Jiří Saňák: Kangu jsme nechtěli! Působil jako mistr světa

Jiří Saňák má za sebou jako asistent trenéra Václava Jílka nepovedené angažmá ve Spartě. Jak na něj vzpomíná prozradil v rozhovoru pro Deník Sport, v němž se vyjádřil i ke Kangovi?

zdroj: sparta.cz

Jiří Saňák, bývalý prvoligový fotbalista, působil jako asistent trenéra v Jablonci, Mladé Boleslavi, Esteghlalu, Sigmě a pražské Spartě. Roli hlavního trenéra si ovšem poprvé vyzkoušel až v B-týmu Slovácka, kde působí dodnes.

B-mužstvo týmu z Uherského Hradiště aktuálně vede tabulku MSFL, třetí nejvyšší soutěže. Tým Jiřího Saňáka má po jedenácti odehraných zápasech na svém kontě 23 bodů, přičemž ještě nezažil hořkost porážky. K šesti výhrám přidalo béčko Slovácka také pět remíz.

Jak ale vzpomíná dvaačtyřicetiletý trenér na své působení ve Spartě? „Jak by řekli manažeři, asi ta nabídka přišla ve špatný čas. Za rok končily smlouvy devíti hráčům a nemohli jsme za ně přivést nové.

Až potom dorazili Čelůstka, Pavelka, Krejčí. Možná jsme měli udělat jen tři změny, ne třeba šest. Ale jít jsme tam museli, taková nabídka se neodmítá. Po bitvě je každý generál,“ prozradil Šaňák v rozhovoru pro deník Sport.

A jaký má názor na Guélora Kangu? „Anglicky pořádně neuměl, česky se za dva roky skoro nic nenaučil. Tím dává hráč najevo, že tady ani být nechce. Kanga působil jako mistr světa.

Ale pak za vámi přijde a máte pocit, že chce pohladit. Jako miminko. Končila mu smlouva a my trenéři jsme neměli zájem ji prodlužovat. Věděli jsme, že se uzdraví Bořek Dočkal a z křídla se měl doprostřed posouvat Adam Hložek. Kangu jsme nechtěli.“

Zdroj: deník Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Kanga byl fotbalisty a jeho počet uspěšných přihrávek 80% jeho další statistiky hovoří jasně ! Akorát měl na salámu Dočkala který to nemohl rozdýchat a protože i vy s Jilkem jste lezli Dočkalovy do prdele jelikož jste moc dobře věděli že má u Rosického a Křetinského větší slovo než vy dva s Jílkem tak jste Kangu nechtěli byť fotbalově byl o parník lepší než celá záloha dohromady ! Co že Dočkal na moderní fotbal nemá a mít nebude viděl každý již na jaře a nyní na podzim se to 100% potvrdilo !! Dočkal a jeho Česká kabina vysloužilcu- pruměráku a namachrovancu (kromě 5 opravdu fotbalistu) to je terno !

 2. Kanga byl namachrovanej primitiv, který se nenaučil vyjma dvou slov česky. Uměl kváknout akorát vole a ahoj. Pro kolektivní hru nepoužitelnej. 90% sparťanů je rádo že je v prdeli.

  • Já to vidím také podobně, bohužel situace se vyvinula tak,že teď nemá Sparta s kým hrát vinou zranění, takže obdivovatelé Kangy jsou na koni.

 3. To je zajímavé, že tady pan tlusťoch, který nic pořádně nedokázal najednou otáčí jak otáčkoměr na tachoměru a žvatlá tu nějaký nesmysly do éteru. Ještě nedávno hlásal, jak s Kangou neměli s Jílkem sebemenší problém a že poctivě makal, jak na tréninku, tak v zápasech. Teď už je to zase něco jiného. Jsem rád, že jste spolu s mistrem tělocviku byli vyhozeni. Táhněte k čertu a nechte si své rádoby alibistické řeči pro někoho, koho to opravdu zajímá.

 4. OZZY, asi patřím do těch 10%, to co Kanga hrál na jaře, kdy mu šlo o novou smlouvu, nikdo ze současné Sparty a možná z celé naší ligy nedokáže. Lidsky, mentálně a charakterově nevím, fotbalově super, možná ho trošku zpracovat, nakopat, nebo nevím co ještě, ale schází a nevidím žádnou alespoň poloviční náhradu.Bohužel.

  • Jak jsi přišel na ten termín “fotbalově super”?Proti týmům,kdy jsme to potřebovali,tak nikdo nevěděl,jestli je na soupisce.Jediný termín se kterým můžu souhlasit je,”nakopat”.Tetteh ,Mandjeck byl podobnej,černej namachrovanej.A takovejch máme v lize desítky,bohužel je to teď velká móda.

 5. Kanga nikdy do Sparty nepatřil,jen přiblblí novináři psali,že je miláček publika.Nikdy jím nebyl,rozvracel jen kabinu a obrovská většina fanoušků si přála jeho hodně rychlý odchod,bez návratu.

  • Jediný kdo rozvracel a rozvrací kabinu je frajírek Dočkal který “namazal” schody Holoubkovy spolu s dalšimi staršimi hráči – “namazal” schody Kangovy a problémy má i s panem trenerem Kotalem !

   • Millwalle,lžeš!Holoubkovi namydlil schody především Vácha.Dočkal za Holoubka ve Spartě nehrál.

    • Co lžete ! Holoubek se stal hl. trenerem na začatku září 2016 a Dočkal odcházel ze Sparty v unoru 2017 !! Jinak ano další zmrd a další oblíbenec vedení tak jako Dočkal byl Vácha i to svědčí o tom že kdo chce ve Spartě funkci trafiku musí být charakterně zmrdeček- práskač- podlejzák-kamarádíček ( čest vyjimkám které tam jsou ale v menšině) !

 6. Je dobře,že ti dva “umělci”,Jílek a Saňák táhli.Přečetl jsem si jeho vyjádření ve Sportu,ohledně působení ve Spartě.Bylo podstatně rozsáhlejší,než tady.Ohledně Kangy mluvil stejně,ale měl ještě další “problémy”.Karlsson je neupotřebitelný,protože umí jen běhat.Měl by ze Sparty odejít!Svoje hodnocení zakládá na neschopnosti těchto dvou “trenérů”,rozpoznat potenciál hráčů.Měli své oblíbené,které stavěli přes prokazatelnou neschopnost jezdit po zadku.Ani jeden z nich neměl do Sparty přijít.Jenže jezdit po zadku se dnešním sparťanským hráčům většinou nechce.

 7. Každý má právo na svůj názor, ovšem já si Kangu pamatuji skutečně jako mistra světa, který dělal, jako že se okolo něj svět točí. Jeho herecké etudy na půlce hřiště, kdy dostal míč a místo okamžité přihrávky do běhu ostatním akci zastavil, začal se rozhlížet a rozkládat rukama, až o míč přišel. Sebemenší drc končil obrovskou komedií válení se po trávě, místo využití poskytnuté výhody k útoku. Jsem se divil, že ho vůbec v té době stavěli. Začal makat až v momentě, kdy viděl, že o něj jaksi zájem přechází, vrátil se Dočkal… Byl ikonou období, kdy byla Sparta ráda, že od silnějších mužstev nedostávala bůra a porazit ji dokázal kdo chtěl. Že je pryč je pro Spartu jen dobře, to říkám jako Slávista.
  Sparta má jeden základní problém – bohatého majitele, který finanční ztráty zatáhne. Za svoje peníze bych chtěl skutečně vidět výsledky, smlouvy ohledně peněz bych stavěl úplně jinak, vysoké peníze by dostávali pouze za výkon a ne potulování se po trávníku. Brát měsíčně miliony a přitom leštit lavičku nebo jen střídat z nouze, to by asi nebyl můj přístup jako majitele klubu. A jak zde kdosi psal – jezdíš po zadku, bereš peníze a hraješ. Pokud toho nejsi ochotný, běž jinam a nepřekážej těm, kdo si hraní ve Spartě váží.

  • Nevadí mně ,když slávista řeší problém Sparty naopak .S něčím bych mohl lehce souhlasit ,ale ,když vidím a čtu a slyším vašeho Tvrdíka ,raději problémy,které máme!Předně nedobrý výběr tzv.posil ,žádné jsem nezaznamenal.Skandinávci jsou stejní ,jako naši hráči nejsou rozdíloví.Čelůstka to je labutí píseň těžkopádný atd. Kočí starší je omyl jen kus ne posila.Dočkal si uhraje své ,ale lídr není.Závěr,chyba v koncepci,kterou nevím ,kdo vlastně tvoří?

 8. Každý má nějaký názor,jak na Kangu Bořka nebo tělocvikáře se Saňákem.Kanga byl v každém případě fotbalista,jaký v té době ve Spartě nebyl.Pan Dočkal tam těžil a doposud těží s nějakého mně nepochopitelného přátelství s vedením.Za plat který Bořek pobírá měsíčně hrajou kopálisti v Opavě-Příbrami 3 roky.Nevím ,jak se dostal do repre a myslím si,že by to těžce vysvětlil Šilhavka skalním fandům.Určitě byl Dočkal v minulosti dobrej,ale výkonostní zenit má dle mého za sebou rád bych se spletl.

  • Talent má Kaku rozhodně obrovský, ale asi opravdu je to kvůli jeho mentalitě, že ho nevzali ani do Ligue 1 (ač tam jsou dost zvyklí na povahově složité osobnosti), natožpak do Bundesligy, po které toužil.

