Spojte se s námi

Fotbal

Kde hrají nejlepší Lvíčata Eura 2015: Legenda bundesligového celku či plzeňský hrdina

Rozdrtili Srby, remizovali s Němci, smolně padli s Dány a na postup do play-off to nestačilo. Poměrně povedené mistrovství Evropy do 21 let v roce 2015 otevřelo nejvíce dveře Janu Klimentovi, zbytku kádru je z většiny již třicet a více let.

Publikováno

dne

Rozdrtili Srby, remizovali s Němci, smolně padli s Dány a na postup do play-off to nestačilo. Poměrně povedené mistrovství Evropy do 21 let v roce 2015 otevřelo nejvíce dveře Janu Klimentovi, zbytku kádru je z většiny již třicet a více let.

Jan Kliment

Možná stoprocentně nenaplnil potenciál, když se ale dvakrát vrátil do Česka, pokaždé pálil. Tehdy na Euru si vystřílel hattrickem proti Srbsku (4:0) angažmá ve Stuttgartu, loni svým životním gólem dostal Plzeň do skupiny Ligy mistrů.

Václav Kadlec

Spartu přerostl, chytil se i v Bundeslize, ve Frankfurtu si ho oblíbili. Hráč se zjevným talentem, kterého zbrzdila zranění a proto po této sezóně a postupu s Viktorií Žižkov do druhé ligy ukončil už podruhé kariéru.

Jaromír Zmrhal

Ve Slavii se ortodoxní levák postupně vypracoval na reprezentanta, byl u postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. S Brescií si zahrál Serii A, ve Slovanu Bratislava bral dva tituly a naučil se hrát na postu levého beka.

Pavel Kadeřábek

Z aktuálního seznamu možná největší kariéra. Po parádním vystoupení se Spartou v Evropské lize se rychle chytil v Hoffenheimu, kde už je v podstatě za ikonu. S áčkovou reprezentací byl na dvou Eurech.

Jakub Brabec

Stabilní člen A-týmu, na kterého Jaroslav Šilhavý rád v nouzi ukazuje. Ve Spartě i Plzni byl oporou, po přestupu do Arisu Soluň jeho postavení v reprezentačním týmu ještě vzrostlo. Moderní stoper s dobrou rozehrávkou.

Tomáš Kalas

Jeden ze symbolů úspěšného Eura 2021 je po Evropě známý převážně jako ten, který neustále někde hostoval z Chelsea. Kalas každopádně ve Fulhamu či Bristolu zanechal výraznou stopu, především jako mistr bloků.

Lukáš Masopust

Tehdy na Euru náhradník, pro Jaroslava Šilhavého i Jindřicha Trpišovského v budoucnu klíčový muž. Trápí ho častá zranění a špatná koncovka, jakožto běhavé křídlo se ale osvědčí. Byl u všech pohárových úspěchů Slavie v minulých letech.

Ladislav Krejčí

Po posledních dvou letech trochu opomenutá skvělá kariéra. Nejprve evropské úspěchy se Spartou, poté stabilní člen sestavy Bologně a reprezentant. Z křídla se občas dostal i na beka, nyní míří dohrát kariéru do rodného Hradce Králové.

Zdroj: UEFA, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené