Bundesliga

Kanonýr Jovič odmítl i Barcelonu! Údajně chce zůstat ve Frankfurtu

Srbský útočník zažívá při hostování v německém Frankfurtu svou životní sezonu. Nelze se tedy divit tomu, že je o něj velký zájem po celé Evropě. Luka Jovič ale nabídky velkoklubů prozatím odmítá.

Teprve jednadvactiletý srbský hrotový útočník Luka Jovič dal ve čtvrtek branku v utkání Evropské ligy proti Benfice Lisabon. Právě portugalskému klubu stále patří. Během sezony 2016/17 za něj odehrál devět minut a nikdo asi nečekal, že za dva roky se z něj stane jeden z nejžádanějších útočníků v Evropě.

Lisabonský klub poslal Joviče na dvouleté hostování do německého Eintrachtu Frankfurt a pro hráče to byl extrémně šťastný výběr. Bundesliga mu okamžitě sedla a během své první “oťukávací” sezony už stihl vstřelit osm branek, a časem se dostal i do základní sestavy.

Během letošní sezony se z něj stal už naprosto nepostradatelný článek úderné ofenzívy týmu a střílí jeden gól za druhým. V Bundeslize jich má na kontě už sedmnáct a v Evropské lize osm. Navíc si připsal jeden přesný zásah za Srbsko v přátelském utkání s Německem

“Luka měl zatím hodně nabídek, jedna z nich byla z Barcelony, ale nyní nemá zájem. Není si jistý, že by dostal dostatek herního prostoru,” řekl jeho otec Milan Jovič. Barcelona má v kádru prakticky jen jednoho kalsického útočníka, jímž je Luis Suarez. Klub zajisté vidí v mladém Jovičovi budoucnost svého stárnoucího útoku.

“Pravdou je, že Luka chce zůstat v Bundeslize s kvalifikovat se s Eintrachtem do Ligy mistrů,” dodal otec mladého srbského snipera. Spekuluje se i o zájmu Manchesteru United, Bayernu Mnichov, Realu Madrid nebo Manchesteru City. Vypadá to však, že Frankfurt od Benficy Joviče odkoupí a alespoň ještě příští sezonu bude Srb prohánět obránce v dresu s orlicí na hrudi.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bundesliga

Bayern díky diskutabilní penaltě porazil Brémy a ve finále DFB Pokalu vyzve Lipsko

Po úterním postupu Lipska do finále DFB Pokalu se střetly v druhém semifinále Brémy s Bayernem Mnichov. Přestože se hrálo na půdě Werderu, jasným favoritem byl právě bavorský gigant. Utkání podle toho částečně i vypadalo, přesto Brémy odehrály důstojnou partii a prohrály především díky penaltě, o níž se bude hojně diskutovat.

Již před utkáním fanoušci Werderu přivítali své oblíbence v obrovském počtu při famózní atmosféře, nejinak tomu bylo při nástupu do zápasu i během jeho průběhu. I to zřejmě dodávalo od začátku hráčům Brém odvahu k útočné aktivitě a snaze vstřelit první branku.

Hrálo se v obrovském nasazení, do první šance se dostal v osmé minutě Werder, který předvedl skvělý protiútok, jenže Max Kruse z úrovně penalty pálil nad bránu. Jen dvě minuty nato zahrozil Bayern, který předvedl krásnou kombinační akci, přičemž zakončoval Thomas Müller jen těsně vedle pravé tyče.

Utkání bylo plné intenzivních osobních soubojů, což však nebránilo ve vyniknutí i fotbalové kvalitě. V 16. minutě se totiž opět dral do šance Thomas Müller, kterému Coman nahrál na úroveň penalty, jenže skvělý blok obránce zabránil míči v cestě do sítě.

Werder měl oproti Bayernu poměrně větší problémy si vytvořit nějakou brankovou příležitost, i proto se v 18. minutě musel uchýlit Yuya Osako ke střele pouze ze střední vzdálenosti, která však mířila přibližně metr vedle levé tyče Ulreichovy brány.

Další šanci si jen čtyři minuty nato vytvořil opět Bayern, když po odrazu od obránce pálil z hranice šestnáctky Thiago, mířil nad. Hned poté ale předvedly Brémy nádhernou kombinační akci, díky níž mohl skórovat zevnitř pokutového území Davy Klaassen, ale jen těsně netrefil zařízení.

Zápas se navíc poměrně vyostřil, k vidění byl nejeden tvrdý zákrok. Ve 29. minutě byl k vidění zajímavý tlak Brém, který zakončoval nebezpečnou střelou Augustinsson, jenže jeho ránu naštěstí pro Bayern zblokoval jeden z obránců.

O chvíli později si naskakoval na centr Gebre Selassie, ale Ulreich si s jeho hlavičkou poradil. Ve 35. minutě se zajímavě uvolnil ke střele Coman, mířil však mimo tři tyče.

O chvíli později už ale mohl Bayern slavit. Boateng poslal skvělý pas na Müllera, který hlavičkoval pouze na zadní tyč, z dorážky však dorazil míč za Pavlenkova záda Robert Lewandowski a poslal ve 36. minutě Bayern do vedení 0:1.

Pět minut poté se hráči bavorského celku radovali znovu, ale zbytečně. Lewandowski hlavičkou umístil míč do sítě z ofsajdového postavení. 43. minuta nabídla skvělou individuální akci Gnabryho, jenž zakončoval zpoza vápna doprostřed brány. Pavlenka ale míč vyrazil. Zanedlouho musel Pavlenka zasahovat opět, tentokráte proti nepovedené střele Alaby.

To bylo pro první pětačtyřicetiminutovku vše. Týmy odcházely do šaten za stavu 0:1 pro Bayern.

Leč i druhou půli začal Werder aktivněji, první velkou šanci si připsal Bayern. Ve 47. minutě po centru pálil Kingsley Coman, ale Jiří Pavlenka vytáhl fantastický zákrok a udržel Brémy ve hře. Vzápětí na to rovněž po centru na druhé straně zakončoval Möhwald, ale míč letěl jen do rukou Svena Ulreicha.

Bavorský celek se pak zatáhl a bránil svou polovinu. Čekal, co vymyslí soupeř. Brémy tak mohly kombinovat, ale že by se jim dařilo překonávat dobře organizovanou defenzivu Mnichovanů? To se zrovna říci nedalo. Naopak Bayern hrozil z protiútoků, v 58. minutě nebezpečně pálil zpoza vápna Müller, naštěstí pro Werder nad.

Právě díky jednomu z protiútoků následovně Bayern zatopil Brémám natolik, že se dokázal v 63. minutě dostat do vedení 0:2. Goretzka pálil zpoza vápna, přičemž míč trefil Thomase Müllera. Ten ale pohotově zareagoval a poslal jej do pravého horního rohu z hranice penalty, Pavlenka neměl šanci.

O dvě minuty později se mohly Brémy dočkat snížení. Po krásné kombinaci a centru Rashicy z pravé strany hlavičkoval nebezpečně k levé tyči Klaassen. Ulreich si ale připsal skvělý zákrok a nadále držel čistý štít. Pár vteřin nato zachraňovala Werder branková konstrukce a Thiagova nepřesnost při velké příležitosti.

V 74. minutě se konečně dočkaly Brémy první branky v utkání. Rashica poslal míč po zemi napříč šestnáctkou a našel si jej Yuya Osako, který střelou k pravé tyči snížil na 1:2.

Netrvalo to dlouho a Werder dokonce vyrovnal! Jen minutu po snížení předvedl famózní individuální akci Milot Rashica a fantasticky srovnal na 2:2!

Jenže v 80. minutě si vzal Bayern vedení zpět. Gebre Selassie v šestnáctce lehce zavadil o Comana, který velice ochotně spadl k zemi. I přes kontrolu na videu však sudí nařídil pokutový kop a ten nekompromisně proměnil Robert Lewandowski a bavorský gigant vedl 2:3.

Hráči Bayernu pak začali hru kouskovat, zdržovali a snažili se provokovat hráče Werderu. V nastavení si pak ještě Brémy vytvořily závěrečný tlak, v šanci ale selhal Pizarro, když hlavičkoval vedle levé tyče z dobré pozice. V 94. minutě pak na druhé straně předvedl Lewandowski fantastický individuální průnik, ale při zakončení do prázdné brány trefil pouze tyč.

Poslední střelu v utkání vyslal na bránu Gebre Selassie a žádná další k vidění nebyla. Bayern tak zvítězil a postoupil do finále. Naneštěstí o vítězství rozhodla penalta, která byla více než přísná a dá se očekávat, že bude velice diskutovaným tématem napříč celým Německem.

Ne nadarmo od penaltového okamžiku fanoušci Brém namísto skvělého fandění především pískali na hráče Bayernu, což pokračovalo i po závěrečném hvizdu.

Werder Brémy 2 : 3 Bayern Mnichov

Sestavy:

Werder: Pavlenka – Augustinsson (81. Harnik), Moisander, Veljkovič, Gebre Selassie – Klaassen (90. J. Eggestein), M. Eggestein, Möhwald (66. Pizarro) – Rashica, Kruse (C), Osako

Bayern: Ulreich – Alaba, Boateng, Hummels, Kimmich – Martinez, Thiago (77. James) – Coman, Müller (C) (89. Rafinha), Gnabry (58. Goretzka) – Lewandowski

Bundesliga

Když miliony nelétají. Seznam hráčů, kteří jsou zadarmo

Když máte hráče pod smlouvou, můžete si za něj říci kolikrát i pořádný balík. Jenže se také může stát, že klub nebo hráč dál spolu nechtějí pokračovat, nebo holt management zareagoval pozdě.

Poměrně zajímavá jména se rýsují na letošním letním přestupovém trhu a vzhledem ke konci jejich smluv budou pro zájemce zadarmo. Respektive za menší balík peněz, který půjde hráči jako podpisový bonus.

Ať už jsou důvody konce smluv jakékoliv – nezájem klubu, věk hráče, snaha o vylepšení smluv, snaha o přestup kamkoliv jinam, nový trenér=nová koncepce, zranění, ztráta formy, atd. – jména jsou to zajímavá a dal by se z nich sestavit slušný tým pro boje o přední příčky předních evropských lig. Trochu taková fantasy liga.

Do defenzivy si můžete pořídit třeba Gary Cahilla, Diega Godína či dlouholetého kapitána Manchesteru City Vincenta Kompanyho. Uprostřed pole pak zaujmou jména jako James Milner, Hatem Ben Arfa či Adrien Rabiot. A do útoku můžete postavit Maria Balloteliho s Olivierem Giroudem.

Bundesliga

Lipsko si poradilo s Hamburkem a postupuje do finále DFB Pokalu!

První semifinálový duel mezi druholigovým Hamburkem a prvoligovým Lipskem měl jasného favorita, přesto zápas nebyl jednoznačný, jak se očekávalo. Lipsko sice dokázalo vyhrát a postoupit tak do finále, Hamburk se však nemá za co stydět, jelikož dokázal hrát otevřenou partii se svým soupeřem a velkou část utkání s ním dokázal držet krok.

Hráči Hamburku začali utkání odvážně a bez nějakého většího respektu ze silnějšího soupeře se ihned hnali do útoku a snažili se o rychlé otevření skóre. První střeleckou příležitost si nicméně připsalo Lipsko, když v šesté minutě pálil zevnitř pokutového území soupeře nepřesně Marcel Halstenberg.

Fanoušci domácího druholigového celku byli pořádně hluční a snažili se hnát své oblíbence za dobrým výsledkem. Ukazovali, že i oni jsou důvodem, proč Hamburk patří do nejvyšší soutěže. Užívali si, že se jejich klub dostal do semifinále poprvé od roku 2009, kdy se potkal s rivalem z Brém.

Ve 12. minutě však slavila skupina fanoušků hostí. Yussuf Poulsen si naskočil na dobře kopnutý rohový kop a hlavou poslal míč do sítě k pravé tyči, díky čemuž Hamburk s Lipskem prohrával 0:1.

Přestože se Hamburk snažil vrátit rychle do hry, rozdíl v kvalitě byl zřejmý. V 16. minutě po pěkné přihrávce trefil Poulsen pravou tyč, aby z dorážky Timo Wernera skvěle vychytal gólman Hamburku, přičemž další dorážku z metru napálil do tyče Marcel Sabitzer. Jen dvě minuty nato pálil Timo Werner do středu brány, takže si Pollersbeck v klidu poradil.

