Kádr ještě není uzavřený, říká Rosický. Proč byla Slavia úspěšnější u Tijaniho a Hellebranda?

Na plné čáře prohrála Sparta se Slavií boj o dva talentované fotbalisty. Jak Patrik Hellebrand, tak Mohamed Tijani už patří týmu z Edenu a na Letné si tak mohou rvát vlasy. Sportovní manažer Tomáš Rosický prozradil, proč Spartě neklapl ani jeden z přestupů.

Zdroj: sparta.cz

Sparta si dala za cíl přivést stopera, protože to je právě post, na kterém se během podzimu vystřídalo několik hráčů a trenér Jílek stále hledal ideální složení. Tak si na Letné vyhlédli dvaadvacetiletého Tijaniho. Dokonce přestup byl tak daleko, že klub měl hráče na zdravotní prohlídce, jenže…. „Byl naše priorita na stopera, ale bohužel neprošel zdravotní prohlídkou. Pro nás byl dlouhodobým plánem, chtěli jsme ho mít v klubu dlouho a ta rizika byla tak velká, že jsme se rozhodli ten přestup nerealizovat,“ řekl Rosický.

Důvodem, proč Tijani neprošel zdravotní prohlídkou, bylo to, že mu podle sparťanských lékařů chybí přední zkřížený vaz v pravém koleni. To poté v obsáhlém vyjádření Jihlava vyvrátila. O pár dní později se stoper z Pobřeží Slonoviny domluvil na hostování ve Slavii.

Podobný případ byl i u Hellebranda. I o něj měla Sparta zájem, ale talentovaný mladík nakonec skončil u největšího rivala. „Měli jsme zájem o Hellebranda, ale nechtěli jsme se pouštět do finančních závodů,“ pravil Rosický.

Podle zákulisních informací zaplatila Slavia za Hellebranda 20 milionů korun, což byl také důvod rozporu mezi sportovním manažerem Slavie Janem Nezmarem a předsedou představenstva Jaroslavem Tvrdíkem. Nezmar nechtěl tolik peněz zaplatit, ale jeho nadřízený měl opačný názor.

Rosický na tiskové konferenci před jarní částí sezony ale také potvrdil, že kádr ještě uzavřený není. „Pokud by se naskytla příležitost na dobrý přestup, tak budeme aktivní,“ uzavřel sportovní ředitel Sparty.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nejen u Hellebranda a Tijaniho. A nelze svádět všechno na Rosu, ale hlavně na jeho předchůdce. Sparta měla zájem o Sýkoru, Jugase, trenéra Trpišovského, Coufala, Krále, Holeše, Slavia jim též přetáhla Deliho, Hušbauera, Hovorku, Stanciua, a to je výčet jen za poslední necelé tři roky a jen v případě Slavie. Pozadu nezůstala ani Plzeň, která získala Gulu, Brabce, Čermáka a Gabriela. Už předtím tyto dva kluby živily několik bývalých sparťanů. Takové chyby už by Sparta neměla nikdy opakovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.