Serie A

Juventus dále vládne Serii A! Ve šlágru kola porazil Neapol 3:1

“Stará Dáma” porazila Neapol v sedmém kole italské ligy Neapol 3:1. Tento zápas byl souboj o prvenství v lize. Neapol nezvládla první přímou konfrontaci s lídrem ligy a zaslouženě prohrála. Zápas překvapivě nebyl takticky svázaný a hrálo se pěkně přímočaře na bránu.

Oba týmy si na zápas pečlivě připravovaly a na hřiště trenéři poslali to nejlepší co měli. Jak trenéra Ancelottiho, tak trenéra Allegriho marodka týmu netrápí, takže oba měli z čeho vybírat. Teď se už podíváme na průběh zápasu.

Do zápasu mnohem lépe vstoupila Neapol, která se vytvořila prvotní tlak. V 7. minutě nastřelil Zielinski tyč. V 11. minutě se Juventus dopustil první vážné chyby, která vyústila v gól. Leonardo Bonucci se i pod tlakem snažil konstruktivně rozehrát, což se mu vymstilo. Balón se dostal k Allanovi, který nahrál Callejónovi a ten obešel protihráče a poslal míč k Mertensovi, který se z této situace nemýlil.

Do hry se však dostal i Juventus, především Ronaldo. Ten nejdřív střílel ze střední vzdálenosti a brankář Ospina měl plné ruce práce. V 26. minutě si na levé straně pohrál Ronaldo s Hysajem a poté poslal přesný centr na Mandžukiče. Ten přesnou hlavičkou nedal Ospinovi šanci. Poté se už moc v první půli nestalo.

V druhé půli začala aktivněji “Stará Dáma” a zanedlouho šla do vedení. Cristiano Ronaldo pálil za vápnem a brankář Ospina měl s touto střelou velké potíže a míč vyrazil pouze na tyč. Dobíhající Mandžukič už moc práce neměl a míč uklízel do prázdné branky.

Neapol byla jako opařená a do hry se dostávala mnohem pomaleji. V 58. minutě se ke vší smůle Neapole nechal vyloučit Mário Rui. Paulo Dybala ho už po několikáté obešel a Rui to přehnal, Dybalu poslal nelítostně k zemi, za což byl správně vyloučen.

Juventus už Neapol do výrazných šancí nepouštěl a sám své vedení ještě navýšil. V 75. zahrával rohový kop Dybala, který našel Ronalda. Ten hlavičkoval přesně, k jeho smůle však míč ještě dorážel Bonnuci. Ronaldo energií na hřišti jen hýřil a v závěru zápasu mu pro změnu gól nebyl uznán, kvůli ofsajdovému postavení. Juventus tak své vedení v lize navýšil. V tuto chvíli má v čele tabulky před dnešním soupeřem náskok šesti bodů.

Juventus FC: Wojciech Szczęsny, João Cancelo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alex Sandro, Emre Can (62. Rodrigo Bentancur), Miralem Pjanić, Blaise Matuidi, Paulo Dybala (64. Federico Bernardeschi), Mario Mandžukić (84. Juan Cuadrado), Cristiano Ronaldo

SSC Neapol: David Ospina, Elseid Hysaj, Kalidou Koulibaly, Raúl Albiol, Mário Rui, José Callejón, Marek Hamšík (70. Fabián Ruiz), Allan, Piotr Zieliński (61. Kévin Malcuit), Lorenzo Insigne, Dries Mertens (61. Arkadiusz Milik)

Rozhodčí: L. Banti

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Serie A

AC Milan se zaměřilo na Brazilce Lucase Paquetu, který má všechny předpoklady stát se novým Modričem

Lucas Paqueta je brazilský záložník hrající za Flamengo, v němž dlouhodobě předvádí skvělé výkony. Na jeho adresu se vyjádřil i jeho současný trenér Dorival Junior, který podle něho má všechny předpoklady stát se novým Modričem.

“Tenhle kluk vytvořil více jak 30 šancí, udělal více jak 60 obranných zákroků, vyhrál 68 vzdušných duelů a vstřelil 9 gólů. Má všechno proto, aby psal historii!” Vyjádřil se k Paquetovi trenér Flamenga Dorival Junior.

Pro porovnání, Kevin De Bruyne je jediným hráčem Premier League, který v sezoně 2017/18 vytvořil více jak 60 šancí a udělal více jak 60 obranných zákroků.

“Je velmi podobný Kevinu De Bruynemu nebo Luka Modričovi, pokud jde o jeho dynamiku, schopnost spojovat obranu s útokem a ovlivňovat průběh zápasu. Jde o velmi komplexního záložníka,” pokračoval Dorival Junior.

Toho si samozřejmě všímají skauti mnoha klubů, avšak nejblíže k tomuto 21letému Brazilci má AC Milan, který již pokročil v jednáních a připravuje nabídku okolo 31 milionů liber.

I samotný Dorival Junior potvrdil, že jeho přestup je už pouze otázkou času. Jednání mezi oběma kluby totiž pokračují velmi dobře. Pokud by pak naplnil svůj potenciál, bude to pro AC Milan ohromná posila, jelikož právě záložní řada není aktuálně silnou stránkou italského týmu.

Serie A

Syn slavného portugalského fotbalisty Cristiana Ronalda ukazuje, že po svém otci zdědil nemálo fotbalového umu. O víkendovém zápase za mládežnický tým Juventusu si doslova hrál s obranou soupeře a svůj výkon podpořil dvěma góly. O ty se Cristiano podělil na sociálních sítích a nyní se na ně můžete podívat i vy v tomto článku.

Cristiano Ronaldo sdílel na sociálních sítích video, ve kterém jeho syn o víkendovém soutěžním zápase střílí dvě branky po pěkných akcích. V prvním případě se uvolnil po krásné individuální akci, poté si pohrál i s brankářem a zasunul míč do prázdné brány. U druhého gólu brankáře překonal přesnou razantní střelou na zadní tyč.