Jsem na 99 % přesvědčený, že první liga se v Šumperku hrát bude, tvrdí majitel Draků Velčovský

Velký pátek byl pro hokejový Šumperk skutečně velký. Stejně tak pro Vrchlabí a Kolín. Hokejový svaz totiž rozhodl, že všechny tři týmy mají právo na postup do Chance ligy a stačí jen podat přihlášku. To samozřejmě nebude úplně lehké především kvůli současné pandemii koronaviru, která negativně ovlivní ekonomiku. I přesto majitel Draků Šumperk věří, že se první liga bude v podhůří Jeseníků hrát.

Zdroj: dracisumperk.cz/

Šumperk se může po dlouhých čtyřech letech těžké snahy o návrat do první ligy konečně dočkat. Stačí podat přihlášku do 22. května. „Do té doby bude nutné zaplatit také startovné. Jsem ale vnitřně přesvědčený, že na 99 % přihlášku podáme a první liga se v Šumperku hrát bude,“ nechal se slyšet pro klubový web severomoravského klubu.

Zajisté nebude jednoduché sehnat sponzory. Velčovský ale věří, že Chance liga bude atraktivním lákadlem. „Já půjdu za budoucími i současnými partnery zkrátka s tím cílem, že první ligu hrát budeme,“ tvrdí sebevědomě. A když se to povede? V sezoně 2020/21 by mohly sestupovat tři týmy. „V každém případě bychom chtěli první ligu udržet,“ má jasno.

„Konkurence by byla s devatenácti týmy veliká, ale proto bych rád s budoucím trenérem poskládal tým, který by zvládl s přehledem tuto soutěž udržet,“ pokračoval Velčovský. Má to ale háček. Trenér, který se podílel na neuvěřitelném zlepšení týmu, odešel nedávno do Poruby. „V současné chvíli mám na stole seznam devíti trenérů. Výběr je opravdu velký, ale do měsíce bych se rád rozhodl, kdo místo zaplní,“ prohlásil.

Mezi šumperskými fanoušky se pak mluvilo o možném příchodu legendárního Jiřího Dopity, který skončil ve Vsetíně a je rodákem právě ze Šumperka. To se však nejeví pravděpodobně. Nicméně už nyní musí Velčovský sám řešit složení týmu pro nový ročník i bez trenéra. „Neustále mi volají různí agenti i hráči, že by chtěli hrát první ligu v Šumperku. Musím přiznat, že ten výběr letos bude opravdu obrovský,“ dodal Velčovský.

„Aktuálně jednám, jak se současnými hráči z mužstva, tak i s těmi, kteří by do týmu mohli přijít. Důležitý pak bude samozřejmě i názor budoucího trenéra, který bude dávat mužstvo dohromady. Každopádně hráčům chci nabídnout první ligu,“ zakončil své vyjádření boss šumperského hokeje.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...