Reklama

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Zdroj: SK Slavia Praha

Eddie Stewart je v této kauze na straně Ondřeje Kúdely. Navíc se mu nelíbilo, jakým způsobem se hráči skotského celku chovali na trávníku.

„Ten zápas jsem sledoval a byl jsem šokovaný, jak fotbalisté Rangers hráli. Samozřejmě fotbal na takové úrovni je tvrdý sport, ale tohle bylo daleko za hranicemi fair play,” řekl v rozhovoru pro iSport LIFE.

„Myslím, že minimálně jeden z jejich hráčů měl dostat doživotní zákaz hry. Ten údajně rasistický incident byl evidentně jen pokusem o otočení výsledku zápasu. Ovšem ne na hřišti při hře. Cílem bylo vytvořit v mediích tlak na UEFA a vyřadit Slavii z Evropské ligy,“ dodal skotský běžec.

To se Rangers nakonec nepovedlo. Kúdela nicméně dostal trest na 10 zápasů, což je minimum při prokázaném rasismu. Nicméně právě slovo prokázaný je v této kauze důležité.

Zatím nejsou žádné důkazy, že Kúdela opravdu řekl to, co tvrdí Glen Kamara. „Všichni hráči jsou dospělí lidé a za mě je trochu ironické, když se pár zašeptaných slov prezentuje jako šílený zločin, ale brutální útok na slávistického brankáře je pokládán za sport,” řekl Stewart.

Následně dodal, že ne všichni Skotové vidí tu situaci stejně a mrzí jej, že čeští občané mají nyní na zemi odlišný názor než před utkáním.

Zdroj: iSport LIFE

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Tohoto pána mrzí,že je Skotsko považováno národem za rasistický ksindl.Mně zase vadí,jak Skotové jednomyslně obvinili Kúdelu z rasismu a drzá pákistánská opice ve skotských ještě poroučí prezidentovi cizí země.S tím nemá nic společného,zda mám či nemám Zemana rád.Ale rozhodně žádná opice,která je ráda,že se už naučila žrát příborem,si takto nemůže vyskakovat.Vsadím svůj krk,jak mám jeden,že se ten pákistánský dobytek k nám neodváží strčit ani špičku nosu.A jezdit do Skotska kvůli nějaké smradlavé opici není nutné.

  • Pozor pozor!!!!!!! Za podobný názor a odpověď na netu jsem byl ,,vymyzán,, za netolerantní názor k menšinám…..Hezký den.

   • Já jednou řekl protihráči, když mi dupnupnul na nohu, že šlape kolem sebe jako slon. Když je tedy opice považována za rasistickou, může to být tak i u jiných zvířat? Domnívám se, že to někoho může urazit, pokud i postižený se trochu cítí být tím zvířetem, ale protože se u postiženého doma sedí na židlích a ne na větvích, tak ho to možná uráží.

 2. Pokud se týče pana Zemana a toho,kdo ho má rád ,tak to asi málo kdo v českém království.Pro něj je důležité,že se má rád on sám.Každá země má takového vládce,jakého si zaslouží no a u nás byl pan Zeman řádně zvolen tak,jako pan Babiš.To že mu vyměnili státní zástavu za trenky přímo na Hradě to je jen jedna s veselích epizod.Potom se nelze divit,že i Judr.s Pákistánu si dovolí urážet naši hlavu státu.

 3. Pane Majevsky.Zatimco onen pan se vyjádřil veskrze slušně,vy se vyjadrujete jenom jako hovado.Ja take nesouhlasim s neopravnenym narcenim z rasizmu a bagatelizovanim prasacke hry Rangers,ale porad se muzem vyjadrovat a chovat jako lidi.at vidi ze jsme lepší.

  • Pane Jakube.Já se vyjadřuji tak,jak to cítím.Na diplomatické řečičky jsem nikdy nebyl a nebudu se klonit ani té opici.Že Vy jste sluníčkář je Váš problém,ne můj.

   • A víš ty hovado rasistický, že ze stejné opice jsi i ty? Jenom si tou cestou od pramene Nilu k Řípu trochu vybledl. No, ale degenerovanej seš tak, jako by si tě někdo uplácal z prochcaný hlíny za rohem tvoji hospody.

 4. Tady se to zase sešlo. Místo toho, aby se ocenil rozumný názor toho pána, tak se tu zase jitří emoce silnými, nenávistnými slovy. Skotsko je nádherná země a věřím, že v ní žije spousta rozumných a vzdělaných lidí. Nepleťme nějaké národnostní věci do kauzy, kde jedna organizace na základě určitých tlaků rozhodla naprosto proti zdravému rozumu a totálně ostudně. To, že si myslím, že Rangers hráli jako naprostí pitomci, to je pravda, ale neznamená to, že je hned támhle nějaký James z Edinburghu horší než já. Já bych byl hlavně strašně nerad, aby se tady u nás cítili slušní občané jakéhokoliv národa v nebezpečí díky takovým lidem, jako je Jakub.

 5. A za úmyslné napadení s podporou trenéra a těch co zakryli kamery včetně záatupců UEFA by zasloužili všichni doživotní zákaz v fotbale na jakékoliv úrovni.Ale tady jde on peníze a ne o fotbal.

 6. No zaplaťpánbůh, že nejsou všichni Skotové takoví omezenci. Jestli to tedyneříká jen proto, že žije v Česku.

 7. Nikdy a nikde není 100% populace pro nebo proti v postoji k určitému problému. Buďme rádi za názor pana Stewarta. Připouštím, že už je možná více Čech po tolika létech, co zde žije. To, že státy na západě mají divné móresy, je pravda. Doufám, že časem nezblbne i ta normální část tamních obyvatel

 8. rasismus není žádný problém, je to jen další výmysl lidí, kteří na sebe chtějí upozornit…Černoch je prostě černoch, vietnamec je vietnamec, apod, tedy když to o někom řeknu ve spojení s nadávkou, proč je toto za hranou a když vypustím tu barvu či národnost, tak je nadávka v podstatě OK??? pořád tomu dotyčnému nadávám, jedno jestli tam je např. jeho barva pleti… stejně každý ví, jaká je, že??? odjakživa prosté černoši říkají bílý sv..ně a obráceně… jsou to jen slova a jen nadávky, to nijak nebolí… já bych to celé kolem tzv. rasismu úplně vypustil…. zdar a sílu a třetí titul v řadě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Nemáte pravdu, rasistická urážka určitě bolí, protože pan Kamara říkal, že se z toho rozplakal.

 9. Petriku – to je nejaka rodinna zkusenost co se toho vzniku tyce ? Ja nemyslim, ze ti dva panove, ktere zde napadate cestovali od Nilu, Vy ano?

 10. Pane Stewart, děkuji za slušným způsobem vyjádřený názor. Stydím se za Čechy, kteří kritizují Glena Kamaru, ale svými výroky dokazují rasismus u nás má opravdu hluboké kořeny.

  • Karle Karlíčku, jak hluboké jsou ty naše kořeny? Nepamatuji, že by v nedávné historii byl u nás někdo napaden kvůli barvě pleti. Jak obhájíte, že po ukončení zápasu, téměř ihned, delegát a čtvrtý rozhodčí vyzval pouze Kúdelu na dopingovou zkoušku? že byly uvnitř ihned všechny kamery zakryté? že za Kudelou někdo ihned zamknul vchod a nikdo ze slávie nebyl puštěn dovnitř? že byl před dopingovou zkouškou Kudela fyzicky napaden hráčem rangers, kterému kryl záda hl. trenér rangers? A jak je možné, že to celé ještě sledovaly funkcionáři z uefy? Tak prosím, Karle, Nebo Johne, nebo Majku, nebo jak se vlastně menušej ty kryso.

 11. Po delší době naprosto normální pohled na věc, smekám před skotským běžcem… a děkuji za tento článek 👍

 12. Také si myslím, že plno obyčejných Skotů má na věc dost odlišný názor, jenže jako skoro všude v Evropě, tak i ve Skotsku vládnou levicová média. Bohužel celkový obraz Británie je k smíchu. To, že jsou tam schopni akceptovat takové názory, jako v této kauze. Stěžovat si na údajný “rasismus” a přitom urážet jinou zemi ve stylu východevrospký rasisté je vážně na pováženou. A tvrzení, že neprokázaná rasistická nadávka je horší než prokoplá lebka, hmm to už zavání naprostou degenerací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?