé MS 2013 jediný člověk

Již před mistrovstvím světa ve Stockholmu panovaly velké obavy z trenéra Aloise Hadamczika, který měl k dispozici řadu vynikajících hráčů, i přesto mnohdy bral na šampionáty (nejslavnější případ Olympijské hry 2014: Rozjetý Hudler má smůlu, Hadamczik vzal do Soči naopak Barinku | Titulek z Idnes), určité hráče, kteří tam rozhodně neměli co dělat, netřeba dále jmenovat!

Zdroj: Wikimedia

Po letech se ke zpackanému MS vrátil v pořadu Bomby k tyči i útočník Jiří Tlustý a nebral si servítky.

“Měli jsme tam skvělý kolektiv, i tam byli skvělí hráči. Ale nebylo to dobře odkoučovaný. Bylo to tam na dětinský úrovni, pořád tam někdo stál ve dveřích, pořád něco někdo sledoval a šuškal si za zády,” vrací se k atmosféře na šampionátu Tlustý.

“Někdo pořád donášel Hadamczikovi, všichni mu z toho vedení lezli do pr..le. Kdyby nás nechal hrát všechny v klidu, tak to mistrovství bylo úplně jiný,” pokračoval.

“Všichni z toho byli tak mentálně dole, že to nebylo jednoduchý. Nebylo tam takové to zdravé sebevědomí těch hráčů, protože bylo sražený někým, kdo si tam honil ego”

“Je to škoda, protože ten tým tam byl neskutečný, všem se v tu sezonu dařilo a pak přijedeš a někdo ti řekne, že mu to musíš vracet, protože tě vzal na mistrovství světa,” zakončil povídání o MS 2013 Tlustý.

Vše to celé velmi připomíná situaci v českém fotbale, který aktuálně vedou lidé dost podobně, jako Hadamczik vedl náš národní tým.

Je velká škoda, že náš sport táhnou dolů tito lidé, místo toho, aby o něm rozhodovali skuteční experti, kteří v tom daném sportu jednak něco dokázali, a hlavně ho dělají z lásky k němu a ne pro svoje ego nebo peníze, které jsou ještě navíc v mnoha případech…

Zdroj: Bomby k tyči

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak na Lojzu jsou špatný reference z více stran, to není náhoda… Je to prostě křivák, to je celý. A nerozumí hokeji. Daleko lepší pro něj bylo dělat manažerské a vyšší posty – viz Baník

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejlepší hráči Midtjyllandu, na které si musí dát Slavia velký pozor

Již v úterý večer se sešívaní utkají s dánským mistrem o vstupenku do Ligy mistrů. První zápas se odehraje v Edenu, odveta je na programu ve středu 30. září. Že slávisty nečeká nic lehkého je dobře známo. Na co a zejména na koho by si však sešívaní měli dávat pozor?

Pikantní přestup ve Španělsku! Suárez putuje do Madridu, hrát bude nově pod Simeonem

Luis Suárez strávil ve slunné Barceloně 6 let, teď však spojení hrotového útočníka s Blaugranas končí. Bude se stěhovat do hlavního města Španělska, kde bude nastupovat za Atlético Madrid.

Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.