Kde je mu konec? Tavares přišel do Slavie z francouzských nižších lig, vyhrál dva tituly

Pamatujete si na Mickaëla Tavarese? Do Slavie přišel jako neznámý fotbalista z nižších lig a vyhrál zde dva tituly. V České republice nastupoval i za Mladou Boleslav. Kde je mu konec?

Embed from Getty Images

Senegalsko-francouzský fotbalista přišel do Slavia v létě roku 2007 z klubu Tours FC. Brzy se stal základním kamenem Slavie a v sezoně 2007/08 vybojoval společně s týmem Ligu mistrů. Ve stejné sezoně oslavil v sešívaném dresu titul mistra ligy.

To se mu povedlo i v sezoně následující. A to i přesto, že neslavil s hráči na trávníku. Tavarese totiž odkoupil německý Hamburk, a tak zbytek sezony 2008/09 odehrál v Bundeslize.

„Vím, že to pro Slavii není jednoduchá situace. Ale ani pro mě. Neměl jsem vůbec v plánu někam odcházet, chtěl jsem ve Slavii zůstat a udělat všechno pro to, abychom obhájili mistrovský titul, jenže jsem dostal nabídku, která jde jen těžko odmítnout, protože už nikdy nemusí přijít,” řekl Tavares.

První půlrok pravidelně nastupoval, druhý ale ne. Proto odešel v lednu roku 2010 hostovat do Norimberku. Nikde se ale již pořádně nechytil. Sezonu 2010/11 strávil na hostování v Middlesbrough a po jeho konci se stal volným hráčem.

Poté nastupoval za Fulham a RKC Waalwijk, až nakonec jako volný hráč přišel do Mladé Boleslavi. Tam za půl roku naskočil do 12 zápasů a poté se opět stěhoval pryč. Nastupoval za australské týmy Sydney a Central Coast, až se v roce 2018 stěhoval do francouzského Sénart-Moissy.

Tento klub je poloamatérský, a tak se již dá říci, že svou profesionální fotbalovou kariéru tímto přestupem ukončil. Škoda talentu, který mohl ve světě dokázat mnohem více.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.

Ostuda! Slavia prohrála na půdě Beer Shevy a zkomplikovala si cestu za postupem

Slavia nezvládla první zápas skupiny Evropské ligy. Na hřišti Beer Shevy prohrála 1:3 a výrazně si zkomplikovala cestu za postupem. O výsledku rozhodly chyby v defenzivě českého klubu.

LFA zatrhla utajený přátelák Karviné s Opavou v Polsku. Všechny týmy dostaly důrazné varování

Vzhledem k nepříznivé situaci v České Republice je dočasně pozastaven veškerý sport a fotbalové týmy trpí. Snaží se tak všemožnými prostředky přijít na to, jak nelichotivé období obejít. S jedním zajímavým řešením přišly týmy z Moravy a Slezska, které chtěly svojí přípravu přesunout do nedalekého Polska. To se ale nelíbilo ligové fotbalové asociaci, která důrazně zasáhla.