Kdo z české ligy by mohl být zajímavým zbožím pro Slavii, Spartu, nebo Plzeň?

Český fotbalový trh působí poměrně vytěženým dojmem. Většinu kvalitních hráčů má pojištěnou tzv. velká trojka (Slavia, Sparta, Plzeň). I proto se ty nejlepší kluby stále více porozhlíží po posilách v zahraničí. Přesto ale pár želízek v domácím ohni stále leží. Konkrétně?

Zdroj: fcslovanliberec.cz

BRANKÁŘI: Česká brankářská škola je vyhlášená. Není proto divu, že se v české lize pohybuje mnoho kvalitních brankářů. Jedná se např. o penaltového specialistu ze Slovácka Matouše Trmala, o kterého se právem zajímala obě pražská “S”. Za zmínku stojí také brankář vietnamského původu z Liberce Filip Nguyen. Hráč, který prošel i Spartou měl už v létě namířeno do Slavie. Z přestupu ale sešlo a Nguyen je tak stále k mání.

OBRÁNCI: Václav Jemelka měl už několikrát namířeno za lepším. Naposledy do Kazachstánu, dříve se spekulovalo třeba o Spartě. Ryšavý stoper ale v Olomouci stále zůstavá. Je jen otázkou času, kdy po členovi širšího reprezentačního výběru někdo sáhne. Zajímavým artiklem je také brazilský krajní obránce Marco Túlio, kterému je teprve 21 let a podmanil si levou stranu mladoboleslavské obrany. V Liberci je zase terčem zájmu hned trio obránců. Jedná se o stopery Ondřeje Karafiáta a Tarase Kačarabu a krajního univerzála – devatenáctiletého Milana Fukalu. O oba stopery se již v minulosti zajímala Slavia. Špatnou volbou by nemusel být ani teplický Michal Jeřábek. Bývalý mládežnický reprezentant se snaží vynutit si přestup, jeho cena by tudíž nemusela být vysoká.

STŘEDNÍ ZÁLOŽNÍCI: Do středu zálohy se jako eventuální posila pro top trojku nabízí Marek Havlík ze Slovácka. Ligu hraje už přes 6 let a předvádí stabilní výkony. Zajímavě se jeví také liberecký Kamso Mara. Vysoký rodák z Guiney může nastoupit jak ve středu zálohy, tak na pozici stopera. Navíc je poměrně technicky vybavený. Několikrát se fotil v dresu pražské Sparty, že by se brzy stál jejím hráčem? Dobrý vstup do ligy měl také příbramský Roman Květ. Jeho vývoj, který v posledních měsících stagnoval, by mohl přestup do TOP klubu znovu nastartovat.

KŘÍDLA: Křídelních hráčů s ambicí posílit Slavii, Spartu nebo Plzeň je na českém trhu poměrně hodně. Jednou z variant je černohorský záložník ve službách Jablonce Vladimír Jovović. Toho zastupuje (stejně jako Srdjana Plavšiće) bývalý sparťanský útočník Igor Gluščević. V Baníku se příliš nepočítá s Denisem Granečný, který odešel hostovat do Českých Budějovic. I on je ale velmi zajímavým hráčem. Kromě vysokého nasazení se pyšní také výbornou levačkou. Hodně se v souvislosti se Spartou spekulovalo také o Patriku Žitném z Teplic. Mladý křídelník prokazuje solidní potenciál a je jen otázkou, kdy ze Severu Čech odejde. Perspektivní dvojice je k mání také u Bohemians 1905. Konkrétně jde o Antonína Vaníčka a Jana Vodháněla. O druhého jmenovaného byl zájem ve Philadelphii.

ÚTOČNÍCI: Mezi hrotovými útočníky mimo TOP 3 je největším jménem Martin Doležal. Důrazný útočník, který občas nakoukne do reprezentace nastřílel v této sezoně už 10 gólů. Minulý rok se o něj zajímala Slavia, zatím ale stále zůstává v Jablonci. Zájem by mohl být také o budějovickou dvojici David Ledecký, Ivan Schranz. Dohromady nastříleli letos už 11 golů. A především oni mají podíl na tom, že nováček z Budějovic je na osmém místě ligy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Mara- Fukala -Jovovič -Žitný měli již v létě být prioritou pro Rosického a Spartu + pořadný hrotový golový utočník !! A zbavit Spartu nekopu a zraněných kopáču Panáka Benchaima V.Kadlece + přeplaceného Kaye !!

  2. Mladý urostlý hrotový útočník jenž od 15 prošel všemi reprezentačními výběry je Antonín Růsek ve Zbrojovce Brno ten dal v mládežnických reprezentacích spousty důležitých branek a vždy se o umísťoval v ročníku na druhém místě.Ve druhé lize ho Zbrojovka s jejich pojetím zlikviduje.Tomu nesahá Martin Doležal ani po kotníky.Ve Slovácku Hradci v Olomouci ale i v Příbrami jsem vypozoroval několik velmi talentovaných hráčů.Ovšem nesmějí do Sparty tam je obratem pošlou do Vlašimi v lepším případě na Žižkov a s 10 hráčů se vrátí do ligy dva a to ještě v pětadvaceti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.