Kayamba o Kongu: Místní si myslí, že jsem milionář, stále mě žádali o peníze

Joel Kayamba je konžský fotbalista, který hájí dres plzeňské Viktorie. V rozhovoru pro web ctsport.cz se rozpovídal o náročné přípravě ve Viktorii a o dovolené v Kongu, kde nebyl dlouhých osm let. Jak blízko je reprezentace?

www.fcviktoria.cz

Joel Kayamba na dovolenou odjel do rodného Konga, kde dlouho nebyl kvůli obavám o bezpečnost. “Tentokrát jsem se neobával. V současnosti je to u nás mnohem lepší. Dá se tam žít, ale ne moc dlouho – když se lidé dozvědí, že hraji profesionálně fotbal, myslí si, že jsem milionář. Den co den mě žádali o peníze, sem tam už mi to přišlo trošku trapné,” řekl.

Po návratu zpět do Plzně ale musí opět tvrdě trénovat. “Jde to a věřím, že to bude dobré, ale není to sranda. V kariéře jsem nic takového nezažil. Musím si ještě zvyknout, makáme opravdu hodně.”

Liga začíná již za necelý měsíc. Plzeň vyjíždí do Opavy, kde to Kayamba moc dobře zná. “Už teď se nemůžu dočkat. Těším se, až uvidím bývalé spoluhráče a skvělé diváky, na druhou stranu chci skórovat už v Městských sadech. Proti Opavě je to pokaždé speciální. Stal jsem se tam fotbalistou a člověkem, kterým jsem dnes,” dodává.

Jaké jsou cíle Viktorie na jaro? “Náskok Slavie je sice velký, ale dokud bude existovat alespoň teoretická naděje, o trofej se popereme. Minimálním cílem je udržení druhého místa.”

Jak to vypadá s reprezentací? “Když jsem byl o zimní pauze doma, setkal jsem se s představiteli svazového vedení. Dal jsem jim dres a poprvé po osmi letech jsme reálně hovořili o nominaci. V prosinci jsme si promluvili a šéf svazu říkal, že mě budou sledovat. Tak uvidíme. Reprezentace je každopádně blíže než dřív,” zakončil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..