Reklama

Karolína Plíšková mezi tenisovou smetánkou! Jakého milníku dosáhla?

Česká tenisová dvojka Karolína Plíšková se postupem do semifinále Wimbledonu dostala do vybrané společnosti. Je totiž mezi dalšími 5 aktivními hráčkami, které to dotáhly do semifinále na všech 4 Grand Slamech. A ona další pětice je opravdu plná skvělých tenistek.

Prvními dvěma jsou sestry Williamsovy. Serena, která získala 23 titulů na turnajích „Velké čtyřky“, si 4 účasti v semifinále připsala v roce 2003, kdy už měla na kontě 4 tituly z Grand Slamu a patřila mezi nejlepší tenistky světa.

Poslední účast, kterou ke čtyřem semifinále potřebovala, přišel právě v roce 2003 na Australian Open, které nakonec i vyhrála.

Venus má na svém kontě také mnoho úspěchů, včetně sedmi grandslamových trofejí. Starší ze sester Williamsových dosáhla semifinálového milníku o rok dříve než sestra, když dlouho čekala na postup mezi poslední 4 na French Open. To právě v roce 2002 vyhrála a nastartovala tak úspěšný rok, v němž získala trofej i z Wimbledonu a US Open.

Mezi aktivní hráčky ještě patří i Kim Clijstersová. Belgičanka sice naposledy hrála Grand Slam v roce 2012, kdy postoupila do semifinále Australian Open a její poslední grandslamovou účastí je druhé kolo na US Open. Stejně jako Serena Williamsová se belgická hráčka získala úspěch „posledních čtyř“ v roce 2003.

Mezi smetánkou ženského tenisu je i Simona Halepová. Bývalá světová jednička se aktuálně potýká se zraněními, a proto nemůže navázat na dvě grandslamové trofeje, které na svém kontě má. Semifinále na všech čtyřech Grand Slamech získala Rumunka teprve předloni, když triumfovala na Wimbledonu.

Mimo Karolíny Plíškové, která je nejnovějším přírůstkem kategorie, má 4 semifinále na 4 Grand Slamech také Victoria Azarenková. 31letá rodačka z Minsku drží tento úspěch již od roku 2013, kdy už na svém kontě měla své dva jediné tituly ze čtveřice nejprestižnějších turnajů.

Karolína Plíšková je tak jedinou hráčkou, která nezískala trofej z Grand Slamu, ale má na kontě semifinálovou účast na všech čtyřech turnajích. Jestli získá trofej i z Wimbledonu, bude to rozhodně průlomový úspěch. Česko by navíc mělo druhou novou šampionku Grand Slamu v horizontu dvou měsíců.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Do vybrané společnosti?Měla ze všech nejlehčí los a tedy i soupeřky.Dnes má poprvé těžší soupeřku a proto skončí,je mi to líto,ale je to tak.Chtělo by to v semifinále ještě jednu slabší soupeřku.V jejím věku již mistrovství Austrálie,Francie,Wimbledon a USA nevyhraje.Derou se nahoru mladší,dravější,pohyblivější.Na hráčku typu M.Navrátilová,která tyto turnaje pravidelně vyhrávala budeme muset počkat,jestli vůbec se dočkáme.

  2. Ono záleží na hře Sabalenkové, jestli jí to tam bude padat a jestli jí půjde 1.podání a u Plíškové záleží hlavně na servisu. Její hru drží servis. Když jí nejde servis, je v háji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené