Reklama

Kadlec po podpisu v Mladé Boleslavi: Ambice na zahraničí nemám, jsem rád, že koleno drží

A je to oficiální. O návratu Václava Kadlece k fotbalu se delší dobu vědělo, nyní to však Mladá Boleslav oznámila na klubovém webu. Co po podpisu smlouvy někdejší velký talent českého fotbalu prohlásil?

V únoru roku 2020 oznámil Václav Kadlec veřejným prohlášením konec své fotbalové kariéry. Nyní se však na fotbalové pažity vrací, když podepsal roční kontrakt s Mladou Boleslaví.

Když s fotbalem končil, prý jej ani nenapadlo, že by ještě někdy hrál. Užíval si rodinný život a přemýšlel, co dělat dál. Poté si ale chodil zahrát alespoň třetí třídu kutnohorského okresu bez tréninků a zjistil, že opakovaně operovaná noha drží.

Postupně si tedy odchovanec Bohemians, který se proslavil zejména v dresu pražské Sparty, začal přidávat fyzickou zátěž, načež absolvoval vyšetření na rezonanci. Verdikt? Koleno už lepší nebude, ale aktuálně se ani nezhoršuje.

„S panem Paskou jsme zvažovali, kde bych se měl pokusit o restart fotbalové kariéry a navrhl jsem Mladou Boleslav z několika důvodů. Mezi ty patří krátká dojezdová vzdálenost z kraje Prahy, znalost hráčů a osobnost trenéra Jarolíma, se kterým jsem se potkal v reprezentaci,“ vysvětlil Kadlec svůj výběr.

Někdejší hráč Frankfurtu či Midtjyllandu začal trénovat s rezervou, zejména první týden pro něj byl tvrdý. Začátkem září se připojil k prvoligovému kádru, čtrnáct dní tréninku s jedním volným dnem jeho koleno vydrželo. To Kadlece utvrdilo v tom, že může návrat mezi profesionály skutečně zkusit.

„Po podpisu smlouvy v Mladé Boleslavi nemám v hlavě ambice, že bych se chtěl dostat do zahraničí. Jsem rád, že koleno drží. Když bych vyběhl do ligového zápasu, byl bych nejšťastnějším na hřišti. Chtěl bych si ještě zahrát ligu, bylo by blbé tak nepřemýšlet. Fotbal mě stále baví, možná ještě víc než dřív,“ dodal Kadlec.

Nový hráč Mladé Boleslavi si však přeje jediné – zůstat zdravý. Právě zdravotní problémy jej přiměly ke konci kariéry a byla by škoda, kdyby se opět něco pokazilo. Kadlec má stále teprve 29 let, pár let by ještě na prvoligové úrovni zajisté chtěl zvládnout.

Zdroj: FK Mladá Boleslav

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené