Josef Csaplár je ve Zlíně druhé kolo bez bodu a bez gólu. Dostane čas vrýt mužstvu pod kůži svůj styl?

Ambiciózní trenér přišel do města obuvi s ideou naučit hrát moderní fotbal také hráče Zlína. Výsledkové se ševcům ovšem zatím i kvůli těžkému losu nedaří. Jak dlouho však bude mít vedení zlínského klubu trpělivost?

Josef Csaplár. Zdroj: slavia.cz

Tento trenér vyznává moderní styl, ale potřebuje hráče, kteří tyto jeho představy uvedou na hřišti ve skutečnost. Na věku ani postavení v týmu mu nezáleží, hráč musí na své pozici však plnit jím zadané úkoly.

První poločas domácího utkání se Slavií byl se hrou spokojený, Zlín především vyhořel na neproměňování brankových příležitostí. Pokud fotbalista nedá takovou šanci jako Antonín Fantiš, může Zlín trénovat věhlasný světový trenér, který ovšem gól za hráče stejně nedá. Druhý poločas se Slavií byl herně mnohem horší. Sešívaní svoji šanci proměnili a vyhráli.

Ve druhém kole zajížděl Zlín do Olomouce a prohrál rovněž v poměru 0:1. Dle trenéra Csaplára by utkání slušela remíza, ale protože jeho hráči zase neproměnili své šance, nakonec prohráli.

Prý už také zjistil, kteří hráči ze zlínského kádru jsou schopni splnit jeho požadavky. Nyní se tak ukáže, jestli trenér bude mít dostatek hráčů na pojetí hry podle jeho představ. Lehčí mu výběr nedělá ani fakt, že měl velmi krátký čas na přípravu s týmem a všechny hráče nemohl dostatečně poznat. Když mu tak bude nějaký fotbalista chybět, není jisté, zda za něj vedení zlínského klubu bude moci trenérovi poskytnout kvalitní náhradu.

Postupem sezóny k tomu můžou přijít zranění a nucené pauzy kvůli osobním trestům hráčů, což bude další velký personální problém zlínského týmu.

Zlín v dalším kole přivítá na domácím hřišti Liberec a potom zajíždí na derby do Uherského Hradiště. Josef Csaplár už nemá čas experimentovat a tým by měl se Severočechy určitě bodovat. V opačném případě už jistě pocítí trenér tlak, neboť i když jsou představy a ideje pro kvalitní hru důležité, každé vedení fotbalového týmu zajímají body a postavení v tabulce. Zlínské vedení určitě ještě nějaký čas trpělivost s novým trenérem mít bude, ale nic nemůže trvat věčně.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.