Jsem na 99 % přesvědčený, že první liga se v Šumperku hrát bude, tvrdí majitel Draků Velčovský

Velký pátek byl pro hokejový Šumperk skutečně velký. Stejně tak pro Vrchlabí a Kolín. Hokejový svaz totiž rozhodl, že všechny tři týmy mají právo na postup do Chance ligy a stačí jen podat přihlášku. To samozřejmě nebude úplně lehké především kvůli současné pandemii koronaviru, která negativně ovlivní ekonomiku. I přesto majitel Draků Šumperk věří, že se první liga bude v podhůří Jeseníků hrát.

Zdroj: dracisumperk.cz/

Šumperk se může po dlouhých čtyřech letech těžké snahy o návrat do první ligy konečně dočkat. Stačí podat přihlášku do 22. května. „Do té doby bude nutné zaplatit také startovné. Jsem ale vnitřně přesvědčený, že na 99 % přihlášku podáme a první liga se v Šumperku hrát bude,“ nechal se slyšet pro klubový web severomoravského klubu.

Zajisté nebude jednoduché sehnat sponzory. Velčovský ale věří, že Chance liga bude atraktivním lákadlem. „Já půjdu za budoucími i současnými partnery zkrátka s tím cílem, že první ligu hrát budeme,“ tvrdí sebevědomě. A když se to povede? V sezoně 2020/21 by mohly sestupovat tři týmy. „V každém případě bychom chtěli první ligu udržet,“ má jasno.

„Konkurence by byla s devatenácti týmy veliká, ale proto bych rád s budoucím trenérem poskládal tým, který by zvládl s přehledem tuto soutěž udržet,“ pokračoval Velčovský. Má to ale háček. Trenér, který se podílel na neuvěřitelném zlepšení týmu, odešel nedávno do Poruby. „V současné chvíli mám na stole seznam devíti trenérů. Výběr je opravdu velký, ale do měsíce bych se rád rozhodl, kdo místo zaplní,“ prohlásil.

Mezi šumperskými fanoušky se pak mluvilo o možném příchodu legendárního Jiřího Dopity, který skončil ve Vsetíně a je rodákem právě ze Šumperka. To se však nejeví pravděpodobně. Nicméně už nyní musí Velčovský sám řešit složení týmu pro nový ročník i bez trenéra. „Neustále mi volají různí agenti i hráči, že by chtěli hrát první ligu v Šumperku. Musím přiznat, že ten výběr letos bude opravdu obrovský,“ dodal Velčovský.

„Aktuálně jednám, jak se současnými hráči z mužstva, tak i s těmi, kteří by do týmu mohli přijít. Důležitý pak bude samozřejmě i názor budoucího trenéra, který bude dávat mužstvo dohromady. Každopádně hráčům chci nabídnout první ligu,“ zakončil své vyjádření boss šumperského hokeje.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Objevil se Covid ve Spartě kvůli hráčům, co vypomohli B-týmu? Jaký má pak smysl odstupování z poháru?

Byl by to velice nemilosrdný scénář. Sparťanské béčko během léta dvakrát putovalo do karantény, po prvních čtrnácti dnech izolace se totiž znovu objevil v kabině Covid. Při pátečním testování se však pozitivní test našel v kabině A-týmu a okamžitě se vyrojilo pár otázek.

Drsný režim slávistické kabiny: Kvůli Lize mistrů všichni obětovali i své rodiny

Ve Slavii se v posledních dnech vše podřizuje klíčovému dvojzápasu sezóny. Již v úterý přivítá Slavie na svém stadionu dánský Midtjylland a vedení klubu z obavy z nákazy koronavirem a následné možné kontumace všechny členy mužstva izolovalo. A to dokonce i od svých rodin.

Na Liberec se “usmálo štěstí”, FCSB hlásí 17 nakažených lidí koronavirem

Rumunský celek FCSB prochází v poslední době velmi těžkým obdobím, když je aktuálně v klubu na 17 nakažených lidí koronavirem. Soupeř Liberce v kvalifikaci Ligy mistrů tak bude muset povolat hráče z nižších věkových kategorií, kteří se porvou o postup, podobně jako v předchozím kole s týmem Bačka Topola.