Když může mít Míra Slepička trenérskou A-licenci, tak to snad zvládnu taky, rozesmál Řepka novináře na křtu své knihy

Tomáš Řepka si na úterní podvečer pozval do tiskového sálu pražského NH hotelu vybrané hosty z řad novinářů. K jaké příležitosti? Oficiálně křtil svou nedávno vydanou knihu Deník ze dna.

Zdroj: instagram.com/tomasrepkacz

Hostem Tomáše Řepky byl Jozef Chovanec, který jej vedl jak na klubové úrovni, tak také na té reprezentační. Řepka jej vnímá jako jednoho z nejdůležitějších trenérů v životě.

“Za mojí kariéru jsem zažil spoustu trenérů, ale Pepa Chovanec patří mezi ty nejzásadnější v mé kariéře. Strašně moc věcí mě naučil, strašně moc věcí mi dal,” měl pro svého hosta Řepka jen samá slova chvály.

“O fotbale jsem pod ním začal mnohem více přemýšlet. Byl hodně přísný, ale vždycky byl lidský. Byl na stejné notě jako já, měli jsme se rádi,” řekl známý fotbalový rebel.

Možná že Řepka bude jednou taky takový, první krok už k tomu udělal.

“Začínám nyní trenérskou školu, začínám UEFA licenci B. Myslím to s trenéřinou opravdu vážně. Fotbalu dlužím hrozně moc, chtěl bych mu to vrátit.”

“Vím, že to bude pro mě těžký, nejsem studijní typ. Když však může mít Míra Slepička A-licenci, tak to snad taky zvládnu se vší důstojností,” rozesmál Řepka přítomné v sále. Zároveň však okamžitě dodal, že poznámku směřující na útočníka Příbrami nemyslel nijak zle, že si dělal legraci.

U jaké věkové kategorie chce řízný stoper začínat?

“Nejsem pedagog, na děti nemám nervy,” směje se. “Jednu dobu jsem to s nimi zkoušel, ale představa, že když letí letadlo, tak se na něj čtyři kluci dívají, pak se chce jednomu čůrat a dalších pět půjde taky, tak to je pro mě představa šílená. Nechám to plynout, pak se uvidí.”

Jozef Chovanec k trenérským ambicím Řepky poznamenal: “Kdybych byl ještě trenérem, začal bych být lehce nervózní (smích). Vím, že když se Tomáš do něčeho pustí, tak to dotáhne do konce. Jsem mu připraven pomoci.”

Zároveň Chovanec zcela nevyloučil, že se k trenérskému řemeslu ještě někdy v budoucnu vrátí. “Kdyby byl o mě zájem, klidně bych si dokázal Tomáše představit jako svého asistenta. Vím, že je na něj stoprocentní spolehnutí.”

Na křtu nemohla chybět otázka na Spartu, ještě aby!

“Spartu hodnotím průběžně na svém instagramu. Do hloubky to nechci moc rozebírat, nechci přikládat polena do ohně, který už hodně plápolá. Nechci být zlý,” sdělil na adresu Sparty, svého srdcového kluku. Pro odpovědi na toto téma tedy budeme muset zamířit tam.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nic neumí tak na sebe furt stahuje pozornost a vydělá na debilni knížce.Tahni do fabriky ty koště.Ses ostuda fotbalu.

  2. Řepka je křivák. Nemůže být legendou někdo kdo ukradl kasu a ještě se chlubí jak ovlivnil zápas a Sparta přišla o titul. Jeho přínos na hřišti byl taky dost sporný. A to nemluvě o jeho charakteru mimo fotbalová dění. Psaní o něm už patří čisté do kategorie bulváru, ve sportu nemá co dělat. 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.