Spojte se s námi

Fortuna liga

Jozef Chovanec se stává tragickou postavou českého fotbalu

Zveřejněno

dne

Bývalý vynikající hráč a reprezentant se stal v minulém roce předsedou komise rozhodčích. Kdoví, co k tomu Jozefa Chovance vedlo, ale pro váženého trenéra je to v současné době nedůstojná pozice a začíná u fotbalové veřejnosti ztrácet svůj kredit. Jestli ho k tomu vedly důvody finanční, tak to lze trochu pochopit, ale přesto všechno by měl ze své funkce kvůli sobě co nejrychleji odejít.

Stalo se, co skoro každý český fanoušek očekával. Předseda FAČR Martin Malík se vrátil z kongresu FIFA v Paříži a v otevřeném dopise jako odpověď na výzvu jihlavského klubu se postavil za všechny, kteří patří k zastáncům starých pořádků ve FAČR. V odpovědi na tuto výzvu mimo jiné říká, že komise rozhodčích je v jeho očích maximálně nezávislá.

Český fanoušek, ať už je z jakéhokoliv klubu, si myslí něco úplně jiného. Závislý je totiž nejen pan předseda, ale i celá komise rozhodčích. Jenomže této nezávislosti něco chybělo. Minulý rok, při obměně vedení, potřebovala někoho, kdo jí dodá váhu. Aby vše nasvědčovalo tomu, že její fungování bude absolutně nezávislé a spravedlivé. Tak se na scéně objevil Jozef Chovanec jako předseda.

Ale asi každému musí být jasné, že to byla pouze snaha dodat této komisi nějakou vážnost a důležitost. Někdejší trenér Sparty nemá s pískáním fotbalu absolutně žádné zkušenosti, takže je jasné, že o tom, kdo bude nasazen na to a to utkání rozhodují lidé, kteří nemají žádnou snahu posunout český fotbal k vyspělejší fotbalové Evropě.

Pan Chovanec a jeho místopředseda Wilczek neváhají říci, že do barážových zápasů po důkladném rozboru nominovali ty pravé rozhodčí. Ve vyspělém evropském státě by okamžitě rezignovala celá komise rozhodčích, nebo by k tomu byla prostě veřejností donucena. A u nás?

Celá komise zůstane ve stejném složení, jen poddaní rozhodčí museli být po jihlavské výzvě potrestáni. Uvědomuje si pan Chovanec, že těžce hazarduje se svým jménem a renomé, které si vybudoval na české fotbalové scéně?

Jestli ne, tak snad až se někdy v budoucnu český fotbal zbaví svých škůdců a žab na prameni, bude jeho jméno spojováno s těmito lidmi a ne s úspěchy, které pro český fotbal dokázal vybojovat. Čím později odejde ze své funkce, kterou dostal jen proto, aby zakrýval ty, kteří o fungování této komise rozhodují, tím hůře pro jeho samotného.

Reklama
13 komentářů

13 Comments

 1. Karel Bláha

  10.6.2019 na 12:27

  Divím se,že komisi rozhodčích nevede nějaký bývalý rozhodčí,ale Chovanec.Ať mu dají nějakou jinou funkci ne tak zodpovědnou.Třeba údržbáře na FAČR.

  • Vilda

   10.6.2019 na 12:37

   I když jsem Sparťan a trochu jsem mu věřil velice mne zklamal-na tomto postu se projevil jako zmrd který jde ve šlépějích Berbra.Když se tam dostala Damková tak to bylo to samé.Tak že máš pravdu ale nedal bych mu ani tu funkci údržbáže a všechny jmenované bych vypráskal na Ukrajinu

 2. Stanislav

  10.6.2019 na 13:41

  Bůh ví co mu ten zkorumpovanej Berbr nasliboval.I když býval dobrej hráč a trenér promě zůstane jen prodejnější čobol

 3. Ivo Svoboda

  10.6.2019 na 14:22

  Je třeba přestat chodit na fotbal, a nesledovat ho v TV. Za čas přestanou platit sponzoři a fotbal se stane jen amatérskou záležitostí a vše se pročistí samo. Pijavice přestanou mít zájem a budou hledat jiný penězovod. Ale vím, je to jen pohádka. To se nikdy nestane. Pořád tu budou ti kterým to tkhle vyhovuje.

 4. jarda

  10.6.2019 na 15:41

  tak ono to s tou férovostí u Pepika Chovance nebylo tak žhavé již před nástupem do funkce předsedy KR.Nebo si už nikdo nepamatuje na to,jak coby trenér Sparty nepustil na reprezentační akci hráče s tím,že jsou zraněni,načež všichni do jednoho se zázračně uzdravili a nastoupili v přípravném zápase za Spartu s jinými jmény na zádech?Z národa již tehdy udělal blbce a já přestal fandit Spartě…

 5. Martin T.

  10.6.2019 na 17:56

  Je to škoda . Pepík Chovanec sliboval lepší příští….

 6. TONAS

  10.6.2019 na 18:02

  Sport, politika, všude buzny, hnus, tatíček Masaryk by zaplakal nad Českým národem…

 7. Arnošt

  11.6.2019 na 5:45

  I když, jak známo, ryba smrdí od hlavy, komise rozhodčích je kolektivní orgán a jako taková by měla odstoupit celá komise rozhodčích. Jako předseda by v této komisi měl působit člověk znalý pravidel fotbalu i disciplinárního řádu, tedy nejlépe vrcholový fotbalový rozhodčí, třeba i bývalý. Snad se u nás takový, který se “neproslavil” žádnými korupčními skandály najde. SNAD.

 8. Josef

  11.6.2019 na 13:41

  Peltonen,Berbr, Damková,Starka,Křetínský,Tvrdík každým coulem poctivci.VAR s podvodníky u obrazovek.Od dob kdy jeblo Zbrojovkářa s milionem v tašce furt stejní zmrdi u vesla.Stačí pár dobrých výsledků a kurvy točte se a ani ten účet není správně hi hi.Ať táhnou do hajzlu.Kdys napsal J.X.Doležal (Reflex)že fotbal je nutno zrušit, starej Klapzuba to viděl stejně.

 9. Belcev

  11.6.2019 na 15:44

  Kdo jýný musí pomoct Spartě aby zase ovládla ligu než ćobol Pepik dřív to zařídili komoušovè dneska čobol

 10. Karol

  12.6.2019 na 9:10

  Ať je to jak chce, tak je to věc fotbalistů. Je to spolek jako třeba zahrádkáři a ostatní, kteří nejsou členy to má být šumafuk !!!

 11. nikkor

  12.6.2019 na 9:51

  u komise rozhodčích se nic nezměnilo a příchodem Chovance se vše ještě zhoršilo.Stejné jako za působení Damkové
  Chce se mi blejt velebnosti…………

 12. Jaroslav Kalous

  12.6.2019 na 10:38

  Nechápu,proč se panu Chovancovi dala taková “trafika”, kde je tolik na očích a na kterou nestačí!
  Vlastně,na co on po skončení aktivní kariéry stačil?
  Možná si měl udělat rekvalifikaci na “trávnikáře”, a starat se na Spartě o “pažit”!!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Václav Jílek a Guélor Kanga – půjde toto spojení dohromady, nebo tento záložník Spartu opustí?

Zveřejněno

dne

Od

Příprava fotbalové Sparty Praha začíná už v pondělí a nový trenér Sparty musí vyřešit na začátku přípravy jeden velký problém. Guélora Kangu. Hráče, který ze za svého pobytu ve Spartě stal „enfant terrible“ české ligy.

Zdroj: www.denik.cz

Václav Jílek při otázce na další setrvání tohoto gabonského záložníka odpověděl, že je to velmi kontroverzní hráč a že se v otázce jeho setrvání ještě nerozhodl. Po angažování jabloneckého špílmachra Michala Trávníka a při uzdravení Bořka Dočkala, který má být zdravý na podzim, to vypadá, že by hra mohla fungovat i bez gabonského záložníka.

Na druhou stranu nikdo neví, za jak dlouho se po tak dlouhém zranění Bořek Dočkal dostane do formy a i přes podzimní formu se Michal Trávník po svém zranění už do fazóny znovu nedostal a na jaře podával průměrné výkony.

Kanga je nezkrotný živel, ať už v kladném nebo záporném slova smyslu. Jednou je to v zápase vynikající hráč, který rozhoduje utkání a vypadá to, že je pro tým nepostradatelný. V dalším zápase je ovšem nedisciplinovaný, sbírá žluté a někdy i červené karty jako na běžícím páse, a tím pádem mužstvo zase oslabuje.

Trenér Václav Jílek se musí rozhodnou ihned na začátku přípravy, protože buď s Kangou bude počítat, nebo ho v dobrém nechá odejít. Nebude to jistě jednoduché rozhodnutí, neboť když nechá nový trenér jednu z letenských ikon odejít a týmu z Letné se bude dařit, tak si na tohoto záložníka nikdo za nějaký čas ani nevzpomene. Ovšem, když se Spartě dařit nebude, tak bude mít někdejší kouč Sigmy Olomouc jeho odchod na talíři co chvíli.

Václav Jílek by si s hráčem měl osobně promluvit, vysvětlit mu svoje priority a také naslouchat slovům Guélora Kangy, protože záleží především na něm. Pokud se neztotožní s představami nového trenéra, jejich spolupráce ku prospěchu rozhodně nebude.

Nejhorší by bylo zůstat na půli cesty. To znamená, že by tento hráč na Letné zůstal, ale nevešel by se do základní sestavy. On totiž v žádném případě není vhodný střídající žolík a musí dostat od trenéra důvěru. Buď hned od úvodního hvizdu, nebo by do utkání neměl zasáhnout vůbec.

Pokračovat ve čtení

Bundesliga

Zpovědnice Red Dogsu: „V srdci mám Bayern i Spartu, ale Bundesliga? To je jiná úroveň,“ prohlásil v rozhovoru redaktor stránky Srdcem Sparťan

Zveřejněno

dne

Předseda fanklubu Red Dogs Miroslav Klaban vyzpovídal Honzu Ďurče, velkého milovníka fotbalu, člena Red Dogsu a redaktora FB stránky Srdcem Sparťan. Honza je člověk, na kterého je stoprocentní spolehnutí a je to obrovský srdcař. Na zápasy jezdí pravidelně a zhodnotil rozdíl mezi českou a německou ligou. „Jedna polovička mého srdce patří Bayernu, a druhá zase Spartě. Bez půlky srdce se nedá žít,“ prozradil mimo jiné o sobě.

Zdroj: Red Dogs

M.K.: Jak dlouho fandíš Bayernu a Spartě?

Honza: Spartě od dětství. Řekl bych od roku 1995, kdy za Spartu hrál Pavel Nedvěd. Bayern jsem si zamiloval po finále s Manchesterem United v roce 1999.

M.K.: Jak jsi se dostal k fandění?

Honza: Vždycky jsem měl rád, když v TV při fotbale byla skvělá atmosféra a miluji fotbal jako celek. Třeba vesnický fotbal s klobásou a přáteli je fantastický. Ve svých 19 letech jsem byl na svém prvním zápasu u nás v Ústí nad Labem – tehdy na Divizi a už mi to zůstalo.

M.K.: Jaké byly tvoje nezapomenutelné zápasy?

Honza: Tak asi jeden z těch top zážitků byl Superpokal v Dortmundu a výhra Bayernu na penalty, zápas 2:2, takže to bylo vážně super na koukání. A co se týče Sparty, tak nejspíš zápas doma s Laziem Řím v osmifinále Evropské ligy, kdy se pak vyhrálo slavně venku 3:0.

M.K.: Stíháš kromě fotbalu a rodiny i jiné koníčky?

Honza: Ano, jezdím i na galavečery MMA a dříve jsem boxoval, bojové sporty mám strašně rád.

Zdroj: Red Dogs

M.K.: Jací jsou tvoji nejoblíbenější hráči obou klubů?

Honza: Když to vezmu jako aktivní hráči v klubu, tak je to za Spartu mladý Hložek a Dočkal, za Bayern Robert Lewandowski. Z historie Horst Siegl a “Super” Mario Basler.

M.K.: Prý teď jsi editorem stránky zabývající se Spartou, Srdcem Sparťan. Jak jsi se dostal k této štaci?

Honza: Tak tuhle stránku jsem sledoval a hodně jsem se shodoval s názory správců. Když dali inzerát, že shánějí novou krev do týmu, tak jsem něco o sobě napsal a klaplo to.

M.K.: Jaký směr má tato stránka a jak dlouho funguje?

Honza: Snažíme se lidem podávat aktuality hlavně o Spartě – žádný fake, ale vážně realitu. Poslední dobou jsme se zaměřili i na historii, aby ti mladí věděli, kdo to je třeba Vlado Labant, apod., jinak se snažíme hodně komunikovat s lidmi, což mě osobně hodně baví. Teď bereme jako náš velký úspěch, že nás začal sledovat Horst Siegl, to je pro nás top, ikona. Stránka funguje zatím jen rok, ale pracujeme, abychom odváděli dobrou práci a aby se k nám fanoušci rádi vraceli. Když to vezmu za sebe, chtěl bych dostat Srdcem Sparťan na úroveň někam, kde je Red Dogs.

Zdroj: Red Dogs

M.K.: Jezdíš na Bayern a Spartu pravidelně. Jaký rozdíl vidíš mezi těmito dvěma ligami? Fanoušci, nasazení hráčů, úroveň lig, atd.?

Honza: To nejde srovnat. To je jako srovnávat Českou republiku a Německo. A navíc to, co se děje v českém fotbale pod panem Berbrem, asi nechci ani rozebírat. To bychom z toho udělali samostatný článek.

Nasazení hráčů? Je to Bundesliga, ti frajeři, co ti vyběhnou na trávník, to je jiná úroveň, ale to musí člověk zažít na vlastní oči. Byl jsem v Dortmundu, v dresu a se šálou Bayernu, v sektoru domácích. Co myslíš, že se stalo? Nic, absolutní pohoda, pokecali jsme, dali pivko. To je v Česku nemyslitelné, třeba když přijedeš na Baník. Německo je v tomhle na úplně jiné úrovni.

M.K.: Dobře Honzo. Chceš něco říct posledními slovy, třeba co je u tebe víc? Sparta nebo Bayern?

Honza: Na tohle se mě ptá asi každý. Já ti nedokážu říct, co je víc. Moje fotbalové srdce je rozděleno na dvě poloviny, a tak to zůstane. V Srdci mám stejně jak Spartu, tak i Bayern.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

“Je pro mě splněný sen pracovat s Rosickým,” říká nová posila Sparty Trávník

Zveřejněno

dne

V pátečních odpoledních hodinách potvrdila Sparta další posilu. Tou se stal Michal Trávník, který přišel z Jablonce. Jaké jsou jeho bezprostřední pocity po příchodu na Letnou? To prozradil v rozhovoru pro klubový web.

Zdroj: sparta.cz

“Jsem šťastný, že už to dopadlo, trvalo to celkem dlouho. Teď jsem šťastný, že budu hrát za Spartu. To zázemí a všechno, co už jsem měl možnost vidět, je skvělé. Jsem rád, že jsem tu,” říká nová posila letenského celku.

Trávník podával v posledních sezonách kvalitiní výkony, nicméně produktivitu přidal až v sezoně 2018/19. “Věděl jsem, že mi efektivita chyběla a také to, že právě branky jsou pro každého ofenzivního hráče to nejdůležitější. Minulá sezóna se mi povedla ze všech nejlépe a jsem rád, že jsem díky tomu mohl získat možnost tohoto přestupu.”

Jak dlouho trvala jednání? “O zájmu Sparty jsem se dozvěděl hned po sezóně a teď se to dotáhlo. Při jednáních na mě udělal obrovský dojem Tomáš Rosický, od dětství jsem ho sledoval, je pro mě splněný sen, že můžu s takovým člověkem spolupracovat,” dodává.

Novým trenérem Sparty bude Václav Jílek, se kterým má Trávník již zkušenosti z mládežnické reprezentace. “Byl jsem rád, když jsem se dozvěděl, že tady bude právě on. Znám ho z jednadvacítky, je to náročný trenér, ale udělal tam s námi obrovský kus práce. Věřím, že to samé se mu povede i tady.”

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019