Reklama

K údajnému rasismu dětí na Spartě se vyjádřil i šéf FAČR! Převracet realitu je nepřijatelné, říká Fousek

Zápas Sparty s Rangers dopadl pro český tým pozitivně jak na trávníku, tak na tribunách. V Británii to ale vidí jinak, dle mnoha médií a fanoušků modré části Glasgow urážely děti na tribunách hráče tmavé pleti. Proti tomu se nyní ohradil i šéf FAČR.

Sparta vyhrála nad Rangers 1:0, o jedinou branku utkání se postaral Dávid Hancko. Tým z Letné je tak ve své skupině druhý se čtyřmi body na kontě.

V zahraničí se ovšem tento výsledek vůbec neřeší. Zápas Sparty s Rangers je jedním z hlavních témat, opět se ale řeší rasismus.

Tentokrát měly děti rasisticky hučet na Glena Kamaru a další hráče tmavé pleti. Všichni odsuzujeme rasismus a snažíme se proti němu bojovat, tohle ale nebyl ten případ.

I proto Sparta vydala vyjádření a přidala se k ní i FAČR, přesněji její šéf Petr Fousek, který byl na utkání osobně přítomen.

„Upřímně říkám, že jsem překvapen některými vyjádřeními zahraničních médií. Chtěl bych touto cestou naopak ocenit atmosféru, kterou děti v hledišti na Letné vytvořily a která byla opravdu úžasná. Gratuluji AC Sparta k nápadu zaplnit tribuny dětmi a jsem rád, že UEFA tento návrh akceptovala,“ řekl.

„Jako předseda FAČR, která dbá dlouhodobě na boj proti jakýmkoliv projevům nesnášenlivosti, naprosto odmítám podobná generalizování problému rasismu.

A to ať již směrem k českým klubům, českému fotbalu, hlavnímu městu Praze nebo celé České republice. Převracet realitu, kterou jsem na Letné viděl v to, co jsem si následně o dění na stadionu přečetl, je nepřijatelné,“ dodal.

Zdroj: FAČR

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nejlepší na tom je to že ty z V. B. Byli největší otrokaři ted kážou vodu a pijí víno nebo spíš pivo. At držej tlamy .

    • Ale tak to na světě chodí. Každého pronásleduje jeho stín. Pro hrbatého každý hrbatý, pro plešatého každý plešatý, pro blbého každý blbý a pro rasistu každý rasista. Je to úsměvné. A hlavně je až k pláči úsměvné, z jakých banalit se dnes dělá záležitost. Ještě budeme vzpomínat, že se kdysi řešili takové totální kraviny jak z pomocné školy, až se bude lámat chleba. A že to bude co nevidět, na to můžete vzít jed.

  2. Děti bučely jen na Kamaru,ne na černé hráče.Ovšem v tom případě to škotové nemohou připustit.To by jejich lživé prohlášení o rasismu nemohli používat.Opět jen pomluva kvůli sportovnímu neúspěchu.Skoti neumí prohrávat,obzvláště s týmy z východu.Považují je totiž za to samé,co prováděli ono sami s černochy v koloniích a v otroctví.Kolonialistické vystupování vůči druhým mají v sobě zakódováno,ale před silnějším se začnou hrbit a jsou připraveni splnit každé přání silnějšího.Jen mne teď napadlo,jak by na tom byli,pokud by Hitler vyhrál a britské ostrovy vojensky obsadil.To už by mluvili místo angličtinou německy.

  3. Nejvíc smutno mi je s Gerrarda takový skvělý fotbalista a neúspěchy svého týmu skrývá za rasismus.Normální trenér by ty nesmysly utnul hned po Slávii a nenechal toho primitiva mlátit Kudelu.Ubohý alibista opět výprask od Čechů opět to zavinil Český rasismus dokonce to zavinili školáci a příště asi kojenci.Místo omluvy na tiskovce za sprostě hrajícího a následně vyloučeného Kamaru opět pláč na cizím hrobě.Bojím se o jeho zdravotní stav.

  4. Jsou to právě Britové, kteří neustále rozlišují hráče na černé a bílé. Na někoho se píská a první, co je napadne v případě černého hráče, je barva pleti. Oni nevidí člověka s jeho povahou, oni rozlišují jen, jakou má kůži. Je to smutné a rasistické nastavení v jejich vlastní hlavě.
    Nutno říct, že tady Kamarův právník chtěl najít rasismus za každou cenu, i před zápasem to dával najevo. Smutné je, že světová média bez jakýkoliv důkazů přebírají tvrzení člověka, který pro peníze podněcuje k rasové nesnášenlivost, což by měl být trestný čin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené