Spojte se s námi


La Liga

Jestli je to Valverdeho poslední sezona? Rozhodnutí musí udělat on, řekl Abidal v rozsáhlém rozhovoru

Publikováno

dne

Aktuální sportovní ředitel FC Barcelony, jímž je její bývalý hráč Éric Abidal, podal před nedávnem exkluzivní rozhovory pro dva přední katalánské deníky – Sport a Mundo Deportivo. Čtyřicetiletý Francouz narozený v Saint-Genis-Laval na nich pohovořil o zákulisí svého povolání v klubu, přestupech, aktuálním kádru a také budoucnosti Ernesta Valverdeho.

Éric Abidal
Zdroj: fcbarcelona.com

Jak hodnotíte své půlroční působení v Barceloně?

Do klubu jsem přišel s určitou vizí dělat sportovního ředitele, ovšem po krátkém čase jsem si uvědomil, že to vypadalo naprosto odlišně. V Barceloně je v této práci zapojeno mnoho lidí, spousta oddělení, dochází k velké komunikaci a hodně mítinkům. Rád tuto práci vykonávám a nejdůležitější je pořádné plánování. Myslím si, že jsme odvedli dobrou práci a přivedli do klubu talentované a mladé fotbalisty. Vždy musíte přemýšlet nad současností, ale také do budoucna.

Je třeba zkoušet předběhnout ostatní, jelikož tento trh je velmi komplikovaný. Mladý hráč se může brzy stát velmi dobrým a stát mnohem více peněz. Stejnou práci pak vykonáváme i uvnitř klubu v naší akademii. Zavedli jsme určitou metodologii do našeho systému skautingu, protože se k nám každý rok přidávají odlišní hráči nehledě na kategorii. Nejdůležitější věcí je, aby se u nás rychle a dobře aklimatizovali.

V přestupové politice Barcelony jde vidět jasná změna. Je kupování mladých hráčů způsobem konkurence vůči petrodolarům?

Jsem zastánce odvážných rozhodnutí, kupování nejlepších hráčů a předbíhání ostatních na přestupovém trhu. Je rovněž důležité mít ty nejlepší možné informace z každé země a tak je pro mě skauting nejdůležitější oblastí klubu. Pak všechno ověří čas, ale Barcelona má vše k tomu, aby v ní mladí hráči dozráli a dobře se adaptovali. Mají kolem sebe spoustu lidí, kteří jim pomohou například s jazykem. Když přijde na sportovní aspekt, můžeme činit rozhodnutí, ovšem zde práce nekončí. Abyste získali trofeje, musíte začít od začátku a zajistit, aby všechny elementy do sebe co nejrychleji zapadly.

Jak probíhá proces příchodu nového hráče od zájmu o něj po podpis smlouvy?

Proces je vždy stejný – získáme informace, naplánujeme cesty členů z oblasti skautingu a musíte samozřejmě počítat s tím, že neexistuje mnoho hráčů, kteří dokáží hrát za Barcelonu. Musíte dávat velký pozor na talentované hráče, kteří jsou bezpochyby někde schovaní a příliš nehrají. Rozdíl v procesu je odpovídající načasování. Dříve se pravděpodobně rozhodovalo déle a hráč se sledoval mnoho zápasů. Teď je to kvůli inflaci trhu zkráceno.

Kolik lidí s vámi pracuje?

V mém týmu působí Ramon Planes, který se mnou pracuje každý den a stará se o první tým Barcy. José Mari Bakero spravuje rezervní výběr. Zároveň máme skautingový tým, kde pracují lidé uvnitř i zvenku. Každý píše svá hlášení a umisťuje je na speciální platformu. Před nějakým časem jsem však řekl, že tato platforma je využívána pro sledování vývoje hráče, ale k vykonávání rozhodnutí a předběhnutí ostatních je potřeba i každodenní komunikace.

Barcelona se snažila přivést Carlese Puyola na místo sportovního ředitele. Jak se k vám dostaly tyto tahy klubového vedení? Chybí vám Pep Segura?

