Kdo bude anglickou jedničkou v bráně proti naší reprezentaci ve Wembley?

S blížícím se kvalifikačním zápasem o EURO 2020 mezi domácí Anglií a Českou republiku vyvstává také otázka, kterého z brankářů budou muset čeští hráči překonávat. Gareth Southgate, manažer anglického národního týmu, může vybírat pro budoucí zápasy hned z několika kvalitních gólmanů. Proti ČR byli nominováni Pickford, Butland a Heaton.

Zdroj: Skysports.com

Mezi kandidáty na post brankářské jedničky do kvalifikace o EURO se řadí hned sedmička brankářů:

  • Jordan Pickford (Everton)
  • Joe Hart (Burnley)
  • Tom Heaton (Burnley)
  • Marcus Bettinelli (Fulham)
  • Angus Gunn (Southampton)
  • Alex McCarthy (Southampton)
  • Ben Foster (Watford)

Kdo je favoritem na post budoucí brankářské jedničky? Napovědět by mohly statistiky, dle kterých jsou gólmani porovnáváni.

Zákroky a obdržené góly

Zdroj: Skysports.com

Jak lze dle uvedené grafiky vidět, nejvíce gólů inkasoval Jordan Pickford z Evertonu, který pozici brankářské jedničky vykonával na posledním Mistrovství světa.

Zároveň je však třeba říci, že byl vystaven nejvíce střeleckým pokusům ze všech svých konkurentů. Nejhůře si v porovnání s ostatními vede Bettinelli, je však pravda, že mu hráči Fulhamu moc nepomáhají.

Obtížnost a kvalita zákroků

Systém World Motion definuje obtížnost zákroků na základě místa, odkud byla na bránu vyslána, její síla a směr. Bere také v potaz, zda měl gólman čistý výhled a zda střelu vyrazil anebo ji přímo chytil.

Zdroj: Skysports.com

Nejlepším brankářem podle tohoto systému je z těch anglických Tom Heaton, následován je Angusem Gunnem, Benem Fosterem a Joe Hartem.

Nejhůře na tom je Alex McCarthy a Marcus Bettinelli, Jordan Pickford také v tomto ohledu moc nezáří.

Rozehrávka a její přesnost

V potaz se bere počet protihráčů, které jsou rozehrávkou “překonáni”, její přesnost. Kalkuluje se i s tlakem, který je v okamžiku rozehrávky na brankáře vyvíjen.

Zdroj: Skysports.com

Z uvedené sedmičky brankářů si v tomto ohledu nejlépe vede překvapivě Bettinelli, jehož rozehrávka je přesná. Na druhou stranu, je vidět, že ne příliš riskantní.

Vychází to obecně z anglické brankářské školy, jež rozhodně nevychovává Edersony či Alissony.

Úspěšně stažené centrované balóny

Zdroj: Skysports.com

Nejhorší v měřené statistice je Pickford a Hart, kteří se neradi pouštějí do chytání centrovaných míčů a raději zůstávají přikováni na brankové čáře. Jejich neúspěšnost v chytání centrů je výrazná.

Naopak dobře si v tomto ohledu vede Ben Foster a Alex McCarthy, kteří se nebojí vybíhat a centry (většinou) úspěšně sbírat.

Výsledné srovnání

Pokud do jednoho grafu promítneme obtížnost a úspěšnost zákroků, rozehrávku a úspěšnost při vypořádávání se s centry, dostáváme níže uvedené pořadí.

Zajímavostí je, že tabulce vévodí Petr Čech, který však mezi třemi tyčemi stojí jen v pohárových utkáních.

Zdroj: Skysports.com

Jednička z MS Pickford je momentálně až poslední ze sedmičky adeptů, první je Heaton z Burnley, následován Fosterem z Watfordu a Gunnem ze Southamptonu.

Kdo se nakonec podívá do branky a bude čelit českým pokusům? Zjistíme v pátek, každopádně nominováni byli Butland z druholigového Stoke, Pickford z Evertonu a Heaton z Burnley!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Cristiano, to nestačí! FAČR neuznává Ronaldův rekord, přišla s novým číslem Bicanových gólů

Tato zpráva včera obletěla celý svět. Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 760. gól a stal se nejlepším střelcem v historii fotbalu. Překonal tak rekord legendárního Josefa Bicana, který měl nastřílet 759 branek. S tímto údajem však nesouhlasí FAČR, ten se proti Ronaldově překonání rekordu brání.

Co může za krizi Realu Madrid? Hráči bez motivace, absence systému, bezgólový útok a “tlouštíci” z formy

Tahle sezona může patřit k těm nejčernějším v historii Bílého baletu. Pár sezón bez žádné trofeje už Real zažil, ovšem takhle bezradné výkony nepodával nikdy. Všemu nasadilo třešničku ostudné vyřazení od třetiligového Alcoyana.

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.