Spojte se s námi

Liga mistrů

Kdo má své místo jisté v příští sezoně Ligy mistrů? Lyon může děkovat Chelsea

Publikováno

dne

Po včerejší výhře známe všechny 4 anglické týmy, které mají v příští sezoně jistotu základních skupin Ligy mistrů. Jsou to Manchester City, Liverpool, Chelsea, Tottenham. Nyní se pojďme podívat na všechny zbylé týmy, které mají jistotu kvalifikace a také do jakých košů budou při losu zařazeni.

http://gty.im/158599216

Do základních skupin Ligy mistrů se kvalifikovalo 26 týmů. Zbylých 6 týmů se kvalifikuje skrz play-off, které nás čeká v následujících měsících.

Ke 4 anglickým týmům se připojili 4 zástupci ze Španělska: Barcelona, Atlético Madrid, Real Madrid a Valencia, 4 zástupci z Itálie: Juventus, Neapol, Atalanta a Inter Milan a také 4 zástupci z Německa: Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, RB Lipsko a Bayer Leverkusen.

Následují tři zástupci z Francie: Paris Saint-Germain, Lille a Lyon, dva z Ruska: Zenit a Lokomotiv Moskva, jeden z Portugalska: Benfica, jeden z Ukrajiny: Šachtar Doněck, jeden z Belgie: Genk, jeden z Turecka: Galatasaray a také mistr Rakouska: Red Bull Salcburk.

Všech 32 týmů bude rozděleno do 4 košů. V prvním koši se objeví Barcelona, Manchester City, Juventus, Bayern, PSG, Zenit a Chelsea. Těchto sedm týmů doplní vítěz sobotního finále Ligy mistrů.

Prohraný finalista poté spadne do druhého koše, kde se objeví i takové týmy, jako Real Madrid, Atlético Madrid, Neapol nebo Borussia Dortmund.

Los základních skupin proběhne 29. srpna a finále Ligy mistrů 2019/20 bude hostit Istanbul.

Reklama

Oblíbené