Karabec o svém gólu i absenci Bořka Dočkala

Adam Karabec podal ve vítězném zápase Sparty se Zlínem výborný výkon a vstřelil rozhodující gól. V rozhovoru pro klubový web promluvil nejen o svém gólu, ale i absenci Bořka Dočkala.

Zdroj: AC Sparta Praha

Sparta pod vedením Pavla Vrby vyhrála třetí utkání v řadě a dostala Slavii pod drobný tlak. Pod novým trenérem je tedy nadále stoprocentní.

„Myslím, že jsme do toho vstoupili hodně dobře. Vytvářeli jsme si šance a dávali góly. Soupeře jsme přehrávali. Ve druhém poločase jsme se trochu zatáhli, už jsme nehráli to, co bychom chtěli. Ale zvládli jsme to, což je hlavní.“

Karabec dal v zápase krásný a důležitý gól na 1:0. Z hranice vápna nedal Dostálovi šanci, přičemž ještě do poločasu mohl udeřit podruhé, tentokrát ho ale gólman Zlína vychytal. Mrzet ho to však nemuselo.

„Viděl jsem, že si Láďa (Krejčí I) zasekl balon a všichni to přebíhají. Proto jsem si seběhl na vápno, on se na mě podíval a dal mi to hezky proti noze. Důležité bylo, že míč neskákal, takže jsem to mohl trefit tak, jak jsem chtěl.“

Ze strany Sparty se jednalo pravděpodobně o nejlepší výkon pod Pavlem Vrbou, v podobném stylu by letenští rádi pokračovali i nadále.

„Myslím, že určitě. Jen jsme si to měli víc přenést i do druhého poločasu. Pokud se nám to povede, bude všechno v pořádku.“

Spartě v zápase chyběli dva klíčoví střední záložníci Bořek Dočkal s Davidem Pavelkou, na výkonu se to ale neprojevilo.

„Soustředíme se na sebe. Máme dostatečně široký kádr, abychom tyhle situace zvládli. Na hřišti se to jasně potvrdilo,“ uzavřel Karabec.

1. Adame držim vám všem mladým palce ať dokážete trenerovy že jste lepši platnějši kvalitnější než ti přeplacení staří líní vysloužilci kteří těži jen ze své minulosti a svého jména jinak pro Spartu jsou velmi slaboučkým přínosem !! Ať se daří tobě Vitíkovy Waisnerovy Polidarovy Součkovy Fortelnému Novotnému mladému Kozákovy a dalšim mladým válečnikum bojujícím v každem zápase za Spartu na 100% !!

• Nějak ve Vašem příspěvku postrádám, že gól Karabcovi připravili právě Ti dle Vás zcela neschopní hráči Pavelka a Krejčí. Souhlasím s tím, že mladí musí dostávat šanci, aby se zlepšovali, ale vše mzusí být vyvážené, tj. mix zkušených a mladých hráčů, potom to bude fungovat. A trochu se doučte pravopis a jména hráčů – Waisner se jmenuje trochu jinak.

2. Nedávno pan Kopecký tvrdil,že Karabec má jít na hostování do jiného klubu.Právě toto lpění na starých zvyklostech je největším omylem českých trenérů.Dělalo se to před třiceti lety a mělo by se to dělat i teď.Čili jsou naši trenéři příliš konzervativní ve využívání mladých a nadějných hráčů.Tím zbržďují jejich vývoj.V zahraničí pošlou na hřiště sedmnáctiletého mladíka a ukaž,jak se se svou šancí dokážeš poprat.V českých podmínkách se hovoří o 25letém hráči,že je velkým talentem.Proto se nám nedaří vystoupit ze stínu podprůměrné hry.Stačí se podívat na Hložka,Simu či Karabce a je každému jasné,že potřebují hrát na co nejvyšší úrovni.Placatit se někde v Bohemce či klubu v nižší soutěži jim v podstatě nic nepřinese.Bohemka je jen příklad.

3. Pane Majevsky líp bych to nenapsal.Potřebujou hodit do vody a učit se plavat,Konečně se musí ve Spartě naučit vychovávat ligové hráče a né hráče pro Vlašim,Žižkov a Vyšehrad a votom to je.

Silné momenty nás spojují! Podívejte se, jak se fotbalový svět spojil po kolapsu Christiana Eriksena!

Mrazivý moment přišel v zápase Eura mezi domácími Dány a Finy. Na Parken Stadium v Kodani ve 43. minutě zkolaboval dánský záložník Christian Eriksen. Celý fotbalový svět se modlil za to, aby se lékařům povedlo jeho oživení.

Kolaps Eriksena vyvolal další otázku. Nejsou fotbalisté příliš přetěžovaní? A jak to zastavit?

Když se Christian Eriksen v duelu proti Finsku bezvládně skácel k zemi, s nejedním fanouškem to zatřáslo. Všichni samozřejmě přejí dánskému fotbalistovi co nejdřívější uzdravení, zároveň to ale vyvolalo otázku, jak podobným situacím předejít.

Chrisi, miluji tě! Lukaku po vstřelené brance vzkázal slova podpory Eriksenovi

Christian Eriksen zkolaboval v utkání Dánska s Finskem a na hřišti musel být dlouhé minuty resuscitován. Nyní by však měl být ve stabilizovaném stavu a Romalu Lukaku, jeho spoluhráč z Interu, mu po vstřelené brance vzkázal slova své podpory.