Jozef Chovanec má máslo na hlavě. Proč pomezní rozhodčí Jiří Kříž nemával podještědské derby?

V pondělním pořadu České televize Dohráno plus byl jedním z hostů předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec. Čekalo se mimo jiné na jeho reakci na to, jak vysvětlí nominaci již zmíněného pomezního rozhodčího z Liberce na sobotní utkání Liberec–Slovácko.

Zdroj: FAČR

Fotbaloví příznivci s překvapením slyšeli, že panu předsedovi je úplně jedno, z jakého města ten, nebo onen rozhodčí pochází, ale jde mu hlavně o jeho výkon na hřišti.

Opravdu předsedovi přijde přípustné, aby byl nominován rozhodčí na zápas tam, odkud pochází a kde bydlí. Byla to evidentně chyba komise rozhodčích a Jozef Chovanec se měl jednoznačně za toto pochybení, především klubu z Uherského Hradiště, omluvit.

Když se k tomu ještě připočte ta skutečnost, že tento pomezní rozhodčí vlastně hrubě ovlivnil průběh zápasu, protože hlavní, velmi nerozhodný, rozhodčí Radek Dubravský kvůli upozornění Jiřího Kříže zapískal penaltu, která prakticky rozhodla zápas.

Přitom asistent rozhodčího stál o mnoho dále od místa údajného přestupku, než hlavní sudí. Když se ještě navíc dozvíme, že sama komise uznala, že penalta byla nařízena neoprávněně, aspoň se za toto dalšímu hostovi pořadu Michalu Kadlecovi ze Slovácka Jozef Chovanec omluvil, tak má slavná komise znovu z ostudy kabát.

Ať už Jiří Kříž vnutil hlavnímu rozhodčímu své vyhodnocení situace úmyslně, či neúmyslně, nezaujatý divák a příznivec českého fotbalu se nestačí divit. Když už si všichni myslí, že český fotbal je v největším suterénu a níže už rozhodně klesnout nemůže, tak…

Už to, když víme, že předseda rozhodčích neodpískal ani minutu jako fotbalový arbitr, je určitě velkým paradoxem, ale měl by si alespoň pohlídat nominace na jednotlivá utkání.

Na druhou stranu se v úterý hrálo derby Jablonec – Liberec, na tento důležitý zápas by Jiří Kříž na pomezí určitě nominován nebyl, protože pro Jablonec by to bylo neakceptovatelné.

Na to si komise pozor dala, ale na takové Slovácko to klidně může být. Na „chudé Slovácko“ musí být přísnost a to o to víc, když se snaží skončit do šestého místa, což by pro ně byl velký úspěch.

Proč tak nenominovat do Liberce rozhodčího bydlícího v Liberci?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Bývalá předsedkyně rozhodčích se zase bránila slovům o jejím ovlivnění rozhodčího slovy:Jak bych ho mohla ovlivnit,když on bydlí na severní Moravě a já na Plzeňsku!Stejně ubohé,jako slova Jozefa Chovance.Tady je vidět,jací lidé patří mezi hlavní postavy našeho fotbalu.

  2. Já myslím, že je to celé nesmysl. Je to sotva pár dnů, co Jožka s vážnou tváří tvrdil, že fotbal je čistý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.