Kdy zase uvidíme italské vítěze v Lize mistrů?

Musíme se vrátit o 10 let zpět, abychom našli posledního vítěze italské Ligy mistrů. V roce 2010 zvítězil Inter Milán, který ve finále porazil Bayern Mnichov, ale kdy se dočkáme dalšího italského vítěze přední evropské klubové soutěže?

Liga mistrů je zvláštní, o tom není pochyb. Mnoho fanoušků, klubů a hráčů to považuje za důležitější, než zisk vlastního domácího titulu.

To znamená, že všechny velké zbraně hráčů a trenérů vylezou na povrch a hraje se hlava nehlava. Není pochyb, jedná se o nejprestižnější soutěž vůbec. Vítězí jen ti nejlepší.

Tak tomu bylo i v této sezoně, kdy Bayern Mnichov získal trofej pro vítěze Ligy mistrů, byli zdaleka nejlepším týmem v Evropě. Atalanta si sice v této sezoně vedla z italských klubů nejlépe, ale ve čtvrtfinále prohrála s PSG.

Mohou italské celky soutěžit se zbytkem Evropy?

V tuto chvíli zní bohužel odpověď ne. Letos jsme viděli, že Atalanta došla nejdále od svých konkurentů z Itálie. Inter vykřesal naději v podobě finále Evropské ligy, ale byl poražen. Tak to tak vypadá, že na nejvyšší úrovni italské týmy prostě nejsou dost dobré.

Nemohou se srovnávat s velmocemi evropského fotbalu, ať už jde o finanční sílu, nebo schopnost rozvíjet mladé talenty a prosazovat je.

Pokud se podíváte na dva finalisty této sezóny, PSG utratilo za poslední desetiletí velké peníze. Bayern Mnichov utrácel taktéž a rozvíjel své vlastní talenty, aby pak přivedl hráče do prvního týmu.

Italské kluby mohou mít plány jak to udělat. Ale ve skutečnosti dělat a vidět výsledky je něco úplně jiného a něco, co jsme už delší dobu opravdu neměli možnost vidět.

Kdo drží krok?

Každý, kdo tuto sezónu sledoval zápasy Serie A, vidí Atalantu, Inter Milán a Lazio jako tři týmy, které se mohou prosadit po boku Juventusu.

Dobré budoucnosti dosáhneme utrácením peněz za nové hráče, ale také tím, že se mladíci dostanou do řad a budou mít šanci se rozvíjet. V italském fotbale není tolik peněz jako jinde, takže vývoj hráčů je velmi důležitý.

Pokud toto kluby dokážou splnit a Atalanta ukázala, že jsou v této sezóně na správné cestě, mohli bychom vidět, jak italský tým zvedá trofej Ligy mistrů.

Co se Itálie může učit od jiných zemí?

Klíčem je, že ostatní země zdánlivě vyvinuly a posílily své týmy o něco rychleji než Itálie. Mohlo by to být způsobeno mnoha různými věcmi, ale peníze jsou samozřejmě primárním faktorem.

Každé léto vidíme velké převody peněz po Evropě, ale většina z nich je prováděna týmy v Anglii, Španělsku a Německu. Zdá se, že Itálie z tohoto koloběhu vypadla.

Pokud máme vidět další italský tým pozvednout trofej Ligy mistrů, pak musíme shledat týmy, které soupeří s ostatními v Evropě a nejen s těmi v Serii A. To znamená Inter Milán, Neapol, Lazio a Atalanta musí stupňovat své úsilí, aby mohli soutěžit v Evropě. Nejblíže je tomu právě letošní finalista Evropské ligy.

Zdroj: Forza Italian Football

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.

Makhmud Muradov vs. Andrew Sanchez: Preview a tipy na sázení

Makhmud Muradov za sebou má již dva zápasy v UFC, oba však absolvoval v roce 2019. V minulém roce měl smůlu, ze čtyř domluvených zápasů nevyšel ani jeden. Chuť si tedy bude chtít napravit letos, první souboj jej čeká již za pár dní. Zápasit bude s Andrewem Sanchezem. Na co vsadit?