Jsem přesvědčen, že Kanga Spartu opustí. Adam Hložek svůj talent zúročí i v zahraničí, říká Horst Siegl

Připravili jsme si pro vás rozhovor s Horstem Sieglem, legendou pražské Sparty. Bývalý útočník letenských, který se prosadil také v zápase proti Barceloně, se mimo jiné rozpovídal i o Adamu Hložkovi.

Zdroj: Archiv Horsta Siegla

Co děláte v těchto těžkých dnech?

Každý občan je buď více nebo méně zasažen touto situací ve smutném období. U nás, ale i na celém světě, byl zastaven nebo zrušen celý sport. I já jedu v domácím režimu. Musel jsem posunout akce na jiný termín, které jsem měl na březen, duben, květen.

Doufám, že v červnu se vše vrátí do normálního stavu s možností akcí, které máme naplánované v letním období se Sigiteamem a budeme rozdávat radost v exhibičních zápasech v naší krásné vlasti.

Jak moc by podle Vás scházel Spartě Guélor Kanga?

Kanga prokázal svou kvalitu a potenciál, který má v některých zápasech, to je bez debat. Poslední zápasy nehrál, Sparta bez něj hrála dobře a nebylo znát, že nebyl v základu. Zda odejde nebo zůstane, je otázka pro všechny zúčastněné, ale jsem přesvědčen, že ani jedna strana nenajde společnou řeč a Kanga Spartu opustí.

Kdyby přišel teď po sezoně a bylo by tam méně cizinců, tak si myslím, že by byl jiný a byla by s ním lepší oboustranná spolupráce. Z více zdrojů víme, že byl a je problémový hráč, hlavně směrem ke kabině.

Myslíte si, že Adam Hložek Spartu v létě opustí?

Všichni Spartu nemohou opustit. Více hráčům končí smlouvy a není ideální, že Sparta ani hráči nemají jasno, co bude v červnu. K Adamovi jen jedna odpověď. Aby neustupoval z jeho projevu a snaze se prosazovat a v uvozovkách být skoro nejlepším hráčem v tolika letech ve Spartě a naší lize.

Určitě by mu prospěla další sezona ve Spartě. Byl by více připravený na tu svojí roli. Měl by se mu také najít post, kde se cítí nejlépe, protože v zahraničí se vás nikdo nebude ptát. Svůj talent určitě zúročí v zahraničí, ale záleží kdy.

Jaký máte názor na omlazování Sparty?

Sparta musí vědět, jakou chce jít cestou! Pokusů už bylo hodně. Omlazování je normální a nutný krok u každého týmu. Při současném postavení a možnostech, které Sparta má, to vítám také, protože je to lepší, než aby hráli předražení hráči, kteří nesplňují ani 50 %.

Proč do Sparty přišli a berou místa českým hráčům, kteří jsou v reprezentacích a ztrácejí místo tam i v klubu? Určitě náročný divák naší Sparty odpustí něco těm mladým, hladovým hráčům, kteří jsou vděční, že mohou nosit tento krásný dres.

Myslíte si, že je Václav Kotal pro Spartu tou správnou volbou?

Václav Kotal byl pro Spartu rozumnou volbou. Byl u juniorky, zná prostředí a poslední dva zápasy byly už koukatelné, organizované a odmakané. Musí se odprostit od našeptávačů. Je tu jedno ale. Ve  Spartě se musí jen vítězit a to poznali i jiní trenéři, kteří si mysleli, že to zvládnou. Kdo to nezažil a neprošel si tím, tak nepozná, jak mu to otevře oči a jaký tam je na vše tlak, protože to je Sparta!

Na jakém postu by měla Sparta posílit?

Posilování je otázka. Spíše by se měla sestava konečně stabilizovat. Vybrat kostra a vhodně poskládat a dosazovat, protože kádr je dostatečně široký a má spoustu hráčů i na hostování, kde se prosazují. Je tedy otázka, proč ve Spartě ne.

Co říkáte na to, že Fortuna liga by měla začít již na konci května?

Doufám, že se liga rozjede ještě dříve. Čekáme na to asi všichni, co mají rádi fotbal a jsou z toho prostředí. Je mi líto i nižších soutěži, které se zrušily. Někde to byla i jediná radost o víkendu. Jak pro hráče, tak diváka. Věřím, že se kluby budou moci už normálně zapojit jako celý tým do tréninkového procesu, protože experimentovat po skupinkách a bez kontaktu nemá žádný efekt ani smysl. 

A to nejdůležitější, fotbal se hraje pro diváky, tak věřím, že to tak dopadne a nebude se liga dohrávat před prázdnými tribunami, protože jsme na čerstvém vzduchu. Hobby markety jsou plné k prasknutí a nedá se zaparkovat. Je tam vnitřní rizikové prostředí, osahávání zboží, košíčků, fronty u pokladen a na tom našem fotbale si sednete venku a držíte možná jen jeden svůj nápoj!

Kdo se podle Vás stane mistrem ligy?

Liga se musí dohrát, záleží v jakém režimu a formátu. Doufejme, že se vyhne všem klubům problém s nákazou někoho z hráčů. To by byl asi problém na dohrání. Nevím, co by se muselo stát, aby se Slavie nestala mistrem. I když vše je možné. Největší boj bude o třetí až sedmé místo v tabulce.

Na závěr bych chtěl pozdravit všechny fanoušky všech sportů a přeji zdraví všem lidem na celém světě. Zároveň věřím, že to vše naše společnost zvládne a budeme se zase radovat a těšit na lepší časy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Skupiny Ligy mistrů nudné nebudou! Ronaldo se potká s Messim, skupinu smrti tvoří PSG, Lipsko a Manchester United

Ve středu večer se uskutečnily poslední zápasy kvalifikace do základních skupin Ligy mistrů a tak ve čtvrtek v 17:00 mohlo začít jejich losování. A nuda to rozhodně nebude! Vesměs každá skupna má něco do sebe a nabídne atraktivní zápasy. Posuďte sami.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke Středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?