Reklama

Kdo bude jedničkou v brance Sparty? V přípravě zatím dostává nejvíce šancí Holec

Sparta má před sebou poslední zápas letní přípravy před sezonou 2020/21. Velkou otázkou je výběr jedničky, která bude hájit v sezoně sparťanskou branku. Nejvíce minut má momentálně odchytáno navrátilec Holec.

Sparta v přípravě odehrála již šest utkání, to sedmé ji čeká již v pondělí proti Dynamu Moskva, Sparta tento zápas bere jako generálku na předkolo Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň.

Jaká je momentálně situace v brance? Stejná jako minulý rok, klub má tři kvalitní gólmany a očekává se, že jeden z kola vypadne ven, stejně jako v zimě Dominik Holec.

Jedničkou v týmu ale může být jen jeden gólman a dle minut je tomu nejblíže Dominik Holec, musíme však brát ohled na to, že jej konkurenti mohou dohnat, či předehnat, právě v posledním utkání.

Holec odchytal již 225 minut, když zasáhl do čtyř zápasů. Druhý je Milan Heča, který odchytal dva zápasy a stihl 150 minut.

Za ním v závěsu je Florin Nita, jenž během tří zápasů odchytal 135 minut. František Kotek odchytal dva poločasy a má na kontě 90 minut.

Poslední zápas s Wolfsbergerem odchytal celý Holec, takže do generálky téměř jistě nenastoupí. Očekává se tak, že se o minutáž podělí Nita s Hečou.

První jmenovaný by tak měl na kontě 195 minut, druhý 180. Tím by byla minutáž tří gólmanů takřka vyrovnaná a nešlo by vůbec poznat, kdo naskočí do kvalifikačního utkání.

Pokud by však celý zápas odchytal Heča, dostal by se do vedení, Nita by měl stejnou minutáž jako Holec. A kdo se z této trojice jeví nejlépe dle výkonů?

Nikdo zcela nevyniká. V chytání je však nejlepší Nita, nohama Holec, avšak ze sparťanských gólmanů má tuto vlastnost na velmi kvalitní úrovni pouze čtyřka Kotek.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To je članek zase… To vymyslel kdo???? budou se pocítat minuty a kdo vyhraje bude jednička… no pan MICHAEL PASTVA co toto splodil je asi veliký odborník…Ja být ruikem dam mu za tento članek premie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené