Reklama

Když se Spartě povede posila. Je Rosický konečně na správné cestě?

Dlouho dobu Sparta čekala, až se jí povede skutečné přestupové terno. To přišlo až teď v létě, když sáhla do Liberce pro svého odchovance. Jakub Pešek se zatím Tomáši Rosickému skvěle vyplácí, bude v tom sportovní ředitel pokračovat?

Od prosince 2018 funguje Tomáš Rosický ve Spartě jako sportovní ředitel. Jeho kroky zatím moc nevycházely, Sparta se nedokázala ani jednou přiblížit k ligovému titulu a získala jen jeden pohár. Ani posily, které Rosický vybral, příliš neuspěly.

Martin Hašek, Matěj Hanousek, Bořek Dočkal, Moberg Karlsson, Matěj Polidar, Dávid Hancko, Martin Graiciar, David Lischka, Libor Kozák, Ladislav Krejčí II., Filip Souček, Andreas Vindheim, Michal Trávník, Ladislav Krejčí I., Ondřej Čelůstka, Dominik Holec, David Pavelka, Martin Minchev. To byly do letošní sezóny posily Sparty pod dohledem Rosického.

O kolika z nich se dá říct, že by pozvedli úroveň kádru a byli po celou dobu naprosto klíčovými hráči? Možná Dávid Hancko a Ladislav Krejčí II. Své si odehraje i Ondřej Čelůstka, David Pavelka a Bořek Dočkal, kteří se však nevyhnuli velké kritice fanoušků, jelikož se od nich čekalo mnohem víc. To je skutečně slabá úspěšnost.

Jenže v letošním létě, zdá se, měl Rosický konečně šťastnou ruku. Místo kvantity zvolil kvalitu a to se mu zatím vyplácí. Z Aarhusu dorazil levý bek Casper Höjer, který se do svého zranění ukazoval v dobrém světle.

Ale hlavní posilou je Jakub Pešek. Sparťanský odchovanec do kádru zapadl skvěle a dodal týmu Pavla Vrby přesně to, co mu chybělo. Rychlost na křídlech, dynamiku, nepředvídatelné řešení. Pešek je skutečně po dlouhé době výbornou posilou, který sám pozvedl výkony letenského celku. V deseti ligových zápasech má bilanci 4 góly a 2 asistence.

I Lukáš Haraslín se zatím jeví velice slušně, u něj je však ještě brzo hodnotit. Za Spartu odehrál zatím jen 4 ligová utkání, z toho tři v základní sestavě. Pokud však bude pokračovat v podobných výkonech, jako podal v derby, může se jednat o další velice povedený přestup.

U Jakuba Peška je pouze malá kaňka, a to je fakt, že už mu je 28 let, tudíž jeho prodejní potenciál za velké peníze do zahraničí je takřka nulový. To ale teď Spartě rozhodně nevadí, důležité je, když pomůže týmu zpět na vrchol.

Rosický možná konečně našel směr, kterým chce na přestupovém trhu jít. Ale zatím je samozřejmě velice brzy na předčasné soudy, jelikož se mu povedlo jedno přestupové okno oproti několika zpackaným.

Pokud však udrží nastolený trend z letošního léta, může se dostat zpátky do obliby sparťanských fanoušků, jejichž důvěru v posledních letech pomalu ztrácel.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Kéž by už Rosický našel dobré hráče pro Spartu aby i ta naše lia za něco stála. Otázka je, kde je brát a proč jich kupovat donekonečna třeba i velký počet, když mládež mají opravdu dobrou. Jen ten přechod mezi dospělé nějak vázne. A asi to, že září v mládeži a jsou to supertalenty mezi vrstevníky nakonec není zas taková pecka. Ale Drchal, Hložek, Panák i Vitík se jeví (u Vitíka asi spíš jevil, ale jeho čas ještě snad přijde) velmi dobře, Sáček se snad ještě probudí. A v béčku je Kozák, který vypadá nadějně, ale to se jevilo hráčů… Třeba svého času Zinedine Mustenadagič a kde je mu konec, že? Ale Sparta našla dost dobrých hráčů i v zahraničí. Namátkou Deli, Stanciu, Schranz, Plavšič…

 2. To není na Rosického vůbec špatný, tři dobrý a dvanáct omylů je celkem slušný procento úspěšnosti, teď si musí z bratrem a kámošama sednout a střihnout si, kterej nešťastník ty desítky a možná stovky milionů majitelovi vrátí.

  • Většina přišla zadarmo, a určitě tam není 12 omylů. Tak třetina jsou trefy do černého (zařadil bych tak kromě zmíněných pěti i Karlssona který je jedním z nejproduktivnějších křídel v lize), třetina nezáří ale nejsou to ani propadáky (Minchev, Polidar, Souček pořád hodně mladí můžou to být také trefy, Kozák i Krejčí st. goly dávali ale bohužel zdraví) a zbytek bud už tu není, něco ovlivnila zranění, Holec díky skvělému Nitovi ještě nedostal pořádně šanci těžko hodnotit, Hašek si to posral sám před odchodem byl v základu a v top formě atd

 3. byl bych opatrný s vyjádřením o povedené posile, není to tak dávno co po pár vydařených
  zápasech se sparťanské “klenoty” prodávaly do špičkových evropských soutěží…
  hložek, karabec, vitík jsou bezesporu vyjímečné talenty, ale v liverpoolu nejsou takoví dementi
  aby za zázračného hložana dali 20mio ??? takže počkejme na konec sezony a potom si povíme
  jak posily vypadají, aby to nedopadlo jako ze 3mi bludnými dušemi ze severu, které kdesi hostují ??

  • Nejsi Slávista? Za kolik odešel a jak dopadl opěvovaný Síma? Dvouměsíční raketa a už je po ní. Borec, který si nekopne ani v druhé angl. lize. Sparta nemusí prodávat jako Slávie, která má prázdnou kasu.

   • Jenže ta 2 měsiční raketa stála Sešivky 7 mil.kč a prodali ji za 200 mil.kč na rozdíl od Hanouska Trávníka Vidheima Karlssona Lischky a dalších kteří stáli od 16 do 40 mil.kč ale ani jeden z nich za tu cenu nejsou prodejní a ani za 20 mil.kč v součtu jen ti to kopáči stáli Spartu 150 mil.kč a pokud by je dokázali prodat všechny dohromady za alespoň 100 mil.kč byl by to “uspěch” !!!

 4. No ještě by to chtělo nějakého opravdového útočníka,který umí dávat pravidelně goly.Nikoho takového současná Sparta nemá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené