Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Jedenáctka hráčů, kteří na Mistrovství světa v Rusku zklamali

Publikováno

dne

Minule jsem se zaměřil na ty nejlepší hráče šampionátu, které jsem poskládal do jedné sestavy. Dnes se podívám na ty, kteří zklamali. Znovu jsem zvolil formaci 4-2-3-1, znovu budu tým dělat tak, aby mohl hrát v reálném mači.

GÓLMAN

Do brány jsem zvolil Nigerijce Francise Uzoha. Že by se od něj očekávaly zázračné zákroky, to vůbec, ale on svou zemi nepodržel ani v jednom zápase. Celkem obdržel čtyři góly, ani za jeden moc nemohl, ale pravdou je, že působil nejistě. Všechny balony vyrážel, navíc většina jeho pasů ani nenašla spoluhráče. Na brankářském ale ani nebylo moc na výběr, tak jsem mezi tři tyče dosadil toho, který působil nejméně jistým dojmem. Od renomovaného statistického webu Whoscored.com dostal průměrně známku 6,53, což je značný podprůměr.

PRAVÝ BEK

Na pravém beku jsem dlouho přemýšlel, protože zde nelze jasně nikoho dosadit s přesvědčením, že jde o správnou volbu. Nakonec jsem zvolil devětadvacetiletého Rusa. Igor Smolnikov je sice primárně levý bek, ale i pravého obránce určitě zvládne. Celkem na turnaji odehrál šestatřicet minut, během kterých toho stihl poměrně hodně. Proti Uruguayi, kdy byl vyloučen, šlo o jeho jediný start na MS, Rusy tedy oslabil velmi brzo. Navíc po zbytečné druhé žluté kartě. Jeho vystoupení již zmiňovaný web ohodnotil známkou 4,34.

STOPERSKÁ DVOJICE

Na stoperu nikdo nepropadl, proto jsem volil podle toho, jak se daným hráčům dařilo podle poměru výkon v klubu a výkon na MS. Prvním ze dvou obránců by se stal Jérôme Boateng. Proti Mexiku mnohokrát propadl, se Švédskem se ke konci nechal vyloučit. Podle Whoscored.com dostal průměrně známku 6,40, což není hrozné, ale vzhledem k tomu, že v Bayernu má skoro známku skoro o jeden bod lepší, ukázal značný podprůměr.

Ani druhý stoper Sergio Ramos nepropadl, ale rozhodně zahrál pod svoje možnosti. Přihrával moc jednoduše, v Realu si dovolí daleko více. Má velkou kaňku na remízách proti Portugalsku a Íránu, kdy předvedl opravdu šílené výkony. Od Whoscored.com průměrně dostal známku 6,70.

LEVÝ BEK

Na levou stranu obrany jsem dosadil Marvina Plattenhardta. Už při jeho nominaci se proti němu a koučově rozhodnutí ozvala ze strany fanoušků nevole, výkon proti Mexiku to jen podtrhl. Plattenhardt nestíhal dozadu ani dopředu, hrál jednoduše a nic nevymyslel. Po návratu Hectora po zranění si již nezahrál.

DEFENZIVNÍ ZÁLOŽNÍK

Mezi největší propadáky při představení Německa na MS patřil Sami Khedira. V Juventusu sice letos v sezoně ožil, ale šampionát ho nepřistihl v dobré formě. Naopak. Působil bez šťávy, nenaběhal tolik kilometrů jako v klubu. Proti Mexiku propadl, a proto ho trenér Löw stáhl již v 59. minutě. Se Švédskem nehrál, ale proti Jižní Korey se nepochopitelně znovu vrátil do sestavy a znovu si nevedl dobře. Střídán byl jen o dvě minuty dříve než v úvodním mači.

DRUHÝ DEFENZIVNÍ ZÁLOŽNÍK

Největší viník vyřazení Argentiny již v osmifinále? Podle médií zkušený defenzivní záložník Javier Mascherano. Čtyřiatřicetiletý defenzivní univerzál v zimě přestoupil z Barcelony do Číny, aby byl rozehraný před MS. Jenže transfer měl přesně opačný efekt. Nestíhal tempo, protože z Číny byl zvyklý na pomalejší hru. Odehrál všechny mače, ale zejména proti Chorvatsku se na něj strhla velká kritika. Pokud by nešlo o takovou osobnost v kabině, trenér Sampaoli ho už nepostaví.

OFENZIVNÍ ZÁLOŽNÍK

Od největšího viníka vyřazení Argentiny se plynule přesuneme k největšímu viníkovi podle německých médií. Mesut Özil se pod vlnu kritiky již před MS, kdy společně se spoluhráčem Ilkayem Gündoganem navštívil tureckého prezidenta Erdogana. Proč by ale v tomto byl takový problém? Protože Özil má turecké kořeny. Německá veřejnost reagovala naštvaně, chtěla, aby byl Özil vyřazen z nominace. To se nestalo. Odehrál dva celé zápasy proti Mexiku a Jižní Korey. Dopředu si vedl slušně, ale v obou zápasech musel minimálně třicet minut hrát na pro něj netypické pozici středního záložníka. Zde je potřeba i bránit, což Özil nezvládl. Do sestavy jsem ho ale zařadil hlavně kvůli reakci německých médií.

PRAVÉ KŘÍDLO

Když se řekne Thomas Müller, musí se fanouškům vybavit jako jedno z prvních slovo snaha. Osmadvacetiletý útočník vždy maká pro tým až do roztrhání těla, dře nadoraz. Ale na MS jakoby mu došla šťáva. Nastoupil do všech tří mačů, ale nepřipsal si ani jeden kanadský bod a hlavně nepřidal žádnou nadstavbu.

LEVÉ KŘÍDLO

Původně jsem si na tuto pozici dosadil Draxlera, ale těch Němců by už bylo až moc. Tak jsem zvolil Raheema Sterlinga. I přes velké množství šancí ani jednou neskóroval, připsal si jen jednu asistenci proti Panamě. Hodně kazil, patří mezi hlavní viníky vyřazení proti Chorvatsku. Od Whoscored.com si průměrně vysloužil známku 6,59.

ÚTOČNÍK

Robert Lewandowski se snažil, bojoval za Polsko, ale hlavně on měl svými góly táhnou reprezentaci své země. Faktem ale je, že nevstřelil ani jeden gól, kvůli čemuž se na něj ve své vlasti hodně fanoušků zlobilo. Stal se terčem číslo jedna. Že by ale propadl, to se říci nedá. Očekávalo se však více.

Sestava: Francis Uzoho (Nigérie) –  Igor Smolnikov (Rusko), Jérôme Boateng (Německo), Sergio Ramos (Španělsko), Marvin Plattenhardt (Německo) – Sami Khedira (Německo), Javier Mascherano (Argentina) – Thomas Müller (Německo), Mesut Özil (Německo), Raheem Sterling (Anglie) – Robert Lewandowski (Polsko)

Reklama

Oblíbené