Karlsson prožívá ve Spartě velmi špatné období! Zůstane na Letné i v zimě?

David Moberg Karlsson nezažívá ve Spartě ideální období své kariéry. Třiačtyřicetiletý kouč Václav Jílek mu kvůli poklesu jeho formy nedává příliš mnoho šancí a proto se čím dál tím více spekuluje nad jeho odchodem z hlavního města České republiky.

David Moberg Karlsson nezaživá ve Spartě ideální období své kariéry.
Zdroj: sparta.cz

David Moberg Karlsson, bývalý hráč anglického Sunderlandu, přišel do Sparty v zimě roku 2018 ze švédského celku IFK Norrkoping. Na Letné podepsal smlouvu na 3,5 roku.

V loňské sezoně patřil David Moberg Karlsson mezi nejlepší hráče pražské Sparty, a tak dostával na hřišti od trenéra Zdeňka Ščasného dostatek prostoru. Pětadvacetiletý rodák z Mariestadu odehrál v nejvyšší české soutěži celkem patnáct duelů, v nichž vstřelil tři góly.

Pak ale přišla letní příprava a s ní i nový trenér Václav Jílek. Bývalý kouč Sigmy Olomouc začal namísto Davida Moberga Karlssona upřednostňovat srbského záložníka Srdjana Plavšiče.

V právě probíhající sezoně naskočil Švéd Karlsson pouze do čtyř ligových utkáních, ve kterých odehrál 166 minut. V sedmi duelech čekal na svou šanci pouze na lavičce náhradníků a v dalších čtyřech zápasech se vůbec nevešel do zápasové nominace trenéra Jílka.

Zdroj: sparta.cz

V letošní sezoně odehrál David Moberg Karlsson i tři zápasy za sparťanské B- mužstvo. V nich se mu podařilo překonat obranu soupeře hned dvakrát.

To je ale na hráče, jenž přišel do Sparty za částku pohybující se kolem 52 milionů korun, dost málo. Švédský křídelník totiž přicházel do Sparty jako velká posila, od které se očekávalo, že se stane tahounem ofenzivní řady letenského celku.

Pokud se tedy výkony švédského reprezentanta v nejbližší době výrazně nezlepší, tak je dost možné, že se v zimě bude muset se svými spoluhráči rozloučit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..