Jozef Chovanec se stává tragickou postavou českého fotbalu

Bývalý vynikající hráč a reprezentant se stal v minulém roce předsedou komise rozhodčích. Kdoví, co k tomu Jozefa Chovance vedlo, ale pro váženého trenéra je to v současné době nedůstojná pozice a začíná u fotbalové veřejnosti ztrácet svůj kredit. Jestli ho k tomu vedly důvody finanční, tak to lze trochu pochopit, ale přesto všechno by měl ze své funkce kvůli sobě co nejrychleji odejít.

Stalo se, co skoro každý český fanoušek očekával. Předseda FAČR Martin Malík se vrátil z kongresu FIFA v Paříži a v otevřeném dopise jako odpověď na výzvu jihlavského klubu se postavil za všechny, kteří patří k zastáncům starých pořádků ve FAČR. V odpovědi na tuto výzvu mimo jiné říká, že komise rozhodčích je v jeho očích maximálně nezávislá.

Český fanoušek, ať už je z jakéhokoliv klubu, si myslí něco úplně jiného. Závislý je totiž nejen pan předseda, ale i celá komise rozhodčích. Jenomže této nezávislosti něco chybělo. Minulý rok, při obměně vedení, potřebovala někoho, kdo jí dodá váhu. Aby vše nasvědčovalo tomu, že její fungování bude absolutně nezávislé a spravedlivé. Tak se na scéně objevil Jozef Chovanec jako předseda.

Ale asi každému musí být jasné, že to byla pouze snaha dodat této komisi nějakou vážnost a důležitost. Někdejší trenér Sparty nemá s pískáním fotbalu absolutně žádné zkušenosti, takže je jasné, že o tom, kdo bude nasazen na to a to utkání rozhodují lidé, kteří nemají žádnou snahu posunout český fotbal k vyspělejší fotbalové Evropě.

Pan Chovanec a jeho místopředseda Wilczek neváhají říci, že do barážových zápasů po důkladném rozboru nominovali ty pravé rozhodčí. Ve vyspělém evropském státě by okamžitě rezignovala celá komise rozhodčích, nebo by k tomu byla prostě veřejností donucena. A u nás?

Celá komise zůstane ve stejném složení, jen poddaní rozhodčí museli být po jihlavské výzvě potrestáni. Uvědomuje si pan Chovanec, že těžce hazarduje se svým jménem a renomé, které si vybudoval na české fotbalové scéně?

Jestli ne, tak snad až se někdy v budoucnu český fotbal zbaví svých škůdců a žab na prameni, bude jeho jméno spojováno s těmito lidmi a ne s úspěchy, které pro český fotbal dokázal vybojovat. Čím později odejde ze své funkce, kterou dostal jen proto, aby zakrýval ty, kteří o fungování této komise rozhodují, tím hůře pro jeho samotného.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Divím se,že komisi rozhodčích nevede nějaký bývalý rozhodčí,ale Chovanec.Ať mu dají nějakou jinou funkci ne tak zodpovědnou.Třeba údržbáře na FAČR.

  • I když jsem Sparťan a trochu jsem mu věřil velice mne zklamal-na tomto postu se projevil jako zmrd který jde ve šlépějích Berbra.Když se tam dostala Damková tak to bylo to samé.Tak že máš pravdu ale nedal bych mu ani tu funkci údržbáže a všechny jmenované bych vypráskal na Ukrajinu

 2. Bůh ví co mu ten zkorumpovanej Berbr nasliboval.I když býval dobrej hráč a trenér promě zůstane jen prodejnější čobol

 3. Je třeba přestat chodit na fotbal, a nesledovat ho v TV. Za čas přestanou platit sponzoři a fotbal se stane jen amatérskou záležitostí a vše se pročistí samo. Pijavice přestanou mít zájem a budou hledat jiný penězovod. Ale vím, je to jen pohádka. To se nikdy nestane. Pořád tu budou ti kterým to tkhle vyhovuje.

 4. tak ono to s tou férovostí u Pepika Chovance nebylo tak žhavé již před nástupem do funkce předsedy KR.Nebo si už nikdo nepamatuje na to,jak coby trenér Sparty nepustil na reprezentační akci hráče s tím,že jsou zraněni,načež všichni do jednoho se zázračně uzdravili a nastoupili v přípravném zápase za Spartu s jinými jmény na zádech?Z národa již tehdy udělal blbce a já přestal fandit Spartě…

 5. I když, jak známo, ryba smrdí od hlavy, komise rozhodčích je kolektivní orgán a jako taková by měla odstoupit celá komise rozhodčích. Jako předseda by v této komisi měl působit člověk znalý pravidel fotbalu i disciplinárního řádu, tedy nejlépe vrcholový fotbalový rozhodčí, třeba i bývalý. Snad se u nás takový, který se “neproslavil” žádnými korupčními skandály najde. SNAD.

 6. Peltonen,Berbr, Damková,Starka,Křetínský,Tvrdík každým coulem poctivci.VAR s podvodníky u obrazovek.Od dob kdy jeblo Zbrojovkářa s milionem v tašce furt stejní zmrdi u vesla.Stačí pár dobrých výsledků a kurvy točte se a ani ten účet není správně hi hi.Ať táhnou do hajzlu.Kdys napsal J.X.Doležal (Reflex)že fotbal je nutno zrušit, starej Klapzuba to viděl stejně.

 7. Kdo jýný musí pomoct Spartě aby zase ovládla ligu než ćobol Pepik dřív to zařídili komoušovè dneska čobol

 8. Ať je to jak chce, tak je to věc fotbalistů. Je to spolek jako třeba zahrádkáři a ostatní, kteří nejsou členy to má být šumafuk !!!

 9. u komise rozhodčích se nic nezměnilo a příchodem Chovance se vše ještě zhoršilo.Stejné jako za působení Damkové
  Chce se mi blejt velebnosti…………

 10. Nechápu,proč se panu Chovancovi dala taková “trafika”, kde je tolik na očích a na kterou nestačí!
  Vlastně,na co on po skončení aktivní kariéry stačil?
  Možná si měl udělat rekvalifikaci na “trávnikáře”, a starat se na Spartě o “pažit”!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Osmnáctiletý gólman Vítězslav Jaroš podepsal v Liverpoolu nový dlouhodobý kontrakt

Skvělá zpráva z Anglie! Vítězslav Jaroš, jenž v roce 2017 přišel z pražské Slavie do Liverpoolu, podepsal s anglickým mistrem nový kontrakt....

Jablonec hlásí posily! Na sever Čech se stěhují Pilař s Hrubým

Trenér Petr Rada přivítá ve svém týmu po Ivanu Schranzovi, který přišel z Českých Budějovic, také Václava Pilaře ze Sigmy Olomouc a...

Derby pražských „S” skončilo bezbrankovou remízou

Fotbalisté Slavie remizovali v derby se Spartou a celou sezónou tak prošli bez prohry v domácím prostředí. Po zápase si mohli užít...