Na začátek chci říct, že mě velmi těšila spolupráce s Pepem Segurou. Byl jedním z těch lidí, kteří se na mě přišli spolu s Óscarem Grauem podívat v akci ještě předtím, než jsem podepsal s Barcelonou. Hodně jsem se od něj naučil a vzpomínám na spoustu jeho vět, které nyní sám používám, jelikož jsou nezbytné při vyjednávání s fotbalovými agenty. Segura měl jasnou vizi a kritéria co se týče profilu hráčů, které v Barceloně potřebujeme a také pracovní metodiku uvnitř klubových struktur. Hodně jsem se od něj přiučil.

Nevadilo mi, že klub mluvil s Puyolem anebo dalšími lidmi a neřekl bych, že by to bylo z nedostatku respektu vůči mě. Hlavní věci v tomhle všem není nalákat více lidí nebo vytvářet pozice. Nejdůležitější je role každého člověka v tomto systému.

Schází vám tato role sportovního ředitele nebo se domníváte, že jí není zapotřebí vzhledem k práci, kterou nyní děláte?

Sdíleli jsme pracovní náplň s Pepem Segurou. Nevím, zdali je sportovní ředitel zapotřebí či nikoliv – o tom musí rozhodnout klub. Prezidentovi, výkonnému řediteli a všem, co se mnou pracují, vždy říkám, že chci pomoci, nahlas mluvím o věcech, které se mi nelíbí a pomáhám ostatním ve svých odděleních. Nemám příliš mnoho zkušeností, ale hrál jsem fotbal a vím, o čem to všechno je.

Když se až doposud něco nedařilo v Barceloně, trenér obvykle nepřišel o zaměstnání, ale sportovní ředitel ano. Myslíte si, že vydržíte do konce sezony?

Jedinou jistou věcí je, že budu dělat co je v mých silách, abych pokračoval v odvádění té nejlepší možné práce pro klub. Budu podporovat trenéra a dávat mu potřebnou důvěru, budu podporovat hráče a mluvit s nimi, jelikož musím tuto roli psychologa hrát. Je to jak jsem již říkal, protože vím o čem to celé je a uvědomuji si důležitost, kterou pro ně mohu mít. Rovněž vím, jaké hráče Barca potřebuje.

Fotbal je ale takový, jaký je. Dnes jsem zde a o zítřku se neví. Nejdůležitější věcí pro mě je práce.

Říkal jste, že jednou z vašich rolí je být psychologem. Barca utrpěla dvě tvrdé porážky v Římě a Liverpoolu. Myslíte si, že za nimi stál mentální problém?

Může to být mentální problém. Hráči jsou vždy připravení na souboje. Hovoříme zde o porážce s Liverpoolem, ale dle mého bylo hlavní to, že nám chyběly góly. Ve sportovním světě dělá mentální síla 50 až 60 % vítězství nebo dodatečné síly potřebné k zápolení. Nejlépe to však mohou vysvětlit sami hráči.

Myslíte si, že se tým poučil z této porážky? A kdyby došlo znovu k takovému dvojzápasu, že by se tato situace neopakovala? Mohou noví hráči pomoci posílit tuto mentalitu?

Ano, myslím. Každý hráč má svůj vlastní způsob chápání věcí a každého hráče štve prohrát tak důležitý duel. Domnívám se, že jsme odvedli dobrou práci s příchody nových hráčů do klubu a tým je nyní silnější. Máme hráče, kteří vyčnívají v kabině dobrou mentalitou, na hřišti ukazují velký talent a mají stejný cíl v podobě vyhrávání trofejí. Všechny tyto elementy se ale musí správně nastavit, protože Barca má odlišnou filozofii.

Jak hodnotíte situaci týmu v aktuálním ročníku?

Co se výsledků a prezentovaného stylu hry týče, nejsme spokojení. Jsme Barcelona, takže musíme vyhrávat a hrát stylově. To není vždy snadné, protože noví hráči se musí adaptovat na naší filozofii – možná se zdá, že talentovaný hráč se vždy přizpůsobí rychleji, ale takto to nefunguje. Vstupuje do více komplikovaných tréninkových metod a to způsobuje problémy. V minulé sezoně se říkalo, že vše skončilo selháním, avšak při pohledu na výsledky lze zjistit, že je to vina pouze vybraných jednotlivých výsledků. Všechnu práci, kterou děláme, děláme proto, abychom vytvořili podmínky pro dobrou aklimatizaci. Hra se zlepší a mladí hráči se naučí nové hodnoty.

Je okolí více nervózní kvůli výkonům Barcy?

Fanoušci jsou nervózní, jelikož pořád vzpomínají na nedávnou minulost, ve které se hodně vyhrávalo a hrálo se pěkným stylem. Znovu se vracím k aspektu aklimatizace. Můžete přivést skvělé hráče a velké hvězdy, ale i tak musí rozumět tomu, jak Barcelona hraje. Jde o poziční hru a vy musíte být na hřišti dobře rozmístění. Na tom Barcelona velmi tvrdě pracuje a přizpůsobení je klíčové nejen pro nově koupené hráče, ale rovněž pro ty, kteří hrají méně. Trenér postavil málo využívané hráče v Bilbau a Barcelona tam prohrála. Na to je třeba myslet.

Zdá se, že tým se sám reguluje a vydává hodně ze svých sil.

Bylo to stejné i tehdy, kdy jsem hrál a jedinou věcí, u které došlo ke změně, je výsledek. Pokud vydáváte hodně sil a vyhráváte, všechno je v pořádku. Problém nastane tehdy, až se vám tohle nepovede. hráči vědí, že musí být vždy dobře připravení na utkání.

Jaké jsou cíle pro tuto sezonu?

Takové, jako vždy. Jsme Barcelona a musíme vyhrát všechno. Vždycky to tak bylo. Nejsme klubem, který se schovává za cíli. Je třeba soupeřit, aby šlo zvítězit ve všem.

Éric Abidal oblékal dres A-týmu Barcelony mezi lety 2007 a 2013 (zdroj: fcbarcelona.com)

Postavili jste tým, který dokáže dobýt všechny trofeje?

Nehovořím o týmu, ale pouze o mentalitě. Ta dělá ve sportu rozdíl. Můžete čelit slabšímu celku a být poraženi. Pokud má tým správnou mentalitu k dosažení tohoto cíle, nakonec jej dosáhne a myslím si, že Barcelona jí má. Na 200 %.

Přichází klíčový měsíc se zápasem proti Borussii nebo El Clásicem?

Tým je připraven. Také v minulém ročníku měl obtížný měsíc a z této zkoušky vzešel vítězně. Vždy se objeví obtížnější momenty v rozpisu a klíčem je soustředit se pouze na příští zápas a dobře soupeřit. Možná před námi leží obtížný měsíc, ale naši soupeři vědí, že to s námi nebudou mít snadné. Filozofie naší hry je důležitá, ale stejně tak je důležité i najít způsob, jak ublížit protivníkovi.

Je tento kádr lepší než ten z minulé sezony?

Ano. Když přijdou noví hráči, nepřinášejí s sebou pouze svůj talent, ale rovněž i osobnosti. Jsou to lidé, kteří hodně přispějí kabině a pokud bude šatna jednotná, už máme skvělý úspěch. Všichni koupení hráči a kluci, kteří byli přeřazeni do A-týmu z nižších kategorií mají osobnosti a pomohou nám zevnitř i zvenku.

Na konci minulé sezony se hodně řešila budoucnost Valverdeho. Jak jste to přežil?

Diskuze existuje pořád a jsou kluby, které mění trenéry při špatných výsledcích. Je však třeba na to nahlížet z širší perspektivy. Pokud si kouč myslí, že tým dokáže zahrát lépe, pak je mu třeba důvěřovat.

Co se stalo v Liverpoolu?

Nejprve se vyjádřím k prvnímu zápasu. Všichni fanoušci si určitě pamatují spíše výsledek než předvedenou hru. Byl to obtížný duel a výsledek nereflektuje realitu. Bylo to jasné varování toho, co se mohlo stát v odvetě. Šlo o přístup týmu a absenci branek. Kdybychom dali gól, nikdo by si na Liverpool nevzpomněl. Měl jsem takový pocit, když jsem seděl na tribuně. Byla to však odlišná nehoda oproti té, co se přihodila v Římě. Nejsou to dva rovnocenní soupeři a nejsou to dva stejné zápasy.

Na kom ležela největší vina?

Jedná se o sdílenou vinu hráčů a trenéra. Byla to pracovní nehoda. Ve fotbale se nedá všechno vysvětlit.

Je v této sezoně odlišná správa realizačního personálu? Činí se více riskantní rozhodnutí?

Čím více plyne času, tím více rozhodnutí musíte dělat. Máme talentované hráče, další, co přišli a také takzvané produkty La Masie a všem musíte dát minuty na hřišti. To může být pro trenéra riziko, ale je to součástí procesu a řízení kabiny. Někteří hráči si mohou stěžovat, ale musíte se rozhodovat.

Je tohle poslední sezona Ernesta Valverdeho v Barceloně?

Nevím, protože rozhodnout se musí on. Nedávno jsme se spolu bavili o celé situaci tváří v tvář a Valverde ví, co se každý den děje. Pokračuje ve své práci a sdílíme informace. Rozhodne se ve správný okamžik a oznámí to on, nikdo jiný.

Začali jste se už dívat na trenérský trh?

Mohu hovořit jménem celého klubu a jako takový musíte být vždy připraven. Může být nachystán seznam trenérů, nicméně vás ujišťuji, že jsme s nikým nemluvili. Uvidíme později.

Chcete, aby Valverde zůstal u kormidla?

Vše záleží na výsledcích. Lze vidět, že Valverde rád trénuje a nakonec se rozhodne on. A bude záležet na tom, jak se bude cítit.

Dembélé měl výrazné problémy v začlenění se do skupiny. Jak jej hodnotíte teď?

Mnohem lépe. Vždy je to proces a Dembélé má velký talent. V první sezoně se dobře neadaptoval a ve druhé ho trápila zranění. Ve třetí sezoně začíná všemu rozumět a vždy mám pro něj nějakou radu, jelikož vím, že na této úrovni jsou detaily jako dobrá výživa nebo bolest z nějakého zranění důležité. Snažím se přispět něčím svým do práce, která se dělá s Ousmanem a pokaždé mu říkám, že jsem zde proto, abych mu pomohl. Pracuje se s ním individuálně, jelikož Dembélé je atlet, rychle sprintuje a proto musíte dělat oddělenou práci. Určitě se v Barceloně lépe zadaptuje a vyvine.

Zaskočila vás situace kolem Rakitiče?

Trenér mu oznámil na začátku sezony, že tato bude odlišná od ostatních a bude hrát méně. Mluvil jsem s Ivanem a vysvětlil mu, že rozumím této situaci. Je to komplikované, protože předtím hrál téměř pořád a nyní hraje o poznání méně. Budu zde vždy pro to, abych mu pomohl, ovšem potřebuje pochopit, že se jedná o sportovní rozhodnutí. Pokud chce klub prodat hráče, postaví jej do hry. Uvidíme, zda se to dá nějak vyřešit.

Odejde Aleňá v zimním přestupovém okně?

V posledním létě s námi mluvil. Chtěl hrát, ale vysvětlili jsme mu, že v něj trenér věří a nakonec zůstal. Valverde má svůj plán, ale ten se velmi často mění v souvislosti s výsledky a dispozicí hráče. Carles a jeho okolí ví, že mu chceme pomoci. Moc nehraje a potřebujeme si o tom společně promluvit. Může odejít, ale také nemusí. Bude záležet na tom, jak bude vypadat naše záložní řada.

Riqui Puig?

Klub hodně spoléhá na Riquiho a lidé kolem něj to vědí. Ve fotbale vždy existuje proces a on je talentovaný fotbalista, nicméně musí pochopit úplnou situaci. Aleňá působí na prakticky stejné pozici a nehraje. Je třeba být transparentní. Jsme s ním spokojení a chápeme, že zápasy, které hraje za rezervu, jsou těžké. Tady však může hrát na základě filozofie Barcy a to je pro nás výhoda. Náš plán pro něj je jasný a neměl by v této fázi spěchat.

Rychleji neznamená to, že dojdete tam, kam chcete a přesun do prvního týmu s následným zaujmutím místa na lavičce není nejlepším řešením. Tohle neplatí jen pro Riquiho, ale i pro všechny další hráče Barcelony B. Ansu je z juniorského týmu a přišel trénovat s áčkem proto, aby jej Valverde viděl zblízka. Nakonec už zůstal na stálo, ale musíme respektovat proces. Kluci musí hrát a vše musí být dobře naplánováno.

Zajistí Barca Ansuovi delší pobyt v klubu?

Co se jeho kontaktu týče, tak jednáme. Je to mladý hráč a musíme jej chránit. Potřebujeme si promluvit s jeho rodinou a agentem. Ansu se musí soustředit na tréninky, práci a sbírání minut ve hře.

Zůstane Messi v Barceloně déle?

Doufejme, že zde setrvá mnoho let a myslím si, že k tomu dojde. Rozhodnutí bude na Leovi. Ten vždy říkal, že Barca je přede vším a je pro nás klíčovým hráčem. Vím, že prezident Bartomeu už hovoří s jeho zástupci, aby tento případ jednou pro vždy uzavřeli.

Prozraďte nám, co říkáte na de Jonga.

Filozofie Ajaxu je podobná té v Barceloně a to pomáhá. Frenkie přidává naší záložní řadě hodně a dokáže nastoupit na různých pozicích. Velmi dobře rozumí hře a přihrává velice dobré míče horizontálně i vertikálně, což hodně pomáhá trenérovi. Hlavní ale je, že Frenkie je velmi ambiciózní. Přišel k nám proto, aby vyhrál něco důležitého a je příkladem, který je Barcelona povinna hledat. Přestěhoval se do cizí země a je hladový po úspěchu.

Jeho transfer byl komplikovaný.

Probíhala o něj válka mezi ostatními kluby, jelikož jde o špičkového hráče. Nebylo to snadné, ale povedlo se nám to. Letěli jsme do Nizozemska a vysvětlili mu projekt. Chtěli jsme, ať pochopí, čím je Barca a Frenkie tomu velmi rozuměl.

Josep Maria Bartomeu, Frenkie de Jong a Éric Abidal v den hráčovy prezentace (zdroj: fcbarcelona.com)

Júnior Firpo?

Nevím, jestli začal špatně. Pokud hovoříme o herní úrovni, Barca není Betisem. Barca je pozičním týmem a Júnior tomu musí porozumět a adaptovat se. Musí být schopen hrát s míčem i bez něj. Je to fotbalista s velkou budoucností a má potenciál stát se jedním z nejlepších levých beků na světě. Vždy mu říkám, že musí pracovat a dávat pozor ve hře. Určitě se to zlepší. Začátky jsou v klubu jako Barca pokaždé těžké.

Neto v brance.

Barcelona potřebuje top gólmana a nemá jedničku nebo dvojku. Oba brankáři z našeho kádru musí být jedničkami a připravení nastoupit. O tomto přestupu se objevily nějaké pochybnosti a hodně jej pokrývala média. Neto v předsezónní přípravě ukázal, čeho je schopen a máme tak konkurenci na brankářském postu, což pomáhá oběma gólmanům. Cillessen chtěl hrát a řekl nám o tom. Byl spokojený s pobytem v klubu, ale chtěl odejít, aby si více zachytal a to jsme chápali. Promluvili jsme si, pomohli mu odejít a zároveň přivedli Neta. Máme v něm špičkového brankáře.

Griezmann přiznal, že aklimatizace jej stojí trochu úsilí.

Hodně s ním mluvím a hraje na odlišné pozici. Dobře ví, že přizpůsobení se hře Barcelony je složité a tady se musí jinak pohybovat. Může nám však dát hodně a trenér to dobře ví. Pomáhá nám hodně při bránění a dokáže zahrát na různých postech. Přišel zde proto, že chce vyhrát Ligu mistrů a Griezmann ví, že nehraje na své úrovni. To se dá napravit pouze prací. Je inteligentní a je důležité vědět, kde hrajete a co můžete dát týmu. Fotbalista působící na křídle v Barceloně musí vědět, co má dělat.

Byl jeho příchod příliš velkou investicí?

Bude záležet na jeho přístupu na hřišti. Pokud chcete na trhu najít hráče hrajícího na takové úrovni, je prakticky nemožné získat někoho takového za takovou cenu. V tomto případě se investice nezdá velká. Příchod do Barcelony není možností, ale přáním a pokud fotbalista myslí na Barcelonu a další tým, není pro nás užitečným. Existují hráči, kteří odmítnou příchod. Když se Griezmann rozhodl setrvat v Atlétiku, měl dobré argumenty. Finále Ligy mistrů se hrálo na stadionu Wanda Metropolitano a jeho bývalý kouč na něj vytvořil tlak. Griezmann se rozhodl. My hodnotíme hráče a jeho ochotu přestoupit a nakonec jsme jej tak přivedli.

Jaké je pro Griezmanna řešení v otázce adaptace na herní styl Barcelony?

To je obtížná záležitost a odpovědí je práce. Čas ukáže. Do tohoto klubu už přišli dříve hráči, kteří se nedokázali adaptovat v prvním roce. Je třeba být trpěliví. Barcelonská filozofie není snadná na zdokonalení.

Co se stalo s Neymarem? Udělala Barcelona všechno proto, aby jej přivedla zpět?

Ve sportovním aspektu o tom není pochyb. Je to fotbalista, kterého je třeba přivést, jelikož na trhu mnoho takových není. Neymarovým přáním bylo vrátit se do Barcelony, ale objevily se ekonomické potíže a možnosti klubu. Zahájili jsme vyjednávání, ale od samotného počátku věděli, že požadovaná suma za Neymara nebyla jeho opravdovou hodnotou. Nebyli jsme v situaci, kdy bychom zaplatili jakoukoliv cenu.

Chtěla jej zpátky i šatna? Nebo o něj dokonce žádala?

Šatna o něj žádat mohla, jelikož už jej znala. Hráči našeho klubu vědí, že Neymar má velký talent a když hrál v Barceloně, odvedl skvělou práci. Neymar zná filozofii a tým a nemusel by se znova aklimatizovat. Hráči mohli rovněž požadovat Frenkieho de Jonga, jelikož se jedná o špičkového hráče. Vždy žádají to nejlepší. My ale s hráči nemluvíme a ani se jich neptáme na ty, které by chtěli přivést do klubu.

Pamatujeme však na profil hráče, který by mohl přijít a nesmíme se zmýlit. U Neymara bychom se nespletli a existovala reálná možnost, že jej podepíšeme. Odletěli jsme do Francie, protože se operace skutečně mohla povést, ale nakonec bylo všechno o penězích, protože PSG musí rovněž dbát o klubové finance. Vyjádřil jsem svůj názor ze sportovního hlediska a zbytek závisel na Óscarovi Grauovi (výkonný ředitel klubu, pozn. přek.). Přestup nemohl být dokončen.

Mluvil jste s Neymarem?

Hovořil jsem s jeho otcem, který je jeho agentem a řekl mi, že by se Neymar rád vrátil a že to máme zkusit. Ze sportovního hlediska do sebe všechno zapadalo, ovšem na ekonomický aspekt nemám žádný vliv.

Může se ještě Barca pořád starat o tento přestup?

Vždy hledáme top hráče a zkoumáme jejich aktuální formu či jak probíhá sezona. Každé přestupové okno je odlišné, ale nikdy jsme tento přestup nevyloučili.

Co se stalo u de Ligta?

Nebyl si jistý příchodem k nám. De Ligt chtěl hrát pořád a tady v Barceloně nemáte nikdy jisté, že nastoupíte. Můžete mluvit s trenérem, který vám slíbí start a nakonec si stejně nezahrajete. Ernesto nikdy nemluví s potenciálními posilami a to je dobře, protože my jim musíme vysvětlit sportovní projekt. Nevím, zdali de Ligt snil pouze o příchodu do Barcelony, ale asi ne, jelikož zamířil do Juve. Je to špičkový hráč, ale rozhodl se přestoupit do Juventusu a my mu nyní přejeme jen to nejlepší.

Je nyní prioritou příchod útočníka splňující profil ‚devítky‘?

Neexistují žádné priority. Máme v kádru gólostřelce a věříme mu. Hráč s potenciálem by byl určitě užitečný, ale v osobě Luise máme kompletního fotbalistu a na této pozici mohou rovněž nastoupit jiní hráči. Uvidíme, co se stane. Do léta ještě zbývá hodně času.

Jak hodnotíte hostování Coutinha v Bayernu?

Nyní je v klubu, který jej chtěl a filozofie Bayernu je odlišná od klubů, v nichž zatím působil. Bayern takového hráče potřeboval, jelikož s takovým profilem neměl nikoho jiného. Coutinho je více sofistikovaný a myslím si, že v Mnichově zůstane. Aklimatizace není snadná, ale domnívám se, že to bude jen a jen lepší a bude se mu tam dařit.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.