Karolína Muchová si připsala skalp světové dvojky!

Zdá se, že následky zranění jsou minulostí. Karolína Muchová předvedla proti světové dvojce skvělý výkon a v Madridu postoupila do osmifinále. Tím napodobila krajanku Petru Kvitovou.

Zdroj: Peter Menzel, CC BY-SA 2.0

V prvním kole madridského turnaje si Karolína Muchová poradila bez větších obtíží s Qiang Wangovou. Jednalo se o první vítězství po zranění břišního svalu, kvůli němuž přišla o podniky v Dubaji či Miami.

Svěřenkyně trenéra Davida Kotyzy výborně vstoupila také do utkání s Naomi Osakaovou, světovou dvojkou. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Olomouce využila hned první brejkbol a rychle se dostala do vedení.

Při svém servisu byla tenistka z Moravy dominantní a soupeřku nepouštěla k mnoha příležitostem. Díky tomu ovládla první sadu poměrem 6:4 a mohla začít pomýšlet na čtvrté vítězství proti hračce elitní desítky.

Také v úvodu druhé sady přišla japonská tenistka o podání, čímž se Muchová přiblížila k postupu do osmifinále Mutua Madrid Open, který patří mez největší antukové turnaje celé sezony.

Reakce Osakaové ale na sebe nenechala dlouho čekat. Vítězka Australian Open i US Open využila v šesté hře druhého setu nabídnutou možnost a převzala iniciativu utkání.

Postupem času se Osakaová dostala do běžné provozní teploty. Turnajová dvojka zvládla pět gamů v řadě, díky čemuž vyhrála druhý set poměrem 6:3. Zápas tak musela rozhodnout třetí sada.

Do ní vstoupila lépe Muchová a během jedenácti minut se dostala do komfortního vedení 3:0. Ve zbytku střetnutí už nedopustila reprezentantka České republiky žádné drama a radovala se ze zaslouženého postupu do osmifinále. V něm narazí na lepší z dvojice Sakkariová – Kontaveitová.

Zdroj: O2 TV Tenis