Spojte se s námi

Fortuna liga

Kde je mu konec? Marek Štěch po konci ve Spartě chytá v nižších ligách po Anglii

Pamatujete si na gólmana Marka Štěcha? Málokterý fanoušek českého fotbalu odpoví, že ne. Odchovanec pražské Sparty má vyjma sezon v ní celou kariéru spojenou s anglickým fotbalem. Kde je mu konec?

Publikováno

dne

Pamatujete si na gólmana Marka Štěcha? Málokterý fanoušek českého fotbalu odpoví, že ne. Odchovanec pražské Sparty má vyjma sezon v ní celou kariéru spojenou s anglickým fotbalem. Kde je mu konec?

Zdroj: AC Sparta Praha

Marek Štěch fotbalově vyrůstal ve Spartě, ze které ale v roce 2006 ve svých 16 letech odešel do anglického West Hamu. V tom působil v mládežnických týmech.

Jeho první start za muže nastal až v čtvrtiligovém Wycombe v sezoně 2008/09, kde odchytal dva zápasy. Další sezonu odehrál jeden zápas v tehdy čtvrtiligovém Bournemouthu, chytal ale i za rezervní tým West Hamu.

Nutno ale dodat, že v Bournemouthu hostoval pouhý měsíc. První a jediné starty za A-tým West Hamu přišly v sezoně 2009/10, kdy odchytal tři pohárové zápasy.

Následovala hostování v Yeovilu či Leytonu. Právě Yeovil se stal jeho kmenovým týmem poté, co mu v roce 2012 ve West Hamu vypršela smlouva.

Sezona 2012/13 pro něj byla nejlepší v kariéře. Třetiligový Yeovil i díky němu postoupil do druhé ligy! Štěch odchytal včetně play-off 49 zápasů.

Ani v Championship neztratil svou pozici a chytal stabilně. S týmem ale sestoupil a smlouvu neprodloužil. Jako volný hráč se totiž upsal Spartě, které odešel do Basileje Tomáš Vaclík.

První polovinu sezony 2014/15 šance nedostával, jelikož do klubu přestoupil i David Bičík. Následně ale odehrál 17 ligových utkání.

V sezoně 2015/16 odchytal jedno utkání Evropské ligy a dva ligové zápasy. Ve Spartě skončil v roce 2017, kdy odešel do čtvrtiligového Lutonu.

V tom pravidelně chytal a pomohl mu v postupu do třetí ligy. Po postupu už ale příliš šancí nedostával a když Luton postoupil i další sezonu, rozhodl se odejít.

Nyní působí v čtvrtiligovém Mansfieldu. Nejprve pravidelně chytal, následně pozici jedničky ztratil. Poslední ligový zápas ovšem odehrál celý.

Dokáže ve svých jednatřiceti letech pomoci dalšímu klubu k postupu? Téměř jistě ne. Mansfield je po 33 zápasech na nelichotivé sedmnácté příčce.

Zdroj: Livesport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené