Kdo je Fabrizio Romano? Seznamte se s novinářem, který ví o většině přestupů jako první

Fabrizio Romano, v italském fotbale jedna z nejvýraznějších postav. Obzvláště v přestupním období. To jméno vám nic neříká? V zahraničí se jedná o extrémně respektovaného novináře, jelikož jeho informace mají cenu zlata. Po internetu často kolují nepravdivé spekulace, pokud však je informace od 27letého Itala, můžete si na ní klidně vsadit.

Zdroj: Twitter | Fabrizio Romano

Jak se vůbec stal Romano tak slavným ve fotbalovém prostředí? Do povědomí vešel, když na twitteru propálil dosud neznámé informace o hráčských přestupech. Mezi fanoušky se ujal jeho hasthag #herewego kterým oznamuje všechny své informace.

Fabrizio v současné době pracuje pro Sky Sports, kde se zaobírá novinkami ve světě sportu, zejména přestupovými. O všem ale informuje na svých sociálních sítích, které jsou vysoce sledované. Jeho Instagram čítá 1 milion sledujících, na twitterovém účtu má dokonce 1,5 milionu fanoušků.

Co ho dělá tak speciálním oproti ostatním novinářům? Mezi fanoušky je považovaný za nejdůvěryhodnějšího novináře. Romano nikdy nezveřejní přestupovou novinku, pokud si není na 100% jistý, že je pravdivá.

Jak to dokáže? Během dne udělá přes 50 hovorů, u každé přestupové spekulace volá agentům či manažerům klubů a zjišťuje, že se zakládá na pravdě. Díky jeho dobrým kontaktům se téměř vždy dočká odpovědi.

Přes den objíždí různé hotely a doufá, že narazí na hráčské agenty či klubové manažery a láká z nich informace. Na níže přiloženém videu se můžete podívat na jeho běžný den v přestupovém období.

U rodáka z Milána máte jistotu, že jakékoli oznámení přestupu z jeho účtu se velmi pravděpodobně stane. V poslední době například vyslal do světa zprávy o přestupech Tima Wernera, Thiaga Silvy, Donyho Van de Beeka a spousty dalších.

Fanoušky je natolik oblíbený i díky tomu, že pouze nenapíše přestupovou spekulaci a nechá ji být, ale velmi často svým sledujícím odepíše a odpovídá na jejich nekončící otázky.

Důvěřivost Fabrizia Romana už dosáhla takové úrovně, že se mezi fanoušky ujal vtípek: „Kdyby mi tenhle chlap řekl, že mě moje žena podvádí, ani bych se jí neptal, prostě bych rovnou zažádal o rozvod.”

Mladého Itala cituje většina fotbalových stránek na internetu, můžete si všimnout, že u většiny spekulací se jako zdroj uvádí právě Fabrizio Romano.

Zdroj: Instagram, Twitter | Fabrizio Romano

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koreis, Vojtek a Homolka: televizní reportéři a bývalé opory Ocelářů tipují výsledek finále Extraligy

Do zahájení prvního finálového utkání v rámci Generali česká Play-off Tipsport Extraligy zbývá jen pár hodin. Zeptali jsme se známých osobností z hokejového prostředí, jak vidí finálovou sérii.

Slavia po sezoně 2018/19 vyprodala svůj tým, přesto slavila titul. Čeká ji nyní podobný příběh?

Pražská Slavia zažila v ročníku 2018/19 snovou sezónu. Obhájila titul a v Evropské lize se dostala až do čtvrtfinále, kde vypadla s londýnskou Chelsea. To v létě zapříčinilo odchod několika opor.

Blog: Velikost trenérů tvoří šampiony. Největší rozdíl v bitvě Ocelářů s Boleslaví stál na střídačkách

Vyvrcholení semifinálového dramatu mezi Oceláři z Třince a Bruslaři z Mladé Boleslavi bylo plné emocí. Logicky. V rozhodujícím sedmém zápase už jde úplně o všechno. Nejen o postup, ale taky o celkový výsledek celé sezóny.