Reklama

K Messimu potřebujete trenéra, který je větší než on. Setién neuspěl a u Koemana to také nevypadá na dlouhé trvání

Quique Setién vydržel na lavičce Barcelony pouhých 6 měsíců, než ho vystřídal Ronald Koeman. Ovšem ani nizozemský kouč neodstartoval své vysněné angažmá na Camp Nou dobře a otázkou je, jak dlouho v Katalánsku vydrží. Je ten největší problém pro Barcelonu sám Lionel Messi?

Lionel Messi
Zdroj: fcbarca.com

V Barceloně se již dlouhé roky točí vše okolo Messiho, který se z pohledu obyčejného fanouška stal větším, než je samotný klub. Jenomže takto by to nikdy být nemělo a katalánský celek na to v poslední době hodně doplácí.

Prakticky každý trenér, který je vyhozen, zpětně hovoří o přílišném lpění na argentinském útočníkovi. Posledně se o tom rozpovídal i Setién.

“Myslím si, že Messi je nejlepším hráčem všech dob. Byla tu řada hráčů, kteří byli také skvělí, ovšem jeho kontinuita je výjimečná a proto se k němu nikdo ani nepřibližuje,” má jasno Setién o svém bývalém hráči.

“Ale Lea je těžké trénovat. Kdo jsem já, abych ho mohl změnit?” Setién přirovnal Messiho situaci k Michaelu Jordanovi, o němž vyšel dokument The Last Dance, i on byl zcela výjimečný, ale potřeboval vedle sebe adekvátní autoritu.

Argentinský útočník je opravdu velká světová hvězda, která jestliže má zářit, tak potřebuje správné vedení a správné spoluhráče.

Stejně jako Jordan nevyhrál žádný titul bez svého nejlepšího spoluhráče, ani Messimu se to bez Neymara, Xaviho a Iniesty nedaří a zřejmě ani dařit nebude. Alespoň ne tak dominantně, jako v předchozích letech.

A stejně tak, jako neuspěl Setién, dá se počítat s tím, že neuspěje ani Koeman. Možná plánovaný příchod Xaviho celou situaci změní a společně s Messim vrátí Barcelonu opět na evropský trůn.

Argentinský kouzelník k sobě zkrátka potřebuje autoritu, která mu porozumí. I proto se jevil jeho odchod do Manchesteru City jako nejlepší řešení pro jeho kariéru a ostatně i pro Barcelonu, která by se konečně oprostila od závislosti na něm a mohla začít znovu. A tím spíš, když už za ni sám Messi hrát nechtěl!

Vše ještě určitě bude gradovat a jestliže Barcelona nezlepší své výkony, budou to pro ni těžké časy.

Osobně jsem toho názoru, že sledujeme postupný úpadek katalánského celku způsobený špatným vedením klubu a jde pouze o to, kdy dopadne na dno a začne se zvedat.

Bez Messiho by to však šlo všechno mnohem lehčeji a možná i rychleji a to z jednoho prostého důvodu: Neřešil by se Lionel Messi, ale konečně samotný klub FC Barcelona.

Zdroj: EL Pais, Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené