Jindřich Trpišovský: Já jsem si to vlastně svým způsobem užil, poprvý jsem zažil úplně jinej režim

Hlavní trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský byl dalším hostem slávistického Řečnického klubu. Živý přenos rozhovoru probíhal od 13:30, po tréninku třetí, poslední, tréninkové skupiny hráčů. Opět se dostalo i na dotazy od fanoušků, které mimo jiné zajímalo, jestli byl čas na sledování potenciálních posil.

Zdroj: slavia.cz

“Největší změna to je pro ty hráče. Oni měli zimní přípravu, kde hodně běhali a hodně posilovali a pak se odehrály čtyři kola a spadli vlastně do ještě něčeho horšího, měli kondiční tréninky vlastně každý den,” řekl v úvodu rozhovoru.

“Já jsem si to vlastně svým způsobem užil, protože já jsem po nějakých 22 letech, kdy mám komplet dvaadvacet sezon za sebou, tak já jsem vlastně poprvý zažil úplně jinej režim, režim toho, že nejsou tréninky, nejsou zápasy, schůzky, řešení kdo přijde a kdo odejde,” pokračoval čtyřiačtyřicetiletý lodivod sešívaných.

Hráči Slavie sice do jarní části Fortuna ligy nevstoupili nejlépe, i tak mají stále před druhou Viktorií Plzeň náskok osmi bodů. Od pondělka už mohou alespoň po skupinkách trénovat a chuť sezonu dohrát mají všichni.

Na otázku jak vypadal den trenéra v karanténě reagoval následovně: “Tak ty technologie (moderní) jsme používali. První věc co jsme udělali byla samozřejmě založená skupina na WhatsAppu, kde jsme byli všichni, všichni hráči společně jak hráči, trenéři, tak vlastně realizační tým.” Následně ještě Trpišovský řekl, že největší nálož byla na kondičních trenérech.

“Bylo právě moc času se dívat právě na hráče. Já jsem viděl fakt strašně moc sestřihů hráčů. Takže já jsem měl čas se i třeba zpětně dívat na některý hráče, který jsme měli v těch jiných přestupních obdobích, třeba před rokem a půl a už jsou v jiných klubech,” řekl trenér sešívaných na dotaz jednoho z fanoušků, kterého zajímalo, jestli sledoval nějaké potenciální posily.

Podle posledních zpráv by se ligový koloběh měl rozběhnout už 25. května, tedy o dva týdny dříve, než bylo původně v plánu. Podle trenéra Trpisovského se hráči do toho tempa, které bylo před nucenou přestávkou, vrátí rychle.

„Hrát by se mělo začít v momentě, kdy budou všichni vědět, co ta nemoc dělá. Je strašně moc dohadů. Až někdo zaručí, že víme, jak nemoc vyřešit, pak by se mělo začít hrát. Když se začne a někdo se nakazí… Každý má svoje rodiče, děti, jsou tu různé podpůrné týmy, zasáhnout to může kohokoliv. Někdo musí říct, co to obnáší. Vím, že jeden hráč ve velkém klubu už to má měsíc a nemůže se toho zbavit. Je nebezpečné, že nemoc zasahuje plíce. Fotbalisté podávají obrovské aerobní výkony,” odpověděl Trpišovský na dotaz, jak by měla sezona pokračovat.

V rozhovoru se bývalý trenér Liberce zmínil i o angažmá právě na severu Čech, o situaci s Davidem Hovorkou, o tom komu fandí či o Nicu Stanciovi. Rozhovor je možné zhlédnout na webu Slavie.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.