 9. Kanga možná nebyl ten co stmeluje partu,ale fotbalista to je náramnej.Na kafíčko hráči těch nejlepších klubů společně taky nechodí a jak jim to dohromady ladí.Takže mě je srdečně jedno jak se hráč projevuje,ale musí ukázat kvalitu.A tu Kanga prostě má.Je mi sympatická práce trenera Kotala,ale bohužel nevěřím,že ve Spartě delší dobu vydrží,protože Křetínský bude mít zase pocit,že už nazrála chvíle,kdy Sparta musí vyhrát ligu.

 10. Už jsem to tady psal dvakrát, když se znovu rozpoutala diskuse o kvalitách Kangy napíšu to potřetí.Kdyby byl Kanga takovej borec jak o něm neustále píše třeba Millwall,tak nehraje jen srbskou,nebo českou ligu,ale některou evropskou top ligu za nějaký špičkový tým,ale to se nikdy nestane,na evropskou úroven on prostě nemá.

  • Já ale nikdy netvrdil že to byl borec pro Bundesligu pro tým hrající EP . Ale Kanga byl za 1mil.€ které stál na Českou ligu vysoce nadstandartní Fotbalista aby kdyby Sparta měla v každé řadě tak to nadstandartního fotbalistu místo těch předražených nekopu tak nebyla 3 roky po sobě trapná ve Fortuna lize a mohla hrát hrát během 3 sezon alespoň základní skupinu EL ! Raději v kádru 3 nadstandartní FOTBALISTY co kašlou na frajírka Dočkala a jeho kafíčka než zcela pruměrné kopáče ale chodící na kafička ! Pánové za těch 500 mil.kč které Sparta vyhodila za nákupy a jejich bonusy s platy Ben Chaima Kayu Mavubu Mandjecka Biabianiho Janko V.Kadlec Hanousek a další mohla mít při kvalitním skauting týmu a kvalitním spor. řediteli v každé řadě od brankáře po utočníka 4 špičkové fotbalisty a ještě by zbylo na platy jejich smluv na 3 roky !

 11. Roberte, Millwallovi to nevysvětlíte ani kdyby jste to psal 50krát. Já se o to snažil též úplně zbytečně. On vidí bohužel fotbal jako hru jednotlivců a ne jako kolektivní. To je marné, marné, marné! Takže též naposled. Kanga byl namyšlený frajírek, který si dělal co chtěl a kolektiv a celá Sparta mu byla vždy u prdele! Začal makat až když mu teklo do bot a neměl kam jít. A nakonec od Rosy dostal nabídku, kterou odmítl. Tak co s ním, když ještě pomalu vyhrožoval a kladl si podmínky? Taky bych ho poslal do prdele! Machroval, rozhazoval rukama, mockrát tým oslabil, jsem šťastný že je v hajzlu. A ve Zvezde je to obyčejný průměrák. Ale pan Millwall dá radši přednost bezcharakterním černouškům než naším mladým hráčům. Zřejmě je miluje! A pokud tady někoho nazýváte Millwalle zmrdem, tak prosím začněte u sebe a dejte si na hlavu mokrý ručník. Jste zaslepenec a silné zamindrákovaná osoba.

 12. Když do Sparty přicházeli všichni ti Kangové, Stanciové, Haškové, Mandjeckové, Stramaccioniové, Jílkové, byli v Deníku Sport vychvalování jako superposily a skvělá práce letenského managmentu. Po dobu svého působení na Letné byli minimálně několika redaktory hájení do “roztrhání těla” a jakákoliv jejich kritika byla nepřípustná. Po té, co z Letné nezřídka ve zlém odešli, lijí se na tyto “padlé ikony” naopak tuny špíny a hoven. Smutný příklad propojení klubu a médií. Viník, jak většina tuší, je v klubu stále přítomen a chráněný. Ale za mě je to jen dobře. Jen tak dál. 🙂 🙂

 13. Tak to jste se trochu spletl! Z 90% za příchody těchto hráčů a toho Itala stál tehdejší sportovní ředitel Kotalík a ten už tam dávno není. Pan Rosický to z těch sraček dostává zpátky a ještě je za to od lidí co nerozuměj chodu klubu kritizován.

  • Tak to jste se pletl. A HODNĚ. Ve Spartě o takových věcech nerozhoduje nikdo jiný, než majitel. Ostatní jsou od toho, aby dělali návrhy. A ty nejsou, skoro nikdy, vyslyšeny. Jste jak “mistr sveta”

 14. Ahoj, jsem z Karviné a fandím Karviné a Spartě. A Spartě jsem začal fandit pro to, že se mi líbilo, že je možné, aby i do naší kaprligy přišli hráči jako Kanga, Janko, Mavuba… Někteří se nepovedli, pravda, ale Kanga BYL na naši ligu NADSTANDARTNÍ HRÁČ. A co se týká jeho chování, tak v naší lize prostě jen nejsme zvyklí na individualisty, jako je on, to je celé, proto byl tak vidět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.