Ve 24. minutě jsme se však dočkali srovnání na 1:1. Kevin Kampl na pravé straně hřiště vymýšlel co s míčem tak dlouho, až jej o něj obral Bakery Jatta a bez rozpaků vystřelil ze střední vzdálenosti do pravého horního růžku, díky čemuž vsítil nádhernou branku. Gulacsi si sice na míč sáhl, ale neměl nárok.

Jen o tři minuty později už však mohlo jít opět do vedení Lipsko. Timo Werner předvedl skvělou individuální akci a dostal se do šestnáctky soupeře, odkud mířil na přední tyč. Jen těsně minul. Nicméně napříč velkému tempu se podařilo hru srovnat a chvíli se hrálo bez šancí.

Další střelecká příležitost tak byla k vidění ve 36. minutě, kdy Timo Werner pálil v obtížné situaci z hranice penaltového puntíku, jenže přestřelil. Za zmínku pak stojí, že se ke konci první půle utkání hodně vyostřilo a diváci mohli vidět nejeden ostrý zákrok na té či oné straně.

42. minuta pak nabídla stoprocentní gólovou šanci Hamburku. Santos vyslal parádní pas za obranu, kam nabíhal Khaled Narey, jenž v tutovce selhal a namířil míč jen pár centimetrů od pravé tyče. I díky tomu se odcházelo do šaten v poločase za nerozhodného stavu 1:1, přičemž fanoušci HSV vyprovázeli své oblíbence potleskem vestoje.

Druhý poločas rovněž započal ve vysokém tempu, obrany však byly o něco pozornější než tomu bylo v prvním dějství. Přesto se na branku nečekalo příliš dlouho. V 53. minutě Kevin Kampl našel fantastickým pasem za obranu Poulsena, který posílal míč na zadní tyč. Střelu však při snaze odehrát míč poslal do vlastní sítě Janjičić a nechtěně poslal Lipsko do vedení 1:2.

Dvě minuty nato hrozil Halstenberg z přímého kopu, gólman Hamburku si jeho střelu však pohlídal. Přesto šlo poznat, že domácí inkasovaná branka zmrazila a moc se jim nedařilo přecházet do útoku, ani držet míč na kopačkách. Snažili se to však překonat a rychle se oklepat.

Následovala pasáž, kdy se hrálo spíše o střed hřiště. Změnila to až 69. minuta, když po pravé straně skvěle unikl Klostermann a skvěle přihrál do šestnáctky na Emila Forsberga. Ten ve velké příležitosti trefil pouze břevno.

Chuť si ale Forsberg napravil o dvě minuty později. Z levé strany poslal míč do středu Laimer a našel právě Emila Forsberga. Ten se s míčem příliš nemazlil a vypálil zpoza vápna dělovou ránu k bližší levé tyči a poslal Lipsko do vedení 1:3.

Už v 75. minutě mohl Hamburk snížit, jenže ve velké šanci selhal Jung. Fanoušci však nadále své oblíbence podporovali a hnali alespoň za zkorigováním skóre, ale Lipsku se poměrně dařilo utkání kontrolovat. Navíc hra začala být více a více rozkouskovaná, což vyhovovalo právě hostům.

K vidění nakonec byl pak ještě jeden střelecký pokus, v nastaveném čase při protiútoku zakončoval na straně Lipska Haidara. Míč ale napálil vysoko nad brankovou konstrukci. To byla poslední akce, kterou utkání nabídlo.

Semifinálový duel tak naservíroval velice zajímavou podívanou, čtyři branky a výkony, za něž se nemusel ani jeden z týmů stydět. Především Hamburk zaslouží pochvalu, jelikož coby druholigový tým dokázal s Lipskem držet dlouho krok jak herně, tak výsledkově. Druhá půle však přeci jen patřila Lipsku, které dle očekávání postupuje do finále, kde vyzve jednoho z dvojice Werder Brémy či Bayern Mnichov.

Hamburk 1 : 3 RB Lipsko

Sestavy:

Hamburk: Pollersbeck – Santos, Van Drongelen, Jung (C), Lacroix – Mangala (79. Holtby), Janjičić (73. Hunt) – Vagnoman (69. Hwang), Jatta, Narey – Lasogga

RB Lipsko: Gulacsi – Klostermann, Konaté, Orban (C) – Kampl (90+3. Demme) – Halstenberg, Forsberg (73. Mukiele), Sabitzer (90. Haidara), Laimer – Werner, Poulsen