Spojte se s námi

Fortuna liga

Jozef Chovanec se stává tragickou postavou českého fotbalu

Zveřejněno

dne

Bývalý vynikající hráč a reprezentant se stal v minulém roce předsedou komise rozhodčích. Kdoví, co k tomu Jozefa Chovance vedlo, ale pro váženého trenéra je to v současné době nedůstojná pozice a začíná u fotbalové veřejnosti ztrácet svůj kredit. Jestli ho k tomu vedly důvody finanční, tak to lze trochu pochopit, ale přesto všechno by měl ze své funkce kvůli sobě co nejrychleji odejít.

Stalo se, co skoro každý český fanoušek očekával. Předseda FAČR Martin Malík se vrátil z kongresu FIFA v Paříži a v otevřeném dopise jako odpověď na výzvu jihlavského klubu se postavil za všechny, kteří patří k zastáncům starých pořádků ve FAČR. V odpovědi na tuto výzvu mimo jiné říká, že komise rozhodčích je v jeho očích maximálně nezávislá.

Český fanoušek, ať už je z jakéhokoliv klubu, si myslí něco úplně jiného. Závislý je totiž nejen pan předseda, ale i celá komise rozhodčích. Jenomže této nezávislosti něco chybělo. Minulý rok, při obměně vedení, potřebovala někoho, kdo jí dodá váhu. Aby vše nasvědčovalo tomu, že její fungování bude absolutně nezávislé a spravedlivé. Tak se na scéně objevil Jozef Chovanec jako předseda.

Ale asi každému musí být jasné, že to byla pouze snaha dodat této komisi nějakou vážnost a důležitost. Někdejší trenér Sparty nemá s pískáním fotbalu absolutně žádné zkušenosti, takže je jasné, že o tom, kdo bude nasazen na to a to utkání rozhodují lidé, kteří nemají žádnou snahu posunout český fotbal k vyspělejší fotbalové Evropě.

Pan Chovanec a jeho místopředseda Wilczek neváhají říci, že do barážových zápasů po důkladném rozboru nominovali ty pravé rozhodčí. Ve vyspělém evropském státě by okamžitě rezignovala celá komise rozhodčích, nebo by k tomu byla prostě veřejností donucena. A u nás?

Celá komise zůstane ve stejném složení, jen poddaní rozhodčí museli být po jihlavské výzvě potrestáni. Uvědomuje si pan Chovanec, že těžce hazarduje se svým jménem a renomé, které si vybudoval na české fotbalové scéně?

Jestli ne, tak snad až se někdy v budoucnu český fotbal zbaví svých škůdců a žab na prameni, bude jeho jméno spojováno s těmito lidmi a ne s úspěchy, které pro český fotbal dokázal vybojovat. Čím později odejde ze své funkce, kterou dostal jen proto, aby zakrýval ty, kteří o fungování této komise rozhodují, tím hůře pro jeho samotného.

Reklama
13 komentářů

13 Comments

 1. Karel Bláha

  10.6.2019 na 12:27

  Divím se,že komisi rozhodčích nevede nějaký bývalý rozhodčí,ale Chovanec.Ať mu dají nějakou jinou funkci ne tak zodpovědnou.Třeba údržbáře na FAČR.

  • Vilda

   10.6.2019 na 12:37

   I když jsem Sparťan a trochu jsem mu věřil velice mne zklamal-na tomto postu se projevil jako zmrd který jde ve šlépějích Berbra.Když se tam dostala Damková tak to bylo to samé.Tak že máš pravdu ale nedal bych mu ani tu funkci údržbáže a všechny jmenované bych vypráskal na Ukrajinu

 2. Stanislav

  10.6.2019 na 13:41

  Bůh ví co mu ten zkorumpovanej Berbr nasliboval.I když býval dobrej hráč a trenér promě zůstane jen prodejnější čobol

 3. Ivo Svoboda

  10.6.2019 na 14:22

  Je třeba přestat chodit na fotbal, a nesledovat ho v TV. Za čas přestanou platit sponzoři a fotbal se stane jen amatérskou záležitostí a vše se pročistí samo. Pijavice přestanou mít zájem a budou hledat jiný penězovod. Ale vím, je to jen pohádka. To se nikdy nestane. Pořád tu budou ti kterým to tkhle vyhovuje.

 4. jarda

  10.6.2019 na 15:41

  tak ono to s tou férovostí u Pepika Chovance nebylo tak žhavé již před nástupem do funkce předsedy KR.Nebo si už nikdo nepamatuje na to,jak coby trenér Sparty nepustil na reprezentační akci hráče s tím,že jsou zraněni,načež všichni do jednoho se zázračně uzdravili a nastoupili v přípravném zápase za Spartu s jinými jmény na zádech?Z národa již tehdy udělal blbce a já přestal fandit Spartě…

 5. Martin T.

  10.6.2019 na 17:56

  Je to škoda . Pepík Chovanec sliboval lepší příští….

 6. TONAS

  10.6.2019 na 18:02

  Sport, politika, všude buzny, hnus, tatíček Masaryk by zaplakal nad Českým národem…

 7. Arnošt

  11.6.2019 na 5:45

  I když, jak známo, ryba smrdí od hlavy, komise rozhodčích je kolektivní orgán a jako taková by měla odstoupit celá komise rozhodčích. Jako předseda by v této komisi měl působit člověk znalý pravidel fotbalu i disciplinárního řádu, tedy nejlépe vrcholový fotbalový rozhodčí, třeba i bývalý. Snad se u nás takový, který se “neproslavil” žádnými korupčními skandály najde. SNAD.

 8. Josef

  11.6.2019 na 13:41

  Peltonen,Berbr, Damková,Starka,Křetínský,Tvrdík každým coulem poctivci.VAR s podvodníky u obrazovek.Od dob kdy jeblo Zbrojovkářa s milionem v tašce furt stejní zmrdi u vesla.Stačí pár dobrých výsledků a kurvy točte se a ani ten účet není správně hi hi.Ať táhnou do hajzlu.Kdys napsal J.X.Doležal (Reflex)že fotbal je nutno zrušit, starej Klapzuba to viděl stejně.

 9. Belcev

  11.6.2019 na 15:44

  Kdo jýný musí pomoct Spartě aby zase ovládla ligu než ćobol Pepik dřív to zařídili komoušovè dneska čobol

 10. Karol

  12.6.2019 na 9:10

  Ať je to jak chce, tak je to věc fotbalistů. Je to spolek jako třeba zahrádkáři a ostatní, kteří nejsou členy to má být šumafuk !!!

 11. nikkor

  12.6.2019 na 9:51

  u komise rozhodčích se nic nezměnilo a příchodem Chovance se vše ještě zhoršilo.Stejné jako za působení Damkové
  Chce se mi blejt velebnosti…………

 12. Jaroslav Kalous

  12.6.2019 na 10:38

  Nechápu,proč se panu Chovancovi dala taková “trafika”, kde je tolik na očích a na kterou nestačí!
  Vlastně,na co on po skončení aktivní kariéry stačil?
  Možná si měl udělat rekvalifikaci na “trávnikáře”, a starat se na Spartě o “pažit”!!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

České kluby si pád do suterénu Evropy zavinily sami. Termínovou listinu odsouhlasily všechny

Zveřejněno

dne

Od

Vinu za neúspěch českých klubů v evropských soutěžích mnozí svalili na nadstavbu Fortuna ligy, ale když se v minulém ročníku tvořil časový rozvrh celé soutěže, bylo předem jasné, že letní přestávka bude velmi krátká. Za propadák ve předkolech Evropské ligy totiž nemůže nikdo jiný, než kluby samotné.

Letní přestávka byla letos kratší než kdy jindy. Týmy si tak musí uvědomit, že když chtějí přebudovat od základu mužstvo, musí tak učinit až v zimní přestávce. Dopředu si vše přece odhlasovaly.

Jablonec po odchodu některých svých klíčových hráčů nestačil na tým z Arménie už ve druhém předkole, což není vůbec dobrá vizitka pro žádný tým z popředí české ligy. Není se však čemu divit, když uvážíme, jakými změnami prošel.

Mladá Boleslav nezahájila sezónu vůbec dobře také patrně proto, že přišlo mnoho nových hráčů, kteří nestačili do týmu zapadnout. Na soupeře ve druhém předkole to stačilo, ale klub z rumunské metropole ve třetím předkole už byl nad síly boleslavských.

Plzni jistě chybělo štěstí, ale na to se také nehraje. Z tolika šancí se musí dát více než jeden gól. A Sparta? Trenér Jílek nyní tvrdí, že se přes turecký Trabzonspor dalo přejít. Jeho hráči však v odvetě nechali sebevědomí někde v letadle. Po vyrovnání na 1:1 Sparta přidala na ofenzivě a turecká obrana byla velmi zranitelná. Hrát od začátku tímto stylem si však netroufla.

Sparta se měla poučit od Slavie v minulém roce. Tehdy právě díky vysokému sebevědomí měla v zápasech Evropské ligy i na hřištích soupeřů navrch. Trenér Jílek tak mužstvo na tento zápas očividně připravil špatně.

Takže žádná nadstavba. Hráčský kádr měl u těchto týmů zůstat téměř beze změny. Brzký začátek také nebyl na škodu. Pro evropské poháry je přece lepší, když české kluby hrají soutěžní zápasy místo přípravných. Suterén Evropy tak patří českým klubům oprávněně. Vše si přece sami odhlasovaly.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Pavel Vrba osmnáct výborných hráčů v kádru rozhodně nemá. Týmovým výkonům chybí vyrovnanost

Zveřejněno

dne

Od

Pavel Vrba a celá Plzeň má velký problém. Mužstvo nevyhrává, vypadlo ve třetím předkole Evropské ligy a do Belgie odešel klíčový záložník Patrik Hrošovský. V neděli mužstvo remizovalo v Teplicích 1:1, když mu došly po čtvrtečním domácím náročném zápase ve druhém poločase síly.

zdroj: fcviktoria.cz

Belgické Antverpy navíc viktoriány v prodloužení vyřadily, i když hosté dohrávali o 10 hráčích. Trenér Vrba udělal hrubou chybu, když vystřídal Joyela Kayambu Adamem Hlouškem. Počítal s tím, že když postaví dalšího obránce, pravděpodobnost obdržení gólu se rapidně sníží. Jenže se stalo nepochopitelné. Celá jedenáctka plzeňských stála ve svém vlastním pokutovém území a nechala propadnout balón k úplně volnému belgickému hráči, který pohodlně skóroval.

Branka by nic neznamenala, kdyby Viktoria proměnila alespoň polovinu šancí, které trestuhodně zahodila. Nejlepší hráč týmu Joel Kayamba vůbec neměl být střídán. Byl jediný, který udržel déle míč na soupeřově polovině, a jeho aktivita by byla platná až do konce zápasu. Pro loňského vicemistra znamená neúčast v evropských soutěžích obrovský neúspěch. Tým je v přestavbě, jejíž průběh však není v žádném případě hladký.

Ke všem problémům se přidaly ještě nelichotivé výsledky z Fortuna ligy. Poslední domácí utkání se Slováckem bylo jen vyvrcholením výsledkového a výkonnostního trápení celého mužstva celku. Trenérovi Vrbovi není co závidět, protože se jeho kdysi výborný tým nachází ve stavu, který v Plzni dlouho nepamatují. Trenér musí toto mužstvo postavit hlavně psychicky na nohy. Bude však na to mít dost času?

Před odvetným utkáním druhého předkola Ligy mistrů v řeckém Pireu trenér Vrba tvrdil, že má v kádru 18 výborných hráčů a neví, koho má postavit. Po výprasku 0:4 jakoby se forma forma všech viktoriánů ztratila někde v dálce a mužstvo nemůže chytit ten správný vítr do plachet. Možná však všichni hráči nejsou tak výborní, jak si trenér myslí. Opravdovou kvalitu totiž ukážou až výsledky ve dlouhodobějším horizontu.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Běsnící dav fanoušků Baníku na Letné? Fanoušci Baníku to vidí trochu jinak

Zveřejněno

dne

Fanoušci Baníku byli po prohře svého týmu na Spartě 0:2 v médiích opět a zase vykresleni jako běsnící dav šílenců. Příznivci slezského celku však mají na celou situaci jiný názor. Podle nich policisté svůj zásah na pražské Letné hrubě nezvládli.

Embed from Getty Images

Baník Ostrava se může pochlubit těmi nejlepšími a nejvěrnějšími fanoušky v celé republice. Fanoušci slezského celku jezdí svůj tým podporovat po celé republice, přičemž nejpočetnější a zároveň nejrizikovější výjezdy fanoušků Baníku se týkají především zápasu mezi Spartou a Baníkem na Letné.

A podle policie se tato skutečnost po nedělním zápase těchto dvou rivalů opět potvrdila, když policie zadržela celkem 28 příznivců slezského celku, kteří měli údajně na Letné napadnout pořadatele a hasiče. Dokonce snad měli házet sudy s pivem mezi ostatní diváky.

Fanoušci Baníku však tuto situaci viděli trochu jinak. Podle nich měla policie na Letné přistoupit k brutálnímu zásahu, při kterém bylo zraněno několik žen a jedno dítě dokonce zkolabovalo po užití slzného plynu.

Mediální hysterie pokračuje, tentokrát jde o fanoušky Baníku na Letné…Tady je však pohled z druhé strany, který se…

Zveřejnil(a) Baník Ostrava & GKS Katowice Fans dne Pondělí 19. srpna 2019

Podle fanoušků Baníku to není poprvé a zřejmě naposled, kdy si na ně během výjezdu Policie ČR a pořadatelská služba na stadionu došlápla. Baníkovci si již několik let stěžují na zcela neadekvátní chování především ze strany policie, která k nim nepřistupuje jako k lidem, nýbrž jako ke zvěři na výletě.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené