Reklama

Kalas rychlejší než Mbappé! Kdo jsou sprinteři letošního Eura?

Fotbal jde dopředu neuvěřitelným tempem, není tak divu, že se stále více důrazu přikládá běžeckým statistikám. Na letošním euru se v žebříčku sprinterů překvapivě vyšvihl i Tomáš Kalas.

Stoper české reprezentace odehrál za druholigový Bristol v Anglii 40 ligových utkání a k tomu 4 v pohárech. Pak nasedl na letadlo a zamířil do kempu českého nároďáku.

A sil má zřejmě stále dost. Nejenže už na turnaji zablokoval nejvíce střel, umístil se také v TOP 10 sprinterů letošního Eura. A dostal se třeba i před neskutečného rychlíka Kyliana Mbappého.

Největší rychlost vyvinul Ital Leonardo Spinazzola, který běžel v rychlosti 33,8 km/h. O malý kousíček za ním zůstal Kingsley Coman (33,7km/h).

A na krásné a dost překvapivé 10. místo se zatím vyšplhal Tomáš Kalas. Tomu odborníci naměřili sprint v rychlosti 33,1 km/h. Jeden z nejznámějších rychlíků na světě Kylian Mbappé běžel ”pouze” v rychlosti 32,2 km/h.

Nad složením stoperské dvojice české reprezentace létaly před turnajem velké otazníky. Ondřej Čelůstka byl z formy, Tomáš Kalas zase v reprezentaci nikdy příliš nepřesvědčil.

Na šampionátu se ale oba zvedli a podávají nadstandardní výkony. Vizitka dvou obdržených branek je velice příjemná, zvlášť při pohledu na soupeře. Skotsko, Chorvatsko, Anglie, Nizozemsko.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Za to Čelůstka je asi jeden z nejpomalejších a měl by na sobě zapracovat nebo se jednou zabije při nahánění útočníků soupeře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené