Spojte se s námi

Serie A

Kdo je nejlepší evropský střelec letošní sezony? Poznejte blíže polského útočníka Krzysztofa Piateka

Zveřejněno

dne

Před sezonou ještě zcela neznámý Krzysztof Piatek je nyní pod drobnohledem snad všech klubů v Evropě. Za Janov, kam v létě přestoupil z Cracovia Kraków za 4,5 milionů eur, odehrál v letošní sezoně 8 zápasů, ve kterých vstřelil už 13 gólů. Aktuálně se tak může chlubit tím, že je nejlepší střelec v top 5 evropských ligách.

Embed from Getty Images

Piatekovi je 23 let a měří 1.83 metru. V zápasech působí poměrně neviditelně, avšak díky jeho správnému načasování a perfektnímu výběru místa před bránou soupeře, je obávaným útočníkem všech obránců. Právě proto je nejvíce přirovnáván k Harrymu Kaneovi, kterého také moc s míčem nevidíte, ale ve správný čas je na správném místě a přesně to od hrotového útočníka očekáváte.

Ještě předtím, než se objevil polský talent v Itálii, tak nastupoval za tým Cracovia Kraków, kde odehrál 65 zápasů, ve kterých nastřílel 32 gólů. V neděli se navíc stal od sezony 2002/03 prvním hráčem v Serii A, který se dokázal prosadit v úvodních 7 ligových zápasech sezony. Naposledy se to povedlo v již zmíněnou sezonu Christianu Vierimu.

O Piateka je nyní samozřejmě velký zájem, již se na jeho dostupnost údajně informovali zástupci Neapole, Barcelony či Bayernu Mnichov, který se poohlíží po náhradě za Roberta Lewandowského. Prezident klubu Enrico Preziosi však dal všem jasně najevo, že jeho nový objev není aktuálně na prodej. Je si jistě moc dobře vědom, že pokud bude takto pálit celou sezonu, jeho cena bude příští rok v létě několikanásobně vyšší.

Piatek si také již odbyl premiéru v národním týmu, za nějž odehrál 61 minut v utkání proti Irsku, jenž nakonec skončilo nerozhodně 1:1. Avšak dá se předpokládat, že ho uvidíme v akci častěji. Jde o velmi nadějného hráče, který pokud si udrží svoji skvělou formu, tak určitě brzy zamíří do nějakého top klubu a je také dost možné, že bude pro Polsko adekvátní náhradou za hvězdného Lewandowského.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Serie A

Rudi Garcia: Mario Balotelli mi připomíná Francesca Tottiho

Zveřejněno

dne

Trenér Olympique Marseille Rudi Garcia tvrdí, že vidí kousek Francesca Tottiho v italském útočníkovi Balotellim.

Mario Balotelli se teprve nedávno připojil k Marseillskému fotbalovému týmu. Po nepříliš povedeném podzimu v dresu Nice se u nového zaměstnavatele uvedl skvělými výkony. Během svých prvních třech utkání Balotelli skóroval hned dvakrát.

“Mario mi svým bravurním čtením hry trochu připomíná italského legendárního fotbalistu Tottiho,” řekl pro Il Tempo bývalý trenér AS Řím.

“Může pro nás být rozdílovým hráčem. Hraje velmi dobře a do týmu zapadl prakticky ihned.”

“Mario je skvělý i v obrané činnosti, dokáže vybojovat spoustu míčů a má skvělou rozehrávku. Věděli jsme, že do našich plánů výborně zapadne ještě, než byl přestup oficiální.”

“Je to kvalitní hráč a je šťastný, že tu může být s námi,“ zakončil rozhovor čtyřiapadesátiletý trenér.

Pokračovat ve čtení

Serie A

Pirlo a Kaká mohli pomáhat Monze do vyšších lig. Ředitel Adriano Galliani však s jejich angažováním neuspěl

Zveřejněno

dne

Adriano Galliani v nedávném rozhovoru potvrdil, že se snažil přesvědčit brazilského legendárního fotbalistu, aby se připojil k Monze.

Celá situace se údajně odehrála vloni v říjnu, kdy bývalý úspěšný funkcionář AC Milan pozval někdejšího parťáka z lombardského klubu na večeři, kde se jej snažil přesvědčit, aby se ještě na sezónu vrátil k fotbalu a pomohl Monze. Kaká se ale omluvil a odmítl nabídku s tím, že chce teď trávit více času s dětmi.

“Řídím tento klub se stejným nadšením, s jakým jsem řídil AC Milan,“ prozradil čtyřiasedmdesátiletý Ital.

“Leden jsme zakončili s třiceti úspěšnými přestupy. Zaznamenali jsme šestnáct příchodů a čtrnáct odchodů. Všechny ředitele a prezidenty jsem k diskuzi zval k sobě domů, stejně jako před lety v Miláně.“

“Když jsem telefonoval sportovnímu manažerovi Neapole Giuntolimu, abych se zeptal na dostupnost Armanda Anastasia, tak celou situaci zastavil až Ancelotti.“

“Při naší diskuzi jsme prohodili i pár vtipů. Řekl jsem mu, že Kaká a Pirlo jsou dva hráči, o které velmi stojím. Kaká mi v říjnu řekl jasně ‘ne’. Snažil jsem se jej přesvědčit, aby se připojil k Monze, ale on nechtěl opustit Sao Paulo a své děti.“

“Měl jsem spoustu nabídek od mnoha skvělých klubů, ale vždy jsem je odmítl. Nemohl bych zradit AC Milan a postavit se proti nim. Strávil jsem zde třicet jedna let. Teď jsem se vrátil domů, do místa, kde jsem se narodil.“

Adriano Galliani byl jmenován výkonným ředitelem ihned poté, co v loňském roce klub získal Silvio Berlusconi.

Fotbalový klub z Monzy v letošní sezóně trénuje další bývalá milánská akvizice Cristian Brocchi. Momentálně je klub na nejlepší cestě do vyřazovacích zápasů Serie C.

Pokračovat ve čtení

Serie A

Kessie: Cítím se tu skvěle, chtěl bych přivést AC Milan zpět do Ligy mistrů

Zveřejněno

dne

Střední záložník AC Milan vyjádřil svou vůli zůstat v AC Milan i přesto, že o něj v posledních dnech projevili zájem přední kluby evropské scény.

Podle anglického tisku Daily Star hodlá Chelsea na vedení AC Milan přitlačit způsobem, že pokud do jejich klubu nebudou chtít pustit Francka Kessieho, tak neumožní přestup Tiemoua Bakayoka opačným směrem. Bakayoko je ve městě módy na hostování s následnou opcí za třicet pět milionů eur.

Mezitím Corriere dello Sport přišlo s tvrzením, že nejstarší milánský fotbalový klub se reprezentanta Pobřeží slonoviny bude chtít zbavit dobrovolně, aby stabilizoval rozpočet, což by znamenalo uklidnění situace ohledně finančního fair play.

Nicméně, Kessie se těmito spekulacemi rozhodně nenechává vyvést z míry a vypadá to, že je na severu Itálie spokojený.

“Tady v Miláně mám smlouvu na pět let a momentálně nemám jediný důvod smlouvu nedodržet, “ řekl pro SportMediaset stále teprve dvaadvacetiletý talentovaný záložník.

“Máme skvělého trenéra, který pro nás dělá všechno, a my stojíme za ním. Cítím se zde báječně a mým snem je přivést AC Milan zpět to Ligy mistrů.“

Dále se The Tank vyjádřil k sobotnímu utkání mezi AC a Atalantou, které pro něj osobně bude velmi pikantní, neboť právě z Bergama před dvěma lety přestoupil Kessie do AC Milan.

“Jsem moc rád, že se opět vrátím do Bergama. Přicházím sem jako nepřítel, ale stejně je to krásný pocit. Zahrát si opět na tomto stadionu a podívat se fanouškům do tváří. Moc se těším.“

“Skórovat zde vloni bylo velmi speciální, tehdy jsem svou branku neslavil a neslavil bych ji ani teď,“ zakončil rozhovor defenzivně laděný talentovaný záložník